yo

przegladajac tematy na a3 club, oraz forum cb radio, zdecydowalem sie na zestaw uniden 520 i bat wilson 100cm...

nieco jestem zawiedziony, bo w 8l nie widze miejsc gdzie moglbym sensownie zamiescic radyjko... kto pisal w temacie jakie cb radio wybrac, ze uniden miesci sie na polce pod swiatlami z lewej - mowa oczywiscie, o 8l ten klamal, albo nie sprecyzowal! faktycznie radyjko sie miesci i ladnie siedzi, ale tylko do czasu w ktorym nie podepniemy pod niego anteny... wtedy radyko wydluza sie o 4cm i niestety jezeli wejdzie w schowek, to na pierwszym zakrecie, czy tez dziurze znika z niego... wiec ciekaw jestem gdzie Wy mocujecie swoj sprzet, bo pod fotel tez nie wchodzi!? :/

pare pytan... otoz jak korzystac z radia... niby pyt proste, ale chodzi mi o regulacje pokretlem squelch - chodzi o to, ze on reguluje sygnal z kanalu 19 i tych sasiednich? jezeli dobrze wyreguluje to odbieram z 19, a nie np 18 czy tez 20? chociaz zauwazylem, ze jak mam sq skrecone w lewa na max to odbieram sporo, natomiast RF gain kompletnie nie wiem do czego sluzy... zauwazylem tylko, ze jak mam skreone na maxa w prawo, to tez wiecej odbieram... ale co z tego... jak nadawalem sq max lewo, rf gain max prawa to nikt nie odpowiedzial...ogolnie zauwazylem, ze dobrze zbieram, a slabo nadaje... moze kwestia, ze nie podlaczylem pod SR i nie dokonalem strojenie, ale powiedzcie mi jak ustawiacie radyjko, zeby w trasie miec max zasieg, natomiast w miescie dobrze slychac w swoim kregu?

szerokosci