Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: DRL w nowych WV?

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny DRL w nowych WV?

    Wydaje mi się, że zakładam dość nietypowy temat, bo nie do końca wiem jak go sprecyzować. Chciałbym zapytać się o światła które możemy spotkać w nowych VW np Golf 6 - dokładnie o światła do jazdy dziennej. Z tego co się orientuję, to drl występuje np. w Audi razem z Bixenonem, jednak widziałem już wiele tych nowych VW na drodze i tam w zwykłych lampach halogenowych w miejscu postojówek świecą się światła do jazdy dziennej. Myślałem, że może ludzie jeżdżą na pozycyjnych, ale jednak nie, bo świecą się tylko przednie światła - i to dość mocno, więc ta opcja raczej odpada.
    Chodzi mi o to, czy może ktoś kojarzy jak to działa w nowych VW? Wiem, być może słabo to wytłumaczyłem, ale tak jak powiedziałem: sam nie wiem jak sprecyzować w 100% formułę tematu. Także jeśli ktoś ogarnął co próbuję tutaj poskładać, to byłoby fajnie gdyby mnie oświecił. Jeśli jest taki system w VW, że w lampach halogenowych mamy światła do jazdy dziennej, to czy można przeszczepić go do innych marek lub wykonać coś takiego w podobny sposób?

    PS: Oczywiście, jeśli formuła tematu jest niepoprawna, to z góry sorry i do kosza

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    ten "system" czy to w golfie 6, golfie 7 czy leonie ze zwyklymi reflektorami to po prostu dodatkowa zarowka
    nazywa sie tozarowka halogenowa for day driving lights
    i jest np P21W-12V1W, albo H15 55W/15W
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ok, rozumiem.
    Może taką żarówkę tj. H15 55W/15W nr. OE: N10733301 wrzucić do zwykłych lamp halogenowych w A3 i odpalić to jako drl tak aby komputer nie wywalał błędu ?

  4. #4
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zwykłe halogeny można zakodować żeby słabiej świeciły jako DRL ale co z tego jak halogeny w A3 nie mają homologacji jako światła do jazdy dziennej. Reasumując ściemnisz halogeny do poprawnej jasności będą włączać się jak DRL a suma sumarum i tak dostaniesz mandat od nadgorliwego Policjanta

  5. #5
    Czesio207's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Artur691, jest też dobra opcja z modułem przy którym światła drogowe świecą na 30% mocy
    Ja też na weekend taki moduł będę montował do mojej, ale czytałam na forum że niby też jak trafisz na nadgorliwego miśka to można wyłapać mandat

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Halogeny jako drl mnie nie interesują. Szkoda, bo myślałem, że można to w jakiś sprytny sposób przeszczepić do A3
    Czesio, jeśli podepniesz to u siebie to zdaj realcje tj foto/filmik jak to działa i wygląda.

    PS: U nadgorliwego niebieskiego to tak na prawdę za wszystko można dostać mandat.

  7. #7
    Czesio207's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Artur tutaj masz fotki jak to wygląda na mojej
    Opinia jest moja taka że polecam taki moduł bo efekt jest zadowalający
    W module jest jeszcze opcja doświetlenia dojścia do domu ale ja tego nie podłączałem, bo mi to nie potrzebne


  8. #8
    komander's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beskydzka małopolska
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    120 razy
    Podziękował
    127 razy

    Domyślny

    powiem tak... ciekawie to wygląda

    jednak zwracam uwagę na jedno... klosz do świateł dziennych powinien mieć wybite DRL, jeżeli nie ma to ZONK przy niebieskich... i tak jak pisze

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Artur691 Pokaż post
    PS: U nadgorliwego niebieskiego to tak na prawdę za wszystko można dostać mandat.
    za to dostaniemy na pewno, włącznie z tym że albo będziemy zrywać instalacje, albo wezmą nam dowód...

  9. #9
    Nato's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    45/11/8
    Auto
    Passat CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mojej siostrze w A3 8P elektryk zakodował światła mijania na pozycji 0 jako dziennie, tyle że słabiej święcą niż po przełączeniu na światła mijania.
    Jeśli chodzi O VW, ktoś kupował może żarówki DRL P21W LED ,które nie wywalają błędu ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •