Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 75

Temat: pęknięta głowica

  1. #61
    michalm's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sławków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    nie wiem ale raz dzwoniłem i koleś zapewniał że S3 da sie zgazować i to właśnie ten co powiedział o tej możliwości dwóch programów a drugi raz jak rozmawiałem to z innym ale nie w sprawie chipa tylko ogólnie o tym czy w S3 da sie zamontować gaz... ten drugi odpowiedział że trzeba zbadać parametr czasu wtrysków czy coś w tym rodzaju a dopiero potem można stwierdzić czy instalacja gazu jest wogóle możliwa... ten drugi wydawał sie bardziej obeznany (ten drugi czyli ten z którym rozmawiałem jak dzwoniłem drugi raz)

  2. #62
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michalm Pokaż post
    Dziś dowiedziałem sie o jeszcze jednej ciekawej rzeczy... zadzwoniłem do ENERGY GAZ POLSKA i okazuje sie że są instalacje gazowe sterowane osobnym komputerem zupełnie niezależnie od komputera silnika w aucie co powoduje możliwość zchipowania silnika i podniesienia jego mocy na benzynie natomiast na gazie zostaje seria...
    Nie wiem czy rozmawiałem z człowiekiem który sie na tym zna więc póki tej informacji nie potwierdze w niezależnym źródle to nie uznam jej za fakt ale jeśli byłoby to prawdą to fajnie byłoby np mieć na benzynie 250KM co jest do osiągnięcia w silniku BAM na samym chipie natomiast gdy przełączam na gaz to zostaje seria... ale jak już wcześniej wspomniałem nie wiem czy rozmawiałem z osobą kompetentną...
    ciekawi mnie czy do tego niezaleznego komputera gazu beda podpiete np. czujniki stuku, przeplywka. Bo jakos ciezko mi sobie wyobrazic jak to ma hulac bezawarynie jesli np. nagle zalejemy jakis lipny gaz;/

  3. #63
    michalm's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sławków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    DAWID... jak już mówiłem nie wiem czy to prawda... niemniej jednak grzebie w temacie LPG i spotykam się z różnymi opiniami... temat okazał sie być bardzo ciekawy i postanowiłem sprzedać moją niuńke AXR i kupić jakąś benzynke mam na myśli S3... myśle że potrwa to kilka miesięcy żeby po pierwsze sprzedać po drugie kupić...

    wracając do opini o LPG to rozwalają mnie niektórzy ze swoimi teoriami...
    mówi mi gość że LPG to totalna porażka że auto wogóle nie jeździ że to jest coś w rodzaju profanacji ... a na pytanie czym jeździsz odpowiada mi diesel 90KM a na następne pytanie czy jeździłeś kiedykolwiek LPG odpowiada negująco <LOL> ale słyszał od znajomych i jest przekonany że ma racje....

    jak narazie nie jestem ani radykalnym zwolennikiem gazowania ale też nie jestem przeciwnikiem... zastanawiam sie nad założeniem nowego tematu bo nie wiem czy nie naruszam regulaminu poprzez pisanie takich postów w tym temacie o pękniętej głowicy....

    P.S. pozdrowienia dla HILA który okazał być sie naprawde wporządku gość rozmawiałem z nim z godzine na ten temat i bardzo się ciesze że mogłem zaczerpnąć opini człowieka który doświadczył sam jak i co

  4. #64
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    loozik, zapodaj sobie jakis dobry wskaznik egt i czekamy na efekty.

  5. #65
    hilu's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    audi s3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mam nadzieje ze uda CI sie upolowac jakas konkretna zwierzyne na zachodzie... co do LPG to czekam na info z instalacja EGT bo tez nie ukrywam ze po wstawieniu drugiego silnika chcialbym byc juz troche bardziej zabezpieczony

    czy ktos moze orientuje sie o firmy, ktore ewentualnie podjelyby sie montazem kompletnego EGT ?? chodzi mi o woj. lodzkie


    thX

  6. #66

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny Głowica Bam po naprawie problem

    Witam. Robie kapitalke swojego bama ponieważ kiedyś komuś chyba brakło oleju. Ale nie o tym. Jedna stopka, pierwsza od koła paska rozrządu była przytarta. Oddałem głowice do zakładu gdzie naprawiają głowice. Spawali stopke i szlifowali-dopasowywali do wałka- niby . Wiadomo oprócz tego planowanie, uszczleniacze itp. Przyszła dzisiaj do mnie głowica, rozkręciłem tą stopke i co zobaczyłem ? Pełno wżerów po spawaniu, po drugie nie jest ta górna stopka idealnie dopasowana do "półkola" w głowicy. Zastanawia mnie czy są na tyle niedouczeni w tym zakładzie czy ta stopka nie ma większego znaczenia i taką oddali ?
    Dodam, że to nie byle jaki zakład. Co z tym teraz robić ?


    http://www.fotem.pl/show/full/a3cbc5...5cf023569e5d35
    http://www.fotem.pl/show/full/80c420...3447f1957c2335
    http://www.fotem.pl/show/full/979fc2...71d71f1f75dde8

    Powyżej fotki jak to wygląda.

  7. #67

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BIA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    składaj śmiało jeśli nie ma luzu będzie hulać choć z tego co pamiętam to w starych pasatach potrafiło być po milimetrze luzu i jeżdżą one dalej. Olej uzupełni ubytki

  8. #68
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gibonekkk Pokaż post
    składaj śmiało jeśli nie ma luzu będzie hulać choć z tego co pamiętam to w starych pasatach potrafiło być po milimetrze luzu i jeżdżą one dalej. Olej uzupełni ubytki
    ....

    http://www.racingforum.pl/index.php?...6&st=0&start=0
    04,2011 1.9tdi ~350km ET 12,857
    2014 ASZ quattro+ 189km 400Nm

  9. #69

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BIA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Zwracam honor na tych zdjęciach co są tu nie było widać ze stopka nie pasuje do głowicy

  10. #70

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    witam, odświeżam. mam peknieta glowice (AUM). w zakladzie stwiedzili ze nie dadza rady pospawac. podajcie jaka inna glowica podejdzie, zebym wiedzial za czym sie rozgladac. podobno AGU tez bedzie ale musze wiedziec na pewno.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •