Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 91

Temat: Szyberdach

  1. #11
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    kowax, masz taka zaślepke przy lampce kabiny. Zedejmujesz ją i tam będzie silnik, wydaje mi się, że można go wymontować przez ten otwór. Jest tam też dziurka na imbus i można manualnie otwierać szyberdach - kręcąc - gdzieś na forum wrzycałem fotkę z ilustracją tej czynności. Sprawdź czy manualnie sie otwiera, jak tak to znaczy, że silnik padł. Jak będzie jakiś opór, to znaczy, że coś nie tak z prowadnicą szyby.
    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  2. #12
    kowax's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Uczyniłem tak jak kazałeś. Przy wymontowywaniu silnika nie zauwazyłem aby szyberdach można bylo otworzyć za pomocą jakiegoś klucza-ręcznie. Wiec moje pytania brzmia:
    1. Czy jest możliwość , ze nie mam takiej opcji aby szyberdach otworzyc recznie?
    2. Jak sprawdzic czy silniczek działa nie używając do tego auta-nie mam znajomych którzy posiadali by A3.Czy jest to możliwe?
    3. Czy nie działający silnik od szyberdachu da sie naprawić?
    4. Ostatnia prośba skierowana jest do lariusa.Czy nie przypominasz sobie w jakim dziale umieszczałęś fotki o których wczoraj mi pisałeś? Przeszukałem wszystkie tematy odnosnie szyberdachu ale nic w nich nie znalazłem.
    5. Dodatkowo dodam,ze oprócz silniczka nie działą mi równiez podswietlanie przycisku od szyberdachu-wieć moze to nie wina silniczka?
    jest ryzyko jest zabawa ;p;p

  3. #13

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Daleko
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Nie przypominam sobie zeby pokretko od silniczka w jakikolwiek sposob swiecilo.

    Ponadto jesli natrafiasz na opor podczas manualnej proby otworzenia dachu, to zwyczajnie zrob to na chama - wloz w to troche sily. Ja mialem taki problem, ze dach otworzylem, ale juz nie zamknalem. Wystarczylo mocniej pokrecic w jedna i druga strone zeby puscilo i do teraz wszystko dziala bez zarzutu.

  4. #14
    kowax's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kowax Pokaż post
    witam. Mój problem również dotyczy szyberdachu, wiec nie chcąc zakładać nowego tematu porusze go tutaj. Czy mógłby ktos mi pomóc w znalezieniu przyczyny nie działającego szyberdachu? Czytałem troche na forum o tym i biore pod uwagę silniczek.Czy łątwo jest go zdemontować? Jęsli takto w jaki sposób sprawdzić po wyjęciu go czy to na pewno wina silniczka? jeśli nie to co może być przyczyną?
    Pozdrawiam
    Chciałbym tak zrobić ale nie mam mozliwości manualnego otworzenia szyberdachu. Czy to jest możliwe?
    jest ryzyko jest zabawa ;p;p

  5. #15
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Żeby manualnie otworzyć/zamknąć szyberdach trzeba zdjąć zaślepkę między lampką w posufitce a szybrem i tam jest kluczyk imbusowy oraz otwór w silniczku na ten imbus.
    Srebrny pocisk ...



  6. #16
    kowax's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    coolfon

    Wiem gdzie jest silniczek od szyberdachu bo juz go rano wymontowałem. Z tego co piszesz rozumiem tak, ze pod ta zaslepka powinien byc kluczyk i tym kluczykiem powinnem otworzyc szyberdach. Ja nie posiadałem takiego kluczyka w tym miejscu. Zrobie fotke silniczkowi. I za moment wrzuce. Powinem tym zdjęciem udowodnić ze nie posiadam takiej mozliwosci.

    Oto link do mojego silniczka- nie widze w nim mozliwosci sterowania manualnego szyberdachem.

    http://kowax18.w.interia.pl/silniczek.JPG
    Ostatnio edytowany przez kowax - 18-02-08 o 20:40
    jest ryzyko jest zabawa ;p;p

  7. #17
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    To jest część/strona którą widzisz po zdjęciu zaślepki ? Ja akurat kluczyka nie miałem bo komuś się spodobał ale to typowy imbus i jest możliwość awaryjnego zamykania/otwierania szyberdachu w taki sposób. Wiem bo sprawdzałem. Teraz nie pamiętam jak to dokładnie wyglądało bo miałem dach w poprzedniej A3. Musi być awaryjne otwieranie. Niemcy myślą o wszystkim.
    Srebrny pocisk ...



  8. #18
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Oto fotka z instrukcji obslugi, tyle że ja mam przedlift - może tutaj tkwi różnica...

    Na pewno prawidłowe jest, że pokrętło jest podświetlane, bo to w poliftach jest.
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	IMAGE0003.JPG 
Views:	1699 
Size:	32.4 KB 
ID:	343  
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  9. #19
    kowax's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny co to jest??

    Wracam do tematu mojego szyberdachu. Sprawdziłem czy działa silniczek i okazało sie, ze działa. I to powstaje moje pytanie. Czym jest czarna plastikowa obudowa znajdujaca się pod tapicerką(nad głową kierowcy) do której dochodzi kostka od silniczka jak i kostka od przycisku szyberdachu?? Sprawdziłem i okazało się , ze napięcie dochodzi do tej czarnej plastikowej obudowy, lecz nie dochodzi dalej. Czym jest to coś? Za co odpowiada? I czy mogło ulec uszkodzeniu? Wymiary w kształcie prostokąta : 10cm na 6cm i o grubosci może 2-3 cm.
    jest ryzyko jest zabawa ;p;p

  10. #20

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Może w niej jest jakiś układ zabezpieczający lub jakiś bezpiecznik. W momencie przeciążenia nie daj napięcia na silniczek. Zrób zdjęcie tego pudełka albo sam sobacz czy da sie to rozebrać...
    jestem wawjack z Leszna , syn króla pomidorów

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •