Strona 34 z 46 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 331 do 340 z 458

Temat: uszkodzony licznik

  1. #331

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    JG
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Posiadam w mojej A3 licznik jaegera 8l0920900f. Mam duży pobór prądu w samochodzie. Mój elektromechanik stwierdził, że to właśnie wina licznika. Tutaj pojawia się dziwny problem, bo pobór prądu mierzony z podłączonym licznikiem wynosi ok. 0.19A. Odłączyłem licznik, aby się upewnić czy to na pewno jego wina i sprawdzić, czy z odłączonym licznikiem pomiar będzie mniejszy. Okazuje się, że nie zmniejszył się, a zwiększył do 0.52A. Dla pewności podpiąłem licznik ponownie i sprawdziłem pobór. Tak jak wcześniej, wynosi 0.19A. Czy to wada licznika, czy może w czymś innym jest problem? Nie chciałbym na darmo wysyłać go do regeneracji, bo zależy mi przede wszystkim na zmniejszeniu tego poboru. Posprawdzałem jeszcze pobór odpinając po kolei bezpieczniki. Po odpięciu bezpiecznika odpowiedzialnego m.in. za licznik (bezpiecznik nr. 15) spadło z tych 0.19A do 0.05A.
    Jedynym niepokojącym zachowaniem licznika do tej pory była jednorazowa sytuacja, gdy w zimę przy niskiej temperaturze rano wskazówki licznika wariowały do momentu zagrzania licznika. Od tamtej pory pokazuje też trochę zakłamany stan paliwa, ale najbardziej zależy mi na naprawieniu tego poboru, tylko pytanie czy regeneracja licznika rozwiąże problem czy może szukać go gdzieś indziej? Tak w ogóle do czego jest podłączony licznik? Do jakiegoś komputera?

  2. #332
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tdzuku Pokaż post
    Posiadam w mojej A3 licznik jaegera 8l0920900f. Mam duży pobór prądu w samochodzie. Mój elektromechanik stwierdził, że to właśnie wina licznika. Tutaj pojawia się dziwny problem, bo pobór prądu mierzony z podłączonym licznikiem wynosi ok. 0.19A. Odłączyłem licznik, aby się upewnić czy to na pewno jego wina i sprawdzić, czy z odłączonym licznikiem pomiar będzie mniejszy. Okazuje się, że nie zmniejszył się, a zwiększył do 0.52A. Dla pewności podpiąłem licznik ponownie i sprawdziłem pobór. Tak jak wcześniej, wynosi 0.19A. Czy to wada licznika, czy może w czymś innym jest problem? Nie chciałbym na darmo wysyłać go do regeneracji, bo zależy mi przede wszystkim na zmniejszeniu tego poboru. Posprawdzałem jeszcze pobór odpinając po kolei bezpieczniki. Po odpięciu bezpiecznika odpowiedzialnego m.in. za licznik (bezpiecznik nr. 15) spadło z tych 0.19A do 0.05A.
    Jedynym niepokojącym zachowaniem licznika do tej pory była jednorazowa sytuacja, gdy w zimę przy niskiej temperaturze rano wskazówki licznika wariowały do momentu zagrzania licznika. Od tamtej pory pokazuje też trochę zakłamany stan paliwa, ale najbardziej zależy mi na naprawieniu tego poboru, tylko pytanie czy regeneracja licznika rozwiąże problem czy może szukać go gdzieś indziej? Tak w ogóle do czego jest podłączony licznik? Do jakiegoś komputera?
    klasyczna usterka licznika JAEGER
    lepiej juz nie bedzie a tylko gorzej
    do naprawy procesor
    na 100% wina licznika
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  3. #333

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bochnia
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam mam pytanko
    jaki sowt do licznika z pasata 3b0920825a vdo do audi a3 1.9 tdi obecny licznik to jaeger 8l0920900b

  4. #334

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam, ponownie odświeżam temat związany z licznikiem. Z tego co się dowiedziałem że procesor był wymieniany proszę powiedzieć czy faktycznie to jest nie orginalny procesor
    a na jednych z tych zaznaczonych (chyba nie jestem pewnien diód prostowniczych) są różna napięcia. Czy może to wpływać na złe wskazania wskazówek licznika od temperatury i od paliwa. Który z rezystorów czy diód za odczyt i pokazywanie ilości paliwa na wskazniku.

  5. #335
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    procesor nie byl wymieniany ani nawet programowany na nowo to oryginal z tego licznika
    a te elementy to kondensatory i raczej nie maja bezposredniego wplywu na paliwo i temperature !!!
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  6. #336

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    na tym filmiku widać jak lekko skacze wskazówka od paliwa od temperatury jest ok ale jak przejadę lub ruszę z miejsca to zaczyna się powyżej 90 st czasami stoi 90 st a powiedz mi który z tych kondesatorów odpowiada za wyświetlanie temperatury i paliwa

  7. #337
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    To nie kondensator jest odpowiedzialny za te usterki w liczniku tylko procesor. Możesz spróbować wgrać nowy wsad do tego licznika o tym samym numerze licznika i numerze softu o co jest bardzo trudno. W ten sposób można go troche "odświeżyć" ale to nie zawsze sie sprawdza. Jedynie wymiana procesora pomaga a najlepiej samego licznika na VDO.

  8. #338
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    w tym konkretnym przypadku tylko wymiana proceka nie zalatwi sprawy ;-(

    wymiana licznika na VDO owszem zawsze pomaga ...
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  9. #339

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice tarnowa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ok dzięki za info.

    A czy licznik od s3 podejdzie do 1.8t mój nr licznika to
    czy liczniki z tych podejdą do mojego auta(chodzi o zamiennik czy nie bd problemu wiem że bd musiał dorobić wiązke kabli lub jeździć bez niej alebo zrobioć zworki tak aby nie właczał się brzeczyk z powodu braku plyny w sprskiwaczu itp.)

    http://allegro.pl/licznik-zegary-aud...802203020.html

    http://allegro.pl/licznik-audi-a3-ja...152960413.html

    http://allegro.pl/licznik-zegary-aud...134122496.html

    http://allegro.pl/audi-a3-s3-8l-licz...7.html#thumb/1

  10. #340
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jaca121212 Pokaż post
    Ok dzięki za info.

    A czy licznik od s3 podejdzie do 1.8t mój nr licznika to
    nie cytuje sie posta pod postem, bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada się stosując cytowanie selektywne bez zdjęć i filmów

    czy liczniki z tych podejdą do mojego auta(chodzi o zamiennik czy nie bd problemu wiem że bd musiał dorobić wiązke kabli lub jeździć bez niej alebo zrobioć zworki tak aby nie właczał się brzeczyk z powodu braku plyny w sprskiwaczu itp.)

    http://allegro.pl/licznik-zegary-aud...802203020.html

    http://allegro.pl/licznik-audi-a3-ja...152960413.html

    http://allegro.pl/licznik-zegary-aud...134122496.html

    http://allegro.pl/audi-a3-s3-8l-licz...7.html#thumb/1
    Podejdzie każdy z immo 3 czyli zaczynający się na 8L0920.... Nie wiem jak w S 3 wyskalowany był paliwomierz bo w Quatro zbiornik paliwa jest dzielony. Ale ja jeżdże na S 3 VDO od anglika i wszystko śmiga dobrze. Jeśli chcesz się pozbyć problemów to nie wkładaj Jaegera.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-05-16 o 11:29

Strona 34 z 46 PierwszyPierwszy ... 24323334353644 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •