Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: drgania przy skrecie

  1. #1
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny drgania przy skrecie

    Mam taki problem, jadac samochodem przy delikatnym skreceniu kierownicy w lewa strone czuc jak lewe kolo wpada w wiabracje podczas hamowania i skretu w lewo jeszcze sie to bardziej nasila, wystepuje przy kazdej predkosci ale tylko jak sie skreca w lewo i dotyczy lewego kola,nie czuc tego zbyt mocno na kierownicy, drga cale auto, wahacze sa nowe, opony tez, gdyby to bylo lozysko piasty to chyba powinno wyc prawda ? prosze o pomoc

  2. #2
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Może łożysko a może przegub daje o sobie znać. Musisz pojeździć chyba aż objawy się nasilą. Albo tarcze krzywe... Ale to malo prawdopodobne jeśli objawy wystepują tylko przy skręconych kołach. Stawiałbym raczej na przegub.

  3. #3
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no wlasnie tarcze chyba odpadaja bo bez hamowania tez drga jak sie w lewo skreca, a jesli przegub to raczej ten zewnetrzny ? w jaki sposob mozna to zdjagnozowac inaczej bo mechanicy to wszystko by wymieniali

  4. #4
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Troszkę trudno postawić taką diagnozę jednoznacznie, ale jak wejdziesz pod samochód i chwycisz półoś to spróbuj poruszać nią gora - dół i sprawdź czy nie ma luzu. Dla porównania możesz sprawdzić z drugiej strony. A najlepiej to skorzystaj z szarpaków i zobacz czy nie ma jakichś luzów w zawieszeniu. Może przez to tak drży. Ciężka sprawa tak przez internet. Raczej niemożliwa do zlokalizowania. Mogę Ci tylko powiedzieć na co zwrócić uwagę.

  5. #5
    Audi A3 Lipsk's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj. Podlaskie/woj. Mazowieckie
    Auto
    A_U_D_I
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    słuchaj rada!Jedz na stację diagnostyczną oni mają odpowiedni sprzet !I zawsze idzie się znimi dogadać!Sprawdzą Ci i będziesz wiedział na czym stoisz!Ciężko jest to zdiagnozować!Tarcze?-kolega kupił nowe do passata pojeździł 10 km i nie dało rady hamować!Ale żeby drgało...?

  6. #6
    volot65's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów/Kraków
    Auto
    AGU+
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    A moze to poprostu niewywazone kolo albo felga sie skrzywila .
    Ja tak mialem :/
    Sprobuj zmienic kolo na inne , a jak masz jeden komplet to np lewe z prawym i zobaczysz czy to cos zmieni
    pozdro Michał.




  7. #7
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    moze zabrzmi to banalnie, ale sprawdz czy masz dokrecone sruby w kole. nie proponawlbym tego gdybym sam nie mial takiej sytuacji ze mialem poluzowane (nie wiem jakim cudem!!!) i objawy byly bardzo zblizone.

  8. #8
    Slipper's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LDZ
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Felgi odpadaja bo na zimowkach bylo tak samo zakladalem zapas i tez bylo tak samo, tarcze krzywe tez chyba odpadaja bo bez hamowania tez drzy a jak sie przyhamuje to drzy tylko przy skrecie w lewo w prawo nic, na szarpakach bylem zadnych luzow, niedawno wymienilem wahacze kompletne poduchy amorow, laczniki stabilizatora z gumkami, to sa takie drgania ale dobiegaja z okolic kola tak jakby ono latalo na boki i slychac wlasnie opone ktora sobie jakby luzno latala, przeguby chyba by bylo mocniej slychac a to jest jakby kolo mialo luz na boki, czy wlasnie jak lozysko pada to kolo moze dostac takiego luzu ? chyba wymienie te lozyska, jeszcze myslalem nad drazkiem z przekladni ale tez nie ma wyczuwalnego luzu

    PS objawy sa dokladnie takie jakby bylo kolo niedokrecone ale jest dokrecone a przy skrecie w prawo i na wprost problem nie wystepuje

  9. #9
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeśli nie przegub to łozysko
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Slipper mam identyczne objawy w swoim aucie.

    Podstawowe pytanie: Czy auto bylo bite?

    Jesli samochod mial dzwona z przodu (szegolnie boczne uderzenie) to tak moze byc. Przyczyna moze byc uszkodzony przegob, lub prowadnice krzywe, ew dyferencjal w skrzyni krzywy od uderzenia bocznego.

    Mam identyczny problem, tylko u mnie wibruje przy skrecie w prawo.

    Polosie i piasty mialem mierzone wychylomierzem i wszystko OK. Mechanik przymocowal wychylomierz do amortyzatora i koncowke przykladal do tarczy hamulcowej i do polosi po czym krecil. Luzow w zawieszeniu tez nie mam a wibruje. Dodam, ze przejechalem juz 28kkm i wibracje sa bez zmian.

    Radze na poczatek posprawadzac wychylomierzem polosie i piasty.

    Fachmani kazali mi zluzowac silnik na poduszkach i docisnac go w jedna strone po czym przejechac sie jak nie pomoglo to docisnac silnik w druga strone. Przed operacja pod silnik trzeba podlozyc deseczke i troszke uniesc lewarkiem (odciazenie poduszek). Tego jeszcze nie zrobilem bo czekam do wiosny.

    pozdro
    A3 1.8 2001 (APG) - gone to past
    A4 2.0T quattro 2005 (BGB) - gone to past
    A3 1.8T quattro 2000 (AJQ) - live

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •