Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: benzyna w oleju(zapach benzyny w oleju)

Threaded View

  1. #1
    SadamILL'NYC's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BLR

    Domyślny benzyna w oleju(zapach benzyny w oleju)

    Witam, niedawno kupiłem Audi A3 8P Sportback 2.0 FSI kod silnika BLR rocznik 2005 przebieg 240tys, auto pochodzi od znajomego handlarza który sprowadził je z Austrii. Na jeździe próbnej auto spisywało się bardzo dobrze i raczej nie było szans by wychwycić problem który obecnie mnie męczy. Już pierwszego dnia po zarejestrowaniu i ubezpieczeniu auta zaświeciła mi się kontrolka ciśnienia oleju, więc w pierwszej kolejności pomyślałem, że pewnie coś jest nie tak z czujnikiem bo auto nie wykazuje jakichkolwiek objawów uszkodzenia silnika. Z uwagi na to, że dokonałem wyżej wymienionych opłat nie chciałem oddawać auta zwłaszcza, że znajomy zobowiązał się pokryć koszty naprawy. W obecnej chwili auto zaliczyło już kilku mechaników i żadnemu z nich nie udało się dojść co jest nie tak i pozbyć się usterki. Opiszę co udało się ustalić:
    -stan oleju podnosi się i czuć w nim woń benzyny, już pierwszego dnia po wymianie olej bardzo ściemniał,
    -czerwona kontrolka ciśnienia oleju zapala się dopiero po osiągnięciu przez silnik temperatury 90 stopni i dzieje się to poniżej 2tys obrotów, po dodaniu gazu do ok 3tys gaśnie na jakieś 20-30sek
    -odpalając auto po dłuższym postoju gdy chodzi ono na ssaniu przez ok minutę czuć w nim zapach benzyny/spalin
    -auto nie kopci, nie skaczą obroty, płyn chłodniczy nie dostaje się do oleju ani odwrotnie, silnik chodzi cicho i nie traci mocy ale wydaje się, że zużywa więcej paliwa niż powinien
    -kompresja była mierzona przy ok 70 stopniach; I 14,5, II 13,5, III 14,5, IV 14,5
    -ciśnienie oleju mierzone również przy ok 70 stopniach było w normie ale wartości pomiaru w tej chwili nie posiadam
    -olej i filtr oleju wymieniono trzykrotnie, wysokociśnieniową pompę paliwa smarowaną olejem wymieniono dwa razy, czujnik ciśnienia oleju wymieniono raz, filtr powietrza wymieniono na nowy
    -auto zostało gruntownie sprawdzone przez elektryka samochodowego fizycznie i pod komputerem, nie wykryto żadnych błędów
    Przeszukałem wiele stron lecz nigdzie nie znalazłem identycznego problemu z rozwiązaniem. Obawiam się, że auto czeka remont silnika jedyne co w tej chwili przychodzi mi do głowy zrobić to sprawdzić sitko smoka w misce olejowej, zawór przelewowy oleju i ewentualnie wymienić filtr paliwa.

    Udało mi się zdobyć film z pomiaru ciśnienia oleju który miał miejsce jakieś dwa dni po wymianie oleju wraz z filtrem, co do temperatury silnika nie jestem pewien czy było to 70 czy 90 ponieważ nie byłem obecny przy tym pomiarze w każdym razie nawet przy 90 stopniach silnik musiał pochodzić jeszcze jakieś kilka minut żeby kontrolka się zaświeciła. Wiem, że ciśnienie jest zbyt niskie i też domyślam się, że to wina obecności benzyny tylko teraz pytanie gdzie w silniku szukać nieszczelności. Wydaje mi się, że pomiary kompresji raczej wykluczają nieszczelność pierścieni a jeśli chodzi o uszkodzony wtryskiwacz to w takim przypadku silnik nie powinien pracować wyraźnie gorzej?

    https://filmy.elektroda.pl/98_1551109487.mp4
    Ostatnio edytowany przez SadamILL'NYC - 25-02-19 o 16:14

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •