Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: zaprawki lakiernicze na odpryski

  1. #1
    uasz's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny zaprawki lakiernicze na odpryski

    Witam, ostatnio podczas polerowania autka dostrzeglem, ze mam duzo odpryskow od kamyczkow na przedniej masce. Jak autko jest brudne to tego nie widac, ale ostatnio jezdzi ciagle czyste i wypolerowane wiec jest to na maksa widoczne :/ Niektore odpryski sa plytkie, inne glebsze, wiecie co na to zaradzic? Malowanie maski w ostatecznosci, wiec za takie odpowiedzi dziekuje.

    Mysle nad czyms takim:
    http://www.allegro.pl/item362050282_...ys_super_.html

    Co podpowiecie?

    pzdr/uasz
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-03-16 o 16:56
    A4 1.9 TDi 170PS > A3 1.8T 150PS

  2. #2
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Kredka na odpryski nie pomoże. Jedynie zamaskuje. W niedługim czasie pewnie malowanie, ale za takie odpowiedzi dziękujesz
    Srebrny pocisk ...



  3. #3
    Tomek540iA's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    BMW 325iA >> next 740iA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dokładnie jak kolega napisał Kredka za bardzo nie pomoże

    Pomaluj i daj zrobić BRA na przednią maskę a będzie ślicznie wyglądało A3

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wypróbuj to zobaczysz jaki to efekt jak dla mnie to mizernie ta kredka daje sobie rade z rysami ...pozdro

  5. #5
    uasz's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Czyli szkoda kasy na kredke nawet? :/ A cos innego? Jakas zaprawka czy cos? Zeby to sie chociaz tak w oczy nie rzucalo ...
    A4 1.9 TDi 170PS > A3 1.8T 150PS

  6. #6
    Tomek540iA's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    BMW 325iA >> next 740iA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Jak dla mnie to najlepiej jest pomalować element i nie "babrać" się w jakieś zaprawki, kredki itd. Według mnie szkoda kasy i czasu

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja kiedyś też tak miałem. Pogadałem z lakiernikiem i zamieszał mi taką małą buteleczke lakieru (butelka jak lakier do paznokci ) no i pędzelkiem pokropkowałem felerne miejsca. Efekt jak na moją amatorską robotę był nawet niezły. Ja miałem takie odpryski dosyć płytkie (do podkładu). Kiedyś panowie drogowcy robili drogę i smołe zasypywali ogromna ilością takich kamyczków małych, które pod wpływem ruchu drogowego latały po całej drodze. Ehhh ta polska technologia łatania dróg...

  8. #8
    ernius's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koronowo
    Auto
    Audi A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    uasz ja zakupiłem dokłądnie taka kredke firmy SONAX ale jeszcze nie uzywałem, jaki bedzie efekt dam Ci znac

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpackie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    no właśnie, jak mnie to wk.....jak cepry robią drogę i potem sypią te kamyczki... na mojej trasie dom praca ciągle coś grzebią, ostatnio łatali dziury, wjechałem zaczęło tak napier... po nadkolach że myślałem że mnie trafi... ciekawe czy można gdzieś na takie coś skargę złożyć... ale nie o tym chciałem...chociaż kiedys sie pokuszę i zgłosze sprawe do zarządu drogi i szkode (uszkodzenie lakieru kamykami... )

    mam dwa auta, astre II i A3... A3 kupiona niedawno, z Niemiec... stan maski super, zero ubytków po kamykach .... pojeździłem chwile i juz widzę 3 strzały, dwa do podkładu jeden do blachy i już rude widać..

    przecież nie będę malował maski jak mam trzy kropeczki króre można wykałaczką czy czymkolwiek zamalować...


    kupię lakier zaprawkowy i lakier bezbarwny w ASO albo w mieszalni
    i tym te mikro kropeczki zabezpieczę,

    pytanie do was.... czym wyczyścić, odrdzewić te głębsze odpryski, nie chcę borować czy cos... jakiś odrdzewiacz będzie dobry ? kropla odrdzewiacza potem osuszyć, doczyścić jakimś rozpuszczalnikiem silikonowym ?

    podpowiedzcie, chodzi mi tylko o zabezpieczenie odprysków zanim zacznie sie zima i ta nieszczęsna sól. dodam że Astra po roku w Polsce cała maska i grill i nadkola w kropki, nadkola ma takie zaokrąglone i tam dopiero kamyczki narobiły szkód że aż szkoda patrzeć, wole zakropkować kilka gorszych odprysków niż czekać az korozja zacznie robić spustoszenie, malowanie mozna odłozyć znacząco w czasie, a jak pomaluje i w drodze od lakiernika znowu strzała dostanę ?

  10. #10
    Quash's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Tez mam problem odpryskow na masce, kupilem zaprawke w aso i sie troche pobawilem. Efekt taki sobie z daleka nie widac ale jak blizej podejdziesz to inna "faktura" lakieru jest widoczna. Prawdopodobnie na wiosne dam maske do polakierowania tylko fotki jakies porobie zeby mi pozniej ktos nie krzyczal ze bity samochod byl. Wsumie to jest jeszcze jedna opcja nad ktora sie zastanawiam, mianowicie polozenie foli na maske tylo nie wiem czy po tej operacji maska bedzie gladka czy tez w miejscu zaprawek gdzie sa pewne nierownosci na foli tez to bedzie widac.

    styx1, ja przed polozeniem zaprawki przejechalem rozpuszczalnikiem, wysuszylem suszarka, polozylem zaprawke i na to warstewke lakieru bezbarwnego.
    Ostatnio edytowany przez Quash - 03-11-10 o 14:46
    2 Fast not 2 Furious
    Q3 2.0 TFSI 211KM - no stage
    S3 8P 360KM/450NM - CompSport Stage 3
    A6 C7 3.0TFSI 460KM/550NM - CompSport Stage 2

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •