Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: Dziwny problem brak rekcji po przekreceniu zapłonu

  1. #11
    Pinczi's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi S4 Avant 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Ja w swoim firmowym VW T4 tez tak mialem - do wymiany wkład stacyjki był.

  2. #12
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    BIG, jak immo nie zaskoczy, to się zapala żółta lampka - sygnatura samochodu z kluczykiem w środku. Ale jak immo blokuje to i tak przez moment silnik da się włączyć... Więc raczej to nie to...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #13

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko/Wrocław
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    nie nie nic sie nie zapala po prostu po przekreceniu kluczyka jest sekunda ciszy i nagle odpala od reki, ale to tez troche dziwne bo nie zawsze tak jest i prawdopodobnie tylko przy zimnym silniku

  4. #14
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Odkopuje trochę stary temat Mianowicie wczoraj pojawił mi sie problem. Przy odpalaniu najpierw słyszałem jakiś taki szum,jakby coś sie zacierało i ciężko kręcił rozrusznik. Ale jakoś odpalał.Potem już było gorzej,zakręcił trochę i się zatrzymywał, po 2-3 próbach w ogóle nic nie reagowało na przekręcenie kluczyka Poczytałem troche forum i to pewnie wina rozrusznika. Może mi ktoś powiedzieć gdzie ten rozrusznik jest? Nigdy nic przy takim czymś nie robiłem i nie wiem jak sie za to zabrać Jak dojść do niego,co z nim mogę zrobić we własnym zakresie itp. PZDR

  5. #15
    piszam's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    aby nie zaśmiecać też tu opiszę swój przypadek, otóż przeważnie rano na zimnym, po przekręceniu kluczyka czasami zdarza się że kontrolki sa jakby przymrużone i do tego czasem wydaja dzwięk zbliżony do tykania. Po paru próbach wyjęcia i włożenia kluczyka czasem się udaje zapalić autko, ale czasem wraz z ilością prób maleje ilość świecących kontrolek na desce. przeważnie pozostaje tylko ABS i AKU - także przyćmione.
    Czy dobrze myślę, że to wkład stacyjki ? a nie jakiś przekaźnik 167?

    a i dodam jeszcze, że zdarzyło się podczas jazdy : kontrolki się przymrużyły, 3x pipnął (brak ładowania), kierownica się zblokowała, zgasł i radź se pan sam. Po czym po paru przekręceniach znowu odpalił i jazda dalej.
    Jutro do pana znachora jedziemy, a na razie staram sie nie przekraczać 50km/h przynajmniej na zakrętach

  6. #16
    guciu's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dużo czytałem ale konkretnie nie znalazłem, chodzi mi głównie o to że dużo tematów zostaje bez rozwiązania problemu lub są inne objawy, a mianowicie wsiadając dziś rano do auta próbowałem go odpalić ale nie ma żadnej reakcji po włożeniu kluczyka i przekręceniu stacyjki raz wszystko przygasa świecą różne kontrolki i zegary się restaartują i słychać cykanie i migają kontrolki po przekręceniu kluczyka tak jakbym chciał odpalić auto nie ma żadnej reakcji poza cyknięciem jednokrotnym chyba rozrusznika , gdy próbuję zaświecić światła mijania wszystko gaśnie i wtedy już nic nie ma na desce rosdzielczej i zegarowej, po odłączeniu akumulatora wszystko się poprawia tzn. przekręcam raz kluczyk wszystko elegancko jak być powinno kontrolki świecą dobrze i podświetlanie również ale po przekręceniu następnym cyknięcie i wszystko wraca do punktu poprzedniego czyli podświetlanie się rzarzy i kontrolki i słychać cykanie ,na wyświetlaczu przebiegu pokazuje się "FUSE" czy ktoś coś może poradzić?radio działa, centralny również z góry dziękuję
    Ostatnio edytowany przez guciu - 04-10-09 o 19:51

  7. #17
    kromekkk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    musze odkopac ten temat wlasnie mi sie stalo ze nie odpala ani jak robie kilka razy ani nic slychac jedynie cykanie przekaznika i nic bendixnie zyje rozusznik nie zyje podobno padla cefka na rzruszniku ale nie znam sie na tym jutro jade do elektryka mam nadzieje ze mi to zrobi!oczywisie napisze jak koszt itp.
    pozdrawiam

    witam ponownie wiec okazalo sie ze byl rozrusznik do wymiany tzn jakies tam tulejki,i cos tam jeszcze.koszt 160zl razem z robocizna.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez kromekkk - 26-10-09 o 14:26
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

  8. #18

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bristol
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Mam identyczny problem, nie wiem kiedy ostatnio podglądany byl ten post, ale gdyby ktoś tu zajrzał to chętnie zaczerpnę jakiejś konkretnej opinii. W drugim poście pod spodem guciu pisze o komunikacie 'FUSE' (bezpiecznik) czyli ja bym się tym kierował. Nie mam jednak pojęcia o który bezpiecznik może chodzić. W panelu przy kierownicy w tym miejscu gdzie są wszystkie bezpieczniki jest ich cała masa. Studiując książkę nie znalazłem niczego od zapłonu. Jeśli ktoś ma jakieś propozycje... proszę o pomoc

  9. #19
    kromekkk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    BMW E36
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    witam umnie okazal sie rozrusznik byly juz wyrobione jakies plefy,czy cos takiego plus tuleje i cos jeszcze napisal mi koles na kartce co wymienial i pokazywal nawet ale nie pamietam juz co to dokladnie bylo.Objaw niedzialania byl taki ze nie krecil wogole rozrusznik tylko cykanie i nic wiecej.koszt naprawy tego 160zl robione w Poznaniu.Pozdrawiam
    Szukam dodatkowej pracy!!!jak by ktoś potrzebował to moge mu wymienić olej,klocki itp.Tylko Poznań!Szerokości życze!!

  10. #20
    skabol_87's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tychy
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    mialem to samo, wlasnie wrocilem z garazu u mnie wymienilem automat(85) i szczotki(50) na twoim miejscu sprawdzil bym czy dochodzi napiecie po zaplonie na rozrusznik jesli tak to wyciagnij rozrusznik i najlepiej pod np prostownikiem sprawdz czy kreci (wykluczy to akumulator) Jesli szczotki i automat sa ok to zostaje wirnik

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •