Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 28

Temat: Tylny głośnik buczy/syczy w rytm obrotów silnika-System BOSE

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny Tylny głośnik buczy/syczy w rytm obrotów silnika-System BOSE

    Witam,

    Mam nastepujacy dosyc nietypowy( jak dla mnie problem)
    Po podlaczeniu spowrotem fabrycznego radia (chorus2) i probie uruchomienia wszystkich glosnikow okazalo sie iz wszystko gra ( caly przod, subik + tylny lewy boczek) natomiast prawy tylny glosnik nie gra a syczy ... po uruchomieniu silnika slychac w nim glosniejsze syczenie/buczenie/prykanie ( nei wiem jak to nazwac) w rytm obrotow silnika... i mimo tego syczenia nadal nic w nim gra... i tutaj pytanie czego to moze byc wina ( gosnik jest sprawny bo w starej konfiguracji gral dobrze ) czy moze byc to powod zlego podlaczenia kostki przy radiu ( byla osobno dorabiana) na tylne glosniki/sub/ezmacniacz? czy byc moze cos sie stalo z samym wzmacniaczem? moze gdzies jakies przebicie na kablu? nie mam zielonego pojecia co moze powodowac tego typu objawy
    Bardzo prosze o jakies sugestie co moze byc przyczyna tego jak dla mnie dziwnego zjawiska
    Z gory dziekuje za wszelkie rady i sugestie
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-03-16 o 18:12

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Egonix Pokaż post
    czy moze byc to powod zlego podlaczenia kostki przy radiu ( byla osobno dorabiana) na tylne glosniki/sub/ezmacniacz? czy byc moze cos sie stalo z samym wzmacniaczem? moze gdzies jakies przebicie na kablu? nie mam zielonego pojecia co moze powodowac tego typu objawy

    Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

  3. #3
    RADIOLOG's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Hmm

    Wydaje mi sie ze moze byc to problem z samym wzmacniaczem...
    Ostatnio edytowany przez RADIOLOG - 16-03-08 o 13:50

  4. #4
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Sprawdź. Wszystkie są tak samo prawdopodobne. Zacznij od kostki
    Srebrny pocisk ...



  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    A takie pytanie, byc moze smieszne ale niestety nei znam sie za dobrze na "kabelkologii"
    Jak zprawdzic i ewentualnie wykluczyc problem z kostka? Czy jesli gra sub i lewy tylny glosnik w boczku to nadal moze byc cos zle podlaczone w kostce przy radiu?

  6. #6
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Możesz np.zmostkować lub zamienić kanały i zobaczyć czy zaczną grać... Możesz we wtyczce dotykać szpilką wejścia kanałów wzmacniacza i słuchać czy głośniki reagują... jest dużo sposobów

  7. #7
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Zacytuję z CarAudioFAQ:

    Mamy tutaj doczynienia z indukowaniem sie zakłóceń z aparatu zapłonowego bądź alternatora do naszej instalacji audio. Często jest to spowodowane używaniem interkonektów bez ekranowania, podłączeniem jednostki i wzmacniacza z różnego zasilania (jedno z akumulatora drugie z masy) kładzeniem przewodów głośnikowych lub prądowych w bezpośredniej bliskości wiązki elektrycznej pojazdu itp. Pomocny może się okazać kondensator filtrujący, który podłącza się między radioodtwarzacz i instalację samochodową. Jeśli nic nie pomaga, należy rozpiąć całą instalację i krok po kroku sprawdzić kiedy pojawia się problem. Bywa że jest to żmudna praca, a efektem może być nawet uszkodzony regulator napięcia przy alternatorze.

    źródło:
    http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/Polsk...oFAQ01beta.pdf

    moim zdanim możesz miećprzebicie gdzieś na kablu z masy i dlatego masz takie jazdy. Trzeba pogrzebać.

  8. #8
    RADIOLOG's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dziekuje za wskazowke - jak zrobi sei cieplej postaram sie obejrzec wszystkie kable czy nie ma gdzies przebicia

  9. #9
    anu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    hey. dołączę się do tematu,ponieważ mam bardzo podobny problem. Odłaczyłem seryjne sub nokia, wywaliłem oryginalne głośniki i dałem na przod hertz 130 a na tyl hertz 165, a tak sub. Blaupunkt,wzmacniacz blaupunkt 4 kanałowy,
    Na początku jak miałem podłaczone głośniki tył i przód do radia a sub tylko do wzmacniacza, to było wszystko dobrze, ale żeby otrzymać jeszcze lepszy dźwięk odłączyłem tylne głośniki od radia i podpiąłem do wzmacniacza ( wszystko tak jak powinno być) noi wszystko dobrze ładnie gra... ale jak już odpaliłem samochód i jadę ... mam ten sam problem co kolega.. syczy mi któryś tylni głośnik, jak dodam gazu to głośniej syczy. Dźwięk leci ze wszystkich głośników.. tylko denerwuje mnie te syczenie podczas jazdy.. a przypomnę że jeszcze przed podłączeniem wszystkiego wcześniej na oryginalnym nagłośnieniu NOKIA i z radiem Sony bo tak samo.. jak np. nie włączałem radia.. i bylo takie same syczenie..ale jak już właczałem radio to juz nie było syczenia.. a teraz mam syczenie jak nawet mam właczone radio i wylaczone,,, pomocy..
    z góry dziekuje

  10. #10
    milosz_max's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    napisz jeszcze którędy poprowadziłeś kable do wzmacniacza.

    miałem takie przypadki, gdy przewód zasilający znajdował się blisko rca lub przewodów głośnikowych.
    może być jeszcze uszkodzony kabel rca.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •