Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 40

Temat: Jak przy okazji przeglądu wzmocnić i 'odświeżyć' silnik?

  1. #11
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    wsad, i sądzisz, że to była wina oleju ?? No lepszej bajki to nie słyszałem...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  2. #12
    wsad's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia/3city
    Auto
    ()()()()
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    larius... nie jestem mechanikiem więc nie będe stawiać tak pochopnych wniosków jak Ty... jednak fakt jest taki, że golf zaczął brać olej po wymianie a mechanik potwierdził winę złego dobrania oleju.. poza tym sam wcześniej ostrzegał, że lanie syntetyka do auta którego przeszłości nie znamy nie jest dobrym pomysłem... (podobnie jak w przypadku 8Lcośtam)
    niestety miał rację
    pozdrawiam

  3. #13
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Bo ma sie rozumieć ze autor tematu wymiane rozrządu będzie robił ?
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  4. #14
    wsad's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia/3city
    Auto
    ()()()()
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    MarekB, a Ty jak byś doradził z ta wymianą oleju na rzadszy??

  5. #15
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wsad Pokaż post
    mechanik potwierdził winę złego dobrania oleju.. poza tym sam wcześniej ostrzegał, że lanie syntetyka do auta którego przeszłości nie znamy nie jest dobrym pomysłem... (podobnie jak w przypadku 8Lcośtam)
    niestety miał rację
    pozdrawiam
    Tutaj akurat się zgodzę, i z całym szacunkiem larius ja bym tak ochoczo nie zachęcał do wymiany 10w40 na syntetyk, bo to naprawde moze sie niewesoło skonczyć. Ja osobiście nie znam nikogo z branży motoryzacyjnej, kto propagowałby tego typu szkołę, czyli przy wyższym przebiegu zmieniać olej na rzadszy, i nie chodzi tu o to ze Ty tak zrobiłeś i wszystko jest cacy...

    Do autora tematu, dobra rada, lałeś 10w40 to przy nim zostań, kup dobry olej np valovoline i bedziesz chłopie jeździł bez stresa.

  6. #16
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja jeśli chodzi o autka wychodze z założenia, jesli nie wiem/nie jestem pewien co było lane to przy wymianie zalewam semisyntetyk, przejeżdze na nim 20 tyś (2 zmiany) i jesli wszystko OK, to wtedy przechodzę na syntetyk
    teraz jeżdze na Valvoline VR1 5W50, nie będę pisał ze jest zajeb....y, poprostu napisze ze nie mam zamiaru zmieniać
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  7. #17
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czytajac niektore wątki o olejach, ma takie wrażenie, że w większości przypadów to jest takie troche bicie piany i przerost formy nad treścią. Czy ktoś mi powie, ze dajmy na to valvoline 5w jest lepszy od 15w , lub odwrotnie ? Nie, ponieważ każdy z tych olejów jest super ale jak juz wczesniej pisałem kazdy spełnia rewelacyjnie swoją rolę i jest ******..ty w sytuacji w ktorej zostanie prawidłowo dobrany. Przechodzenie na siłę na syntetyk, przy przebiegu powyżej 150tys km mija się z celem, chyba że ktoś mi wytłumaczy gdzie jest sens ? Tak jak lanie motulu, oleju wyczynowego do 110 konnego klekota... ja wiem ze można sobie wmówić, że teraz silnik chodzi lepiej, ale tak wcale nie jest. Nowy silnik lata na pełnym syntetyku i w miarę zużywania się olej należy zmienić i dopasować go do silnika.

    To że 60 letniemu renciście założymy Nike z air systemem nie sprawi że on bedzie szybciej chodził, wcześniej połamie kostki w nogach. A nasze audi zazwyczaj swoje przebieg już mają, i taka kuracja na dłuższą męte odmładzająca raczej nie będzie.

    pozdr,
    Kuba

  8. #18
    Audi A3 Lipsk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj. Podlaskie/woj. Mazowieckie
    Auto
    A_U_D_I
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wiecie co kolega wyżej pisze to fakt!A zmiana na rzadszy olej to -odradzam też słyszałem że można sobie tylko biedy narobić!Ale nie dajmy się zwariować!Wiadomo że jak dbasz tak masz!

  9. #19
    wsad's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia/3city
    Auto
    ()()()()
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Trociniarz: dokładnie tak jak mówisz, lepiej bym tego nie ujął
    ps apropo motula, to ja nawet nie widzę sensu lać go do mnie... poprzedni właściciel jeździł na mobil1 i po zmianie na motula nie zauważyłem żadnej różnicy hehe

  10. #20
    8LBN's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    hehe tego się spodziewałem - wielu kontrowersji ;p

    MarekB - a skoro ja już wiem, że w samochodzie od początku były regularnie wymieniane oleje i filtry, z czego (przynajmniej) przez ostatni rok silnik smarował semisyntetyczny Shell Helix 10W40 to czy zalanie go teraz Mobil 1 5W50 nie powinno wyrządzić szkody?
    A i jeszcze apropo tego rozrządu - no ja właśnie nie wiem czy będzie taka potrzeba, pytałem tu nawet co wchodzi w skład przeglądu po 180 000 km. A Ty polecałbyś wymienić rozrząd? Jak tak to kompletny czy sam pasek?

    Kurde, silnik jeszcze młody, aż szkoda tak marnować... Jakbym nim jeździł od nowości to bym po 300 000 połsyntetyk zaczął wlewać hehe, a mineralny po 500 000 ;p
    Ostatnio edytowany przez 8LBN - 19-03-08 o 23:10

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •