Sonda: ropniak czy benzynka

Bądź świadom że to jest publiczna sonda: inni użytkownicy będą widzieć opcje które wybrałes.

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 122

Temat: Diesel czy benzyna

  1. #111

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Moim zdaniem jeżeli robimy dużo km rocznie,to zdecydowanie lepiej opłaca się zainwestować w silnik diesla. Na trasie świetnie się sprawdzają,może troche gorsze osiągi są jeżeli chodzi o miasto,ale to normalne.

  2. #112
    greenzone's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ja zagłosowałem za benzyną, bo:
    -robię mało km max 10 000 km rocznie
    -benzyna szybciej się grzeje niż diesel, a to plus jak się mieszka w górach zwłaszcza w zimie
    -benzyna tańsza w zakupie o ok 5 000zł
    -tańsza w utrzymaniu
    -cieżko trafić dobrego diesla (z dobrą turbiną) chyba mało kto pamięta, że przed ostrą jazdą należy rozgrzać silniki, a po ostrzej jeździe go schłodzić i przed zgaszeniem odczekać z minutkę


    plus za dieslem, jezeli jezdzisz duzo to ekonomiczniej jest kupić diesla, ALE najpierw upewnić się co do stanu turbiny

  3. #113
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Wolę benzynę, jakoś się przyzwyczaiłem, chociaż śmigałem Paskiem 130 koników i też narzekać nie mogłem. Problem: diesel - koszty utrzymania, a ropa coraz droższa. Wolę, benzynę i ewentualnie gaz jak będę więcej jeździł.

  4. #114
    Nato's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    45/11/8
    Auto
    Passat CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie lubie klekotów ,ale kupuje diesla ,bo mam rope taniej więc za dieslem

  5. #115
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    cosmo-pl
    nie wiem o co chodzi z tymi kosztami utrzymania diesla ;/ czy tez turbo diesla w stosunku do benzyny turbo-benzyny
    moj diesel naprawde mnie duzo nie kosztował
    nie widze czegos takiego co musialem zrobic, a w benzynie bym nie musiał
    rok po zakupie komplet swiec zarowych smigaja do dziś odpukać
    a tak to olej, filtry zmiany na czas i tyle
    częsci zawieszenia tez nie moge policzyc ze w dieslu sie psuje to a w benzynie to chyba ze o czyms nie wiem

    do tego spalnie chyba mi to rekompensuje gdyż pokonując odcinki ok 40km jadąc z miasta na wieś czy odwrotnie z predkością do 80km/h bez wyprzedzania drogi takie gminne powiatowe spalanie mam na poziome 4,2L wg wskazania FIS

    chetnie bym wysłuchal co komu sie zepsulo w dieslu ile musiał wlożyc w diesla a kto ile musiał włożyc w benzyne
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  6. #116
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    tez wlasnie sie caly czas dziwie i zastanwiam jak ktos pisze ze diesel jest drozszy w utrzymaniu... nie moge tego zrozumiec
    moze 1.9tdi od 1.6 zwyklego to tak, ale nie tdi od turbobenzyny
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #117
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    podstawowe części:
    akumulator, filtry, turbiny, egry, 2masy, sprzęgła, rozruszniki, wtryski. Ogólnie jak się nie psuje to dużej różnicy nie ma ale jak coś przyjdzie zrobić, to zawsze więcej kasy leci. Zresztą auta się zużywają, więc i tak prędzej czy później przyjdzie coś naprawić niestety. No ja mam też porównanie mojej 1.8 (groszowe sprawy przy niej robię), a paska 130 KM. Tam akumulator jak siadł sam był 2x droższy. Odma, jakieś wężyki podciśnienia, zawory itp. Nie mam nic przeciwko dieslowi, jak mi się dobry ASZ trafi, to nie pogardzę ale przy moim w 90% miejskim użytkowaniu, średnio to wychodzi ;|

    Spalanie w mieście też jest większe , a jak gaz do benzyny założysz, to taniej diesel nie będzie wychodził

  8. #118
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    powiem tak
    wymienione przez ciebie agrumenty maja tez druga strone medalu FIRMA
    aku
    jedne kupi z tesco drugi future trzeci bosha drugi i trzeci powie kurde ale drogie te diesle muszą miec dobry aku
    podam swoj nawet przyklad ze poprzednie aku chyba było tam od nowości bosch silver i jak mi sie wysral na spocie to bylem w stanie dac nawet 500zl za aku byle tylko dojechac szczescliwie do domu i oszczedzic sobie kłopotu z kablami itd
    tak samo z pradem rozruchowum jeden ma to w dupie a inny zwroci na to uwage
    filtry
    70% kupi filtrona polski tani i tez ma to w dupie po kosztach ale inny zakupi MANN-a czy knetcha i tez powie ze drogo nawet ten co ma benzyne
    egr
    kwestia wyczyszczenia i koszt 2 czy 3 uszczelek za 40zl zalatwiaja sprawe chyba juz do konca zywotnosci silnika ew wyłączyc go przy chipie
    2mas
    nie wiem
    sprzeglo
    mojej kobiecie mowie wez noge ze sprzegla masz podstopnice poki co 70tys zrobione i jeszcze jest OK
    rozrusznik
    nie wiem
    wtryski
    dobre paliwo plus filtry zmiana o czasie i wg mnie problem ryzyka spada do minimum

    przytocze tu przykład golfa znajomego w którym filtr paliwa nie byl zmieniany od 6 lat ;/

    zapomnialem dodac od siebie gruszki pod cisnienia za 200zł ktora wymieniłem czesta przyczyna notlaufa ale to tez raz na zywotniośc silnika

    nie wiem ile w benzynie kosztuja poszczególne rzeczy łącznie z rozdządem czy gruszkami od turbo czy sa takie same czy inne czy ich wogole nie ma bo sie na tym nie znam
    Powiem ze czasem mysle o benzynie jako o bardziej żwawszym silniku ale koszt benzyny i spalania mi wybija to z głowy bo jak mam dobrze to po co psuć

    Wolnossaki to inna bajka
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  9. #119
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    filtry i olej-jest maly odsetek ludzi ktorzy robia rocznie wiecej niz 30 tys km wiekszosc miesci sie 20 i robia dwie zmiany oleju i filtrow.zaplaca pare zlotych wiecje max 2 x w roku

    tarcz sprzeglowa-ceny sa porownywalne w benzynie tarcz inna ma 1,6 a w dieslu asz.kolo dwumasowe wystepuje zarowno w PB jaki ON

    akumulator-stwierdzenie iz jest 2x drozszy jest grubo przesadzone.wybralem sobie akumulator centry.w agn wystarczy aku o pojemnosci 60 Ah a do diesla musi byc juz mocniejszy i tak 72AH jest ok.roznica w cenie to okolo 70 zl

    w dieslu i benzynie wystepuje odma egr,turbina.nie wiem czy jest ci juz znane pojecie nastawnik walkow rozrzadu?interesowales sie ile moze kosztuje jego wymiana i on sam?to sa koszty rzedu 500 zl wiec wcale twoj AGN nie bedzie tani w naprawie jak sie posypie.

    cena rozrzdu tez w ON niezbyt rozni sie od Pb

    zeby znowu nie bylo ze sie czepiam ciebie ale te argumenty nie przekonaly by mnie gdybym mial wybierac.
    Who I am? I am a the Champion.

  10. #120
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No nie, nie chodzi o czepianie tylko rozmowę. Ja w sumie sam się zastanawiam i porównuje. Niedawno jakoś koszty sobie nawet sprawdzałem i ogólnie z paliwem i naprawami pasek taniej wychodził ale nigdy nie miał poważniejszej naprawy.. :/ może to i stereotyp z tym dieslem ale nie mam AGN'a na gaz też, przy gazie taniej pewnie by było..

    hmm.. sam nastawnik jest do wymiany, bo dzwoni ale słyszałem, że on kosztuje coś koło 220 PLN

    No nic tak jak mówię, ja zdecydowany nie jestem polował będę na ładną benzynkę 150, a jak się ASZ trafi, to nie wzgardzę. Dzięki za dyskusję chłopaki, temat będę śledził.

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •