Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 31

Temat: Fotoradar w Austrii

  1. #11
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez James Pokaż post
    http://forum.prawnikow.pl/Mandat-z-Austrii-t40295.html

    nie wiem na ile jeszcze aktualne...

    http://www.serwisprawa.pl/artykuly,1...a_granica#next
    Dobrze wiedzieć, nie znalazłem tego wcześniej, ale obawiałem się ryzyka, że wraz z wejściem Polski do Schengen będzie z tym coraz gorzej.

    Za głupotę się niestety płaci, choć gdybym dostał mandat 1600 EUR i musiał koniecznie jeździć tym autem do Austrii, to bym w najgorszej sytuacji rozważał zmianę blach.
    VW Bank, który jest właścicielem samochodu (leasing), udostępnia co najwyżej tylko adres korespondencyjny, który nie jest w żaden sposób powiązany z moim miejscem meldunku w dowodzie osobistym i prawie jazdy, więc nie ma ryzyka dojścia do właściciela (zgadzałaby się wtedy tylko marka i model samochodu oraz imię i nazwisko, co wg żadnej legislacji nie stanowiłoby podstawy ukarania).
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez matttm Pokaż post
    Ja wam powiem tak niektóre kraje wysylaja takie zdjecie i nie musza tlumaczyc wykroczenia co i za co w PL sie dowiesz
    Ale jeśli nie ma możliwości egzekucji, to mógłbym sobie na mój gust równie dobrze oprawić taki mandat w ramki i powiesić na ścianie.
    Ostatnio edytowany przez uzx - 03-01-10 o 10:12 Powód: Automatyczne łączenie postów

  2. #12
    makubaku's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    325ti
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    moze Cie pociesze a moze nie, ale w tamtym roku w styczniu jechalismy do kaprun i mielismy dwa flesze i do tej pory nic nie doszło wiec moze spotka Cie to samo

  3. #13
    BiLL's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    k/Krakowa
    Auto
    C4 Picasso :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja miałem dwie przygody w Austrii. Pierwsza to taka że jechaliśmy autostrada dwoma autami i nagle fotoradar zrobił kilka zdjęć jedno po drugim po czym ze stacji obok wyjechała policja i zatrzymywała tych którym radar zrobił zdjęcie. Zatrzymali mojego znajomego ale mi się jakoś udało przejechać mimo że też zrobiło mi zdjęcie(znajomy później widział moje zdjęcie na monitorze policji). On zapłacił 300 euro a mnie do dzisiaj nic nie przyszło.
    Druga przygoda to wykupiłem postój w Insbrucku na godzinę a stałem około 2 i dostałem mandat chyba 30euro i... przyszedł pocztą-ale nie zapłacony do dzisiaj.
    Więc nie wiadomo do końca czego się spodziewać. powodzenia
    CCCO

  4. #14
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez uzx Pokaż post
    VW Bank, który jest właścicielem samochodu (leasing), udostępnia co najwyżej tylko adres korespondencyjny, który nie jest w żaden sposób powiązany z moim miejscem meldunku w dowodzie osobistym i prawie jazdy, więc nie ma ryzyka dojścia do właściciela (zgadzałaby się wtedy tylko marka i model samochodu oraz imię i nazwisko, co wg żadnej legislacji nie stanowiłoby podstawy ukarania).
    Bank nie ma prawa udostępniać informacji o osobie leasingoborcy.
    W tej sprawie wypowiedział się nawet Sąd Najwyższy:

    Uchwała

    z dnia 23 maja 2006 r.

    Sąd Najwyższy

    I KZP 4/06

    1. Informacje dotyczące czynności bankowej, które - z mocy art. 104 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665 ze zm.) - bank, osoby w nim zatrudnione oraz osoby, za których pośrednictwem bank wykonuje czynności bankowe, są obowiązane zachować w dyskrecji jako informacje stanowiące tajemnicę bankową, obejmują również informacje co do zabezpieczenia wierzytelności banku związanej z czynnością bankową, w tym dane personalne osoby składającej takie zabezpieczenie albo mającej je złożyć.
    2. Z wyłączeniem sytuacji przewidzianej w art. 104 ust. 3 zd. 2 prawa bankowego, bank nie może udzielić Policji informacji stanowiących tajemnicę bankową na użytek postępowania w sprawach o wykroczenia.
    Mam najlepsze Audi na forum !

  5. #15
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Piotrek.1781 Pokaż post
    Bank nie ma prawa udostępniać informacji o osobie leasingoborcy.
    W umowie leasingu mam klauzulę mówiącą o tym, że na wniosek uprawnionego organu informują ów organ o danych leasingobiorcy (zresztą w PL taką informację już udostępnili), ale w takim razie dobra podstawa, żeby się z nimi kłócić.

  6. #16
    wasil16's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielo
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja powiem tak,przekroczyłeś prędkość o dobre 50 km/h i według mnie na 90% niestety mandat do Ciebie przyjdzie. W Niemczech i innych krajach zachodnich wygląda to w ten sposób,że mandat jest wysyłany wówczas gdy jest to opłacalne dla organów ścigania i tak np. w Niemczech do niedawna granica od której wysyłali mandaty to było 70 euro. Jeśli więc ktoś przekroczył prędkość i opłata miała wynieść np. 50 euro to mandat nie przychodził,bo było to dla policji nieopłacalne.

    W Twoim przypadku taki mandat to pewnie jakieś 500 euro,jak nie lepiej,ale napewno wyjątki się zdarzają i nie ma na to jakiejś święte reguły! W Polsce jest zresztą podobnie,znam wiele przypadków gdzie pstryknęło zdjęcie,a mandatu nie ma do dzisiaj (minęło już wiele miesięcy lub lat).

    Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć powodzenia i trzymać kciuki aby nic nie przyszło.
    Pozdrawiam!

  7. #17
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wasil16 Pokaż post
    Ja powiem tak,przekroczyłeś prędkość o dobre 50 km/h i według mnie na 90% niestety mandat do Ciebie przyjdzie. W Niemczech i innych krajach zachodnich wygląda to w ten sposób,że mandat jest wysyłany wówczas gdy jest to opłacalne dla organów ścigania i tak np. w Niemczech do niedawna granica od której wysyłali mandaty to było 70 euro. Jeśli więc ktoś przekroczył prędkość i opłata miała wynieść np. 50 euro to mandat nie przychodził,bo było to dla policji nieopłacalne.

    W Twoim przypadku taki mandat to pewnie jakieś 500 euro,jak nie lepiej,ale napewno wyjątki się zdarzają i nie ma na to jakiejś święte reguły! W Polsce jest zresztą podobnie,znam wiele przypadków gdzie pstryknęło zdjęcie,a mandatu nie ma do dzisiaj (minęło już wiele miesięcy lub lat).

    Nie pozostaje mi nic innego jak tylko życzyć powodzenia i trzymać kciuki aby nic nie przyszło.
    Pozdrawiam!
    Dziękuję, zdroworozsądkowo też to brzmi ok, mandatu w przynajmniej tej wysokości tez bym się niestety spodziewał.
    Wiem jednak, że w każdym z krajów UE wygląda to inaczej, więc zobaczymy.
    Będę na pewno dawał znać, jeśli mandat przyjdzie.

  8. #18
    wasil16's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielo
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    I jak,coś się wyjaśniło czy jesteś szczęśliwy bo nic nie przyszło?

  9. #19
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Jezeli jechales powiedzmy licznikowe 110km/h to na 100% kary 500€ nie bedzie.41-50km/h za duzo kosztuja 200€,51-60km/h kosztuja 280€.O ile cos przyjdzie....

  10. #20
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wasil16 Pokaż post
    Jeśli więc ktoś przekroczył prędkość i opłata miała wynieść np. 50 euro to mandat nie przychodził,bo było to dla policji nieopłacalne.

    chyb masz tylko klientow z zagranicy na mysli....

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •