Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Dorabianie - kluczyk scyzoryk + ew. alarm

  1. #1
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny Dorabianie - kluczyk scyzoryk + ew. alarm

    W związku z wieloma pytaniami o dorabianie kluczy scyzoryków i dokładanie nowych scyzoryków z nowszego audi, postanowiłem napisać poradnik.
    Jak chcemy dorobić kluczyk scyzoryk do 8L można udać się:
    - do ASO, cena wysoka, kwoty na forum padały różne od 500 - 800zł szt.
    - do dorabiacza kluczy, ceny zróżnicowanie, poniżej polece jednego z nich.
    - allegro i tak samo jak wyżej ceny sa różne.

    Mamy 2 sposoby dorobienia kluczyka scyzoryka.

    Pierwszy, znaleźć gdzieś scyzoryk starego typu, odkupic od kogoś lub dorwać na szrocie/allegro/itp Potem idziemy z nim do jakiegos magika od dorabiania i prosimy o przekodowanie immo i dorobienie grotu, jest szansa, że sie uda go zaprogramować i mamy ori używany kluczyk, taki jak nasz. Zaznaczę, że ciężko jest dorwać kluczyk "starego" typu.

    Drugi sposób, kupujemy na allegro albo u dorabiacza taki zestaw:

    -alarm "Top Safe" są różne typy do wyboru z różnymi funkcjami i cenami + kluczyki oryginalne z nowszego Audi A3.



    Z tego co wiem, to tylko firma "top safe" robi w alarmach takie płytki, które pasują do ori kluczyków, jak się mylę to proszę mnie poprawić. Zostaje nam wtedy iść do dorabiacza, wymieni on płytki na te z alarmu, zamieni immo na starego typu i zakoduje go według naszego starego kluczyka, dotnie grot. Pozostaje, założyć alarm w aucie i dokupić syrenke ew. czujniki w zależności od wybranego alarmu i jego funkcji.
    Całość, czyli alarm (średniej klasy) + kluczyki 2szt + dorobienie + syrenka i czujki ruchu powinny się zmieścić w kwocie 600zł Cena montażu - według cennika danej firmy.

    - sam sterownik centralnego zamka + kluczyk scyzoryk



    Tak jak wyżej iść do dorabiacza wymieni płytke, dotnie grot, zakoduje itp. Potem założyć centralke do auta i podpiąć ją.
    Koszt dużo mniejszy bo ok 240zł ale brak alarmu.

    - jak kupimy na allegro czy gdzieś same kluczyki scyzoryki starylub nowy, to możemy dokupić sam alarm pasujący do nich i tak samo jak wyżej pewnie będzie to "top safe"
    Tak wygladają płytki z alarmów top safe, da sie dobrac do starego i do nowego typu kluczyka. Koles co je sprzedaje na allegro ma nick "TONUS_plus" jak widać na zdjęciu poniżej.
    Po lewej plytka do starego typu scyzoryka po prawej do nowego typu:


    Koszt samego alarmu od 120-300zł w zależności od funkcji. Trzeba doliczyć koszty dorobienia, dopasowania i zamontowania.

    Gościu, który często ma nowe i stare scyzoryki jak i alarmy i który dorabia kluczyki ma nick na allegro "ADAHED"
    Można wszystko też załatwić na miejscu i dorobić i dopasować. Polecam negocjacje cen i wizytę na żywo bo koleś jest ugodowy ;P wiadomo na allegro nie spuści z ceny i nie doradzi jak na żywca.
    SERWIS KLUCZY - MARKET eLDe
    41-408 Mysłowice- Wesoła
    UL. 11- go Listopada 3
    gg - 376421
    tel. 0 501 - 409 - 602
    hedmet@hedmet.com.pl

    Mam nadzieję, że pomogłem.






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=38851...7bd484325d1ffc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-07-15 o 20:23
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przeglądając ten stary temat muszę stwierdzić, że ceny dotyczące dorobienia centralnego zamka sterowanego z pilota zmieniły się. Jakiś czas temu kupiłem na allegro sterownik centralnego zamka z pilota typu scyzoryk. Zestaw był z systemem zmiennego kodowania co uniemożliwia zczytywanie kodu skanerami. Cena to 79zl plus przesyłka. Dorobienie grotu ok 30zl, immobilizer wyciągnąłem ze starego kluczyka. Jak ktoś się zna na elektronice to zestaw można zainstalować w 15min. Jakość pilota dobra, po kilku miesiącach wszystko działa jak należy. Reasumując cena za wszystko wynosi ok 120zł. Można jeszcze taniej ale nie polecam sterowników za 50zl

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, czy możecie napisać jak teraz wygląda sytuacja? Mam auto z 99r z jakimś alarmem (jakiś badziewi) i kompletem aż 5 kluczyków (wliczając jednorazowy).
    Chciałbym odświeżyć alarm i chciałbym mieć choć jeden "scyzoryk".

    EDIT:
    Jednak sporo się zmieniło. Za niewielkie pieniądze można kupić:
    http://allegro.pl/sterownik-2x-logo-...431362409.html
    http://allegro.pl/sterownik-centraln...395347617.html

    Tylko czy to coś jest warte? Co z alarmem?
    Ostatnio edytowany przez mol - 09-08-13 o 12:17

  4. #4
    spontanicznie's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tutaj również ciekawy poradnik, bez opcji "idziemy z nim do jakiegos magika od dorabiania i prosimy o przekodowanie immo"
    http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/dor...-zamka-266131/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •