Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 40

Temat: Jak przy okazji przeglądu wzmocnić i 'odświeżyć' silnik?

  1. #21
    wsad's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rumia/3city
    Auto
    ()()()()
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    kolego, przytocze jeszcze raz ten link tutaj na forum..
    http://www.mototechnika.republika.pl/pliki/oleje.html
    proponuje zapoznać się z lekturą widzisz.. bo cały problem tkwi w takim sposobie myślenia "silnik jeszcze młody, aż szkoda marnować" przede wszystkim zalewając minerał nie marnujesz go!! raczej bym to określił ratowaniem, albo zakonserwowaniem
    przytoczę jeszcze cytat z w/w stronki:
    "Myli się jednak ten, który wlewając olej syntetyczny do starego samochodu myśli, że poprawia warunki pracy silnika. Nie należy bowiem zmieniać oleju mineralnego na syntetyczny w przypadku silnika, który przez dłuższy okres był eksploatowany na oleju mineralnym. Syntetyk mając lepsze własności myjąco-rozpuszczające może doprowadzić do zablokowania układu smarowania na skutek wypłukania starych nagarów czy szlamów. Konsekwencje takiego przypadku mogą być o wiele poważniejsze z kosztowną naprawą silnika włącznie."
    dłużej nie będę przekonywał, że gra nie warta jest świeczki, bo i po co chciałem tylko własnym doświadczeniem i popełnionym błędem posłużyć.

    i jeszcze apropo rozrządu: ja mam taką zasadę(i nie tylko ja), że jak kupuje sie auto to sie zmienia rozrząd, chyba że jesteś całkowicie pewien kiedy był zmieniany i jeszcze jest czas.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez wsad - 19-03-08 o 23:24

  2. #22
    8LBN's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Jest w tym jakiś sens, ale zaraz przyjdzie ktoś inny i powie coś przeciwnego. Narazie mam sprzeczne odczucia. Poczekam na opinię użytkownika MarekB.
    A co do mojego nicku to nie jest żadna ksywa i nikt nie każe tego wymawiać a poprostu jak się rejestrowałem to tak mi przyszło do głowy jako, że mój model A3 to 8L a moje miasto Lublin (LBN) ;P

  3. #23
    Mielczar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No to ja jestem ten inny. Czy olej ma uszczelniać czy smarować? Odpowiedź jest jasna moim zdaniem. Jeśli gdzieś "ucieka" olej, to wymieniam uszczelkę, a nie olej na gęstszy. Silnik najbardziej dostaje w momencie uruchamiania na zimno. Im szybciej rozejdzie się olej po silniku, tym lepiej. Który pierwszy dotrze do zakątków silnika - syntetyk czy minerał? Gęstszy czy rzadszy? Odpowiedzcie sobie sami.
    Żeby była jasność - do starego, przechodzonego na mineralnym oleju silnika w życiu nie nalałbym syntetyka. Gdy sytuacja jest niejednoznaczna, odkręciłbym pokrywę zaworów. Jeśli jest dużo nagaru - ok, leję minerał. Jeśli jest inaczej - wlewam półsyntetyk. Nowa uszczelka pod pokrywę, wymiana oleju oraz filtra i wio. Jeśli miałbym jeszcze jakieś wątpliwości czy dobrze zrobiłem, zmieniłbym olej po np. 5 tysiącach km.
    Zdania jak widać są różne, ale wychodzę z założenia, iż era starych silników śmigających tylko na minerałach typu LUX już dawno minęła i skoro technologia poszła do przodu, to trzeba to zaakceptować. Zresztą, zawsze pozostaje kompromis w postaci oleju półsyntetycznego
    Dodam jeszcze, że mój bolid ma na blacie ponad 200 tysięcy km i nadal otrzymuje pełen syntetyk. Nie zamierzam tego zmieniać póki co.
    Ostatnio edytowany przez Mielczar - 20-03-08 o 08:23 Powód: refleksja

  4. #24
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja się trzymam swojego zdania, jeśli samochód dobrze jeździ na jakimś oleju, to nie widze sensu zmieniać,
    jeśli jestem pewien przebiegu, to wtedy w zależności ile tyś nalatane to leje konkretny olej,

    Ja A3 uzywam tylko i wyłącznie do dłuższych tras, dlatego dla mnie przy realnym przebiegu rzędu 170 tyś km syntetyk jest idealnym rozwiązaniem.
    W poprzednim aucie przy przebiegu 986 tyś przebiegu lałem półsyntetyk
    natomiast w A4 2.6 V6 leje półsyntetyk, gdyż przy przebiegu 312 tyś km nie widze sensu lania pelnego syntetyka

    Co do samego wyboru oleju, to nie jest tak ze biore jeden konretny bo on zawsze super działa, jeśli szklanki są wytarte, uszczelniacz poleciały to najlepiej napierw dokonać wymiany a później olej
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  5. #25
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    MarekB, to co piszesz ma sens, i w podobnym przypadku zachowałbym się pewnie tak samo, jednak temat wątku to " oswieżenie silnika ", bo teraz gdybym Cię zapytał, czy w A4 2.6 mimo tego że silnik chodzi jak igła, zalałbyś sytnezę myślac przy tym.... to poprawi stan mojego silnika ? Z pewnością tak byś nie zrobił, i sprawa rozbija się właśnie o to, aby obalić dziwny mit, że olej sytetyczny to lek na całe zło, i należy się wyginać na lewo i prawo by mieć go w silniku, bo wtedy będzie super.

    Skoro auto jeździło na 10w40 powinno się przy tym oleju pozostać, i starać się lać olej dobry i latać na nim jak najdłużej..... na 5w szybciej nie pojedziesz

  6. #26
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trociniarz Pokaż post
    Skoro auto jeździło na 10w40 powinno się przy tym oleju pozostać, i starać się lać olej dobry i latać na nim jak najdłużej..... na 5w szybciej nie pojedziesz
    i myślę ze na tym można skończyć dyskusję
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  7. #27
    Aes's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    73 razy

    Domyślny

    Hmm, jesli juz rozmowa o oleju to mam pytanko:
    Jesli moje auto ma przebieg 300tys i bierze syntetyka okolo 1L na 10tys to powinienem zmienic olej na polsyntetyczny?

  8. #28
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Aes Pokaż post
    Jesli moje auto ma przebieg 300tys i bierze syntetyka okolo 1L na 10tys to powinienem zmienic olej na polsyntetyczny?
    Masz diesla wiec takie branie oleju moim zdaniem jest OK
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  9. #29
    Audi A3 Lipsk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj. Podlaskie/woj. Mazowieckie
    Auto
    A_U_D_I
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    kolego nie zastanawiaj się tylko wymieniaj olej!Powinien brac Ci mniej!

  10. #30
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    8LBN poco zmieniasz na inny przy tym przebiegu pólsyntetyk jest akurat zalej go pólsyntetykiem tak jak był niema potrzeby zmieniac na inny chyba ze inna firme

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •