Strona 60 z 81 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 591 do 600 z 809

Temat: Bierze olej

  1. #591

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kęty
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam może mi ktoś odpowiedzieć jakie są koszty wymiany uszczelki pod głowicą, pierścieni i rozrządu? Z góry dziękuje

  2. #592
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Glowica z robota to ok.900zl, do tego pierscienie z 300 zl + robota, a rozrzad rowniez ok.300zl.

  3. #593

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sośnicowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavlos2 Pokaż post
    Witam !Koledzy ja rowniez mam problem z braniem oleju mój silnik to 1.6 AVU przebieg 187.000 tys. Oleju żre mi :na 600 kilometrów dolewam około 1 litra bez wzgledu jaki olej zaleje czy 5W czy 10W a nawet probowałem 15W i je go więcej niż 5W30
    Tyle oleju to musi być przeciek jeżeli nie kopci to innej opcji niema na 600km 1l oleju to pali więc oleju niż ropy/benzyny kiedyś słyszałem taką teorie że jeżeli od zmiany do zmiany musisz dolać koło litra to niema tak źle ale zmiania to jest 10-12-15k km a nie 600

  4. #594

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kęty
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam mój problem polega na tym że szybko znika mi olej. Wycieków chyba nie ma ponieważ jak zostawiam auto na 9h to jak go jadę to nie ma żadnej plamy pod nim. na 200km jakieś 0,5 l kopci na biało-siwy kolor, jak się rozgrzeje to bardziej. Jak je kupiłem to nic zero jakiegoś kopcenia dopiero od jakiś dwóch tygodni mam ten problem a auto mam niecały miesiąc. W płynie chłodniczym nic nie ma;/ ostatnio miałem sytuacje że mi wyskoczyła kontrolka w trasie to zatrzymałem się i dolałem, odkręciłem też trochę korek od chłodniczego i zakręciłem i nagle pod autem była plama oleju nie duża ale była może ktoś mi to wyjaśnić? chciałbym z tym zrobić. Doradził by mi ktoś co mam w pierwszej kolejności zrobić żeby nie wymieniać czegoś czego można uniknąć. Pojechać do mechanika pierwsze i co żeby sprawdził czy nie ma jakiegoś wycieku i np. pomiar ciśnienia sprężenia?

  5. #595

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kęty
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mógłby ktoś coś doradzić? Ważne bardzo bo w pon jadę do mechanika i nie chce być zielony. A mam jeszcze możliwość oddać auto czego nie chcę.

  6. #596
    Marcin1001's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zauważyłem ostatnio, że mam zbyt duże ubytki oleju.
    Mam pytanie czy da się jakoś zdiagnozować czy pękła bez zbytniego rozkręcania silnika.
    Głowice miałem wymienianą 15k km temu czy jest możliwe że coś znów z nią nie gra?
    Jeśli ktoś ma jakieś pomysły co do ubywania oleju to proszę się podzielić.

    Silnik BMN przebieg 95k
    BKC 105km > BMN 170km

  7. #597

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam

    Czym moze byc spowoowany wyciek oleju na zewnatrz silnika przez gniazdo świecy ?

  8. #598
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Może po prostu tym, że świeca nie jest dokręcona.. ?
    A to na pewno z otworu na świecę ? Bo AKL ma świece z boku i może to być uszczelka pod kapą zaworów i tam spływać..

  9. #599

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Darepb Pokaż post
    Może po prostu tym, że świeca nie jest dokręcona.. ?
    A to na pewno z otworu na świecę ? Bo AKL ma świece z boku i może to być uszczelka pod kapą zaworów i tam spływać..
    Swieca dobrze dokręcona.
    Świece w AKL są pod kolektorem ssącym od czoła silnika. Pokrywa zaworów jest sucha lecz wlew oleju oraz bagnet jest lekko zaolejony. Mam 3 pytanka
    - Czy przy żle zalozonej uszczelce pod pokrywą możliwe jest aby olej dostawał sie do komory spalania i przez gniazdo był wyrzucany na blok silnika ?
    - Czy źle założona uszczelka pod głowicą może mieć takie objawy jak wyżej.

    Z góry dziękuje za odpowiedź

  10. #600

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam. Ubywa mi dość sporo oleju. Zależnie od jazdy jakiś litr na około 1500km. Myślałem ostatnio nad małym remontem silnika. Tzn pierścienie i remont głowicy, ale do tego dochodzi jeszcze rozrząd i olej. Więc nie wiem czy jest sens ładować się w koszta. Ostatnio rozmawiałem z mechanikiem który cieszy się dobrą opinią. Powiedział mi żebym przepłukał silnik Motulem engine clean, zalał Motul 5w30 (obecnie mam castrol 10w40) przejechał 5kk i zlał olej i znowu zalał to samo. Powiedział, że powinienem zalać taki olej jaki zaleca producent. Podobno ostatnio zrobili to w jakimś podobnie wiekowym aucie i auto przestało łykać olej. Jednak ja w takie cuda za bardzo nie wierzę. Szczególnie zmianę oleju na klasę wyższą.

Strona 60 z 81 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •