Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 67 z 67

Temat: Dymi na niebieskawo/niebiesko

  1. #61

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mocno dymiło tylko po odpalaniu na zimnym. Jakby nie było kompresji to byłby wyczuwalny jakiś spadek mocy? Bo te ma moc, ciagnie od niskich obrotow. Na razie jestem troche spłukany, bede musiał tak ze dwa miesiace pojezdzic zanim oddam do mechanika.

  2. #62
    mateu898's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBLIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Może puszczać tylko pierścień olejowy\zgarniający, więc i kompresja może wyjść ok. Odnośnie mocy to musiałbyś chyba przejechać się identycznym autem, w 100% sprawnym i porównać, bądź hamownia. A to dymienie po odpaleniu to chwilowe, czy dłużej ? Do czasu nagrzania sie silnika ?

  3. #63

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Moj ojciec ma stilo 1.6. Tez 101 koni, tylko ze silnik 16v, one jest ciezsze o 100 kg od audi, ale w porownaniu z tym stilo to audi jest duzo mocniejsze.
    Teraz juz za kazdym razem gdy odpalam auto po dluzszym postoju dymi. Te dymienie trwa ok 5-10 sekund po odpaleniu. Nie trwa to do czasu zagrzania silnika. To wyglada tak ze po odpaleniu zakopci, a pozniej to tylko rozdmu****e

  4. #64
    mateu898's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LUBLIN
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeśli tylko po odpaleniu przez pierwsze sekundy to wskazuje na uszczelniacze.

  5. #65

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny 1.8T dymi przy odjęciu gazu

    Witam wszystkich forumowiczów,

    Zakupiłem ostatnio Audi A3 1.8T AUM 2001r. Przejechałem 150km i od razu pojawił się problem (prawdopodobnie ukryty przez wcześniejszego właściciela) z dymieniem z wydechu. Kolor spalin ciężko określić ale na pewno nie jest czarny raczej niebiesko- biały. Problem pojawia się przy zdjęciu nogi z gazu, jak się zatrzymuje to widać za mną chmurę dymu. Przejrzałem podobne problemy na forum lecz niestety nie znalazłem mojego przypadku. Poniżej zamieszczam informacje które mogą być przydatne:

    - dym jest koloru niebiesko - białego o zapachu palonego oleju (plastiku?) i występuje tylko przy odjęciu gazu
    - podczas odpalania samochodu nie wydobywa się żaden dym, gdy silnik jest zimny problem też nie występuje
    - silnik bierze olej w ilościach 0.7l/10 000km
    - korek wlewu oleju czysty, przy odkręceniu podczas pracy ładnie podskakuje ( nie jest zasysany)
    - oleju chłodniczego nie ubywa i nie ma też widocznych oczek olejowych
    - turbina lekko się poci ale nie widać żeby olej z niej ciekł
    - podczas ostrego wciśnięcia gazu samochód przyśpiesza pulsacyjnie ( na każdym biegu)
    - komputer zgłasza też błąd drugiej lambdy (chyba jest wstawiona strumienica i kątowy emulator sondy)

    Proszę o pomoc bo boję się że podczas zakupu wdepnąłem w minę i dopiero się zaczną moje problemy. Czy miał ktoś podobny problem i ma jakieś sugestie? Z przeczytanych wątków wnioskuje że mogą to być turbo, uszczelniacze zaworowe, pierścienie lub nieszczelna/zatkana odma.

  6. #66
    hubi's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzymin 'Ambasador
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Turbina puszcza olej to znaczy że padła skoro nierówno pompuje. Smaży Ci się olej w wydechu (turbina go puszcza i masz w efekcie ten biały dym)
    Najlepiej wymienić na nową lub zrobić hybrydę u perunów
    Z używkami jest loteria.
    Oryginalne części Haldex
    https://awdcarparts.com/

    Wózki dziecięce
    https://cosatto.com.pl/

  7. #67
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Uszczelniacz na turbinie.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •