Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 42

Temat: Sprowadzenie auta

  1. #11
    erci's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cz-wa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    hmm
    no to ja mam pytanie...
    poprzednie auto kupilem w polsce od goscia ktory je przywiozl z DE. Auto przyjechalo na kołach, mialo przeglad i ubezpieczenie niemieckie, komplet kluczykow i niemieckie tablice- zwykle, nie probne.
    od handlarza dostalem brif i jakies tam papiery. sam napisalem sobie umowe kupna-sprzedarzy na swoje nazwisko i na nazwisko niemca. za niemca sie ktos podpisal.
    Na przeglad wjechalem bez tablic i powiedzialem ze auto przyjechalo na lawecie.
    reszta zalatwiania standardowa- papiery, papiery i dluugie czekanie
    Jak to w takim przypadku jest? Auto nie bylo wyrejestrowane wtedy w niemczech bo mialo normalne blachy.
    SPRZEDAM
    Czujnik ciśnienia IC 1,9TDi ASZ
    Silniczki regulacji swiateł HELLA
    Żarniki Philips 4300K ORI-Używane
    OPONY Pirelli 225/45/17 (2 sztuki)

  2. #12
    Kaktus1204's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Monachium/Warszawa/Ostrowiec Św.
    Auto
    PussyWagon 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Z tego wynika, że auto nie zostało wyrejestrowane. To co powinno być w takim przypadku przede wszystkim zrobione, to wyrejestrowanie pojazdu.
    Aby to zrobić to z dokumentami pojazdu (Brief i Fahrzeugschein) i (co bardzo ważne) z rejestracjami trzeba się udać do wydziału komunikacji w Niemczech i auto wyrejestrować. Ja robiłem to w ten sposób, że znajomi którym pomagałem w DE, po przyjechaniu do PL wysyłali mi te rzeczy, ja za nich załatwiałem wyrejestrowanie i odsyłałem wszystko do PL.

  3. #13
    erci's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cz-wa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    :/ ja mam te tablice do dzisiaj w garazu :/ niczego nie wysylalem. moze tamto auto bylo jakies mało legalne?
    ale z 2 strony to wszystkie dokumenty mialem(2 kpl kluczykow itd) i normalnie zostalo zarejestrowane bez problemow. przy sprzedazy tez nie bylo zadnego zgrzytu.
    SPRZEDAM
    Czujnik ciśnienia IC 1,9TDi ASZ
    Silniczki regulacji swiateł HELLA
    Żarniki Philips 4300K ORI-Używane
    OPONY Pirelli 225/45/17 (2 sztuki)

  4. #14
    Kaktus1204's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Monachium/Warszawa/Ostrowiec Św.
    Auto
    PussyWagon 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A czy na tych tablicach są nadal naklejone znaczki Landu i z przeglądów??

  5. #15
    surman5's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Św.| De
    Auto
    turbo pierdek
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    kaktus, a jak wygląda sprawa w moim przypadku, bo być może jeszcze w tym miesiącu będę kupował auto w Niemczech i tu będę je rejestrował na siebie, do tej pory nie miałem wątpliwości, bo sprowadzałem do PL, więc prościzna, powiedzmy, że ubezpieczalnie też mam znajomą we Frankfurcie, ale jak kupię auto od powiedzmy handlarza, a auto będzie wyrejestrowane,albo np. na żółtych, to jak to będzie wyglądąło, bo jeszcze się nie orientowałem ?

    pozdrawiam

  6. #16
    Kaktus1204's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Monachium/Warszawa/Ostrowiec Św.
    Auto
    PussyWagon 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie wiem czy dobrze rozumiem. Kupujesz auto w DE i chcesz zarejestrować w DE?
    Jeśli tak, to najważniejsze abyś miał:
    - Brief
    - Fahrzeugschein
    - TÜV/ASU Bescheinigung (zaświadczenie o dokonanym przeglądzie)
    - Doppelkarte (kwitek z ubezpieczalni, Twoja polisa)

    Poza tym musisz być oczywiście zameldowany w DE i mieć konto w banku - sprawy oczywiste ale nie zawsze dla wszystkich.

    Z tymi wszystkimi dokumentami idziesz do Zulassungsstelle (wydział komunikacji), mówisz, że chcesz autko zarejestrować i tam już Ci powiedzą gdzie zrobić opłatę, gdzie odebrać tablice i do którego okienka z nimi pójść aby Ci nakleili odpowiednie znaczki (Land + TÜV - od 01.01.2010 jest już naklejany jeden znaczek TÜV - tylko na tylną rejestrację). Cała operacja trwa dosłownie kilka minut - chyba, że jest dużo interesantów.


    Nie jest ważne na jakich blachach auto jest i czy jest zarejestrowane czy nie. Chyba, że jest wyrejestrowane przez okres dłuższy niż 2 lata - bo wtedy musisz zrobić przegląd - TÜV.

  7. #17
    surman5's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Św.| De
    Auto
    turbo pierdek
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kaktus1204 Pokaż post
    Nie wiem czy dobrze rozumiem. Kupujesz auto w DE i chcesz zarejestrować w DE?
    dokładnie, mieszkam po dłuższej przerwie znowu w DE i zamierzam właśnie w DE kupić i zarejestrować auto, a że nie robiłem tego jeszcze nigdy, to info od Ciebie bardzo przydatne, konto i meldunek są

    dzięki
    Dodano:
    tylko jeszcze jak wyglądałaby sprawa z ubezpieczeniem, tak jak w PL, ze najpierw rejestruję, a potem idę do ubezpieczalni? bo mam taką kobitkę we Frankfurcie, która zajmuje się wszelkiego rodzaju ubezpieczeniami i mogłaby wybrać mi jakieś fajne ubezp

    pozdr
    Ostatnio edytowany przez surman5 - 11-06-10 o 18:16 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #18
    Kaktus1204's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Monachium/Warszawa/Ostrowiec Św.
    Auto
    PussyWagon 2.8 V6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Wygląda to tak, że nie zarejestrujesz auta bez DOPPELKARTE. Jak już napisałem, jest to jeden z kwitów, który musisz mieć przy sobie idąc do wydziału komunikacji. Skoro masz znajomą w ubezpieczalni to na hasło "ich möchte ein Auto anmelden und bräuchte eine Doppelkarte" uzyskasz to co potrzebujesz.

    W DE wszelkie sprawy związane z rejestracją auta robisz w jednym miejscu - Zulassungstelle. Ten urząd potem łączy się z Fiznanzamt (skarbówka) i to oni również dają info w ubezpieczalni, żeby ta aktywowała Twoją polisę.

    Na wszelki wypadek radziłbym Ci wejść na stronkę www.check.de gdzie możesz sobie porównać wszystkie polisy ubezpieczeniowe i być może okaże się, że znajdziesz bardziej atrakcyjną ofertę.

  9. #19
    surman5's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Św.| De
    Auto
    turbo pierdek
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kaktus1204 Pokaż post
    Wygląda to tak, że nie zarejestrujesz auta bez DOPPELKARTE. Jak już napisałem, jest to jeden z kwitów, który musisz mieć przy sobie idąc do wydziału komunikacji. Skoro masz znajomą w ubezpieczalni to na hasło "ich möchte ein Auto anmelden und bräuchte eine Doppelkarte" uzyskasz to co potrzebujesz.

    W DE wszelkie sprawy związane z rejestracją auta robisz w jednym miejscu - Zulassungstelle. Ten urząd potem łączy się z Fiznanzamt (skarbówka) i to oni również dają info w ubezpieczalni, żeby ta aktywowała Twoją polisę.

    Na wszelki wypadek radziłbym Ci wejść na stronkę www.check.de gdzie możesz sobie porównać wszystkie polisy ubezpieczeniowe i być może okaże się, że znajdziesz bardziej atrakcyjną ofertę.

    ta kobitka w ubezpieczalni to polka

    wielkie dzięki za info

    pozdrawiam

  10. #20
    Maciek_Sdz's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz / Wawa
    Auto
    A4 2.0TFSI Quattro S-line
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CDLC

    Smile

    Cytuj Oryginalnie napisane przez erci Pokaż post
    hmm
    no to ja mam pytanie...
    poprzednie auto kupilem w polsce od goscia ktory je przywiozl z DE. Auto przyjechalo na kołach, mialo przeglad i ubezpieczenie niemieckie, komplet kluczykow i niemieckie tablice- zwykle, nie probne.
    od handlarza dostalem brif i jakies tam papiery. sam napisalem sobie umowe kupna-sprzedarzy na swoje nazwisko i na nazwisko niemca. za niemca sie ktos podpisal.
    Na przeglad wjechalem bez tablic i powiedzialem ze auto przyjechalo na lawecie.
    reszta zalatwiania standardowa- papiery, papiery i dluugie czekanie
    Jak to w takim przypadku jest? Auto nie bylo wyrejestrowane wtedy w niemczech bo mialo normalne blachy.
    Zależy kiedy kupiłeś to auto, już ponad rok temu wszedł przepis , że nie musisz wcale wyrejestrowywać auta kupionego w DE.
    Przyjeżdżasz autem na normalnych niemieckich numerach, masz brief, dowód rej i ubezpieczenie OC i jedziesz do naszego urzędu z umową kupna- sprzedaży przetłumaczoną, albo dwujęzyczną i zdajesz im wszystko, a oni potem wysyłają do Niemiec i tam urząd sam wyrejestrowywuje auto.
    EKO-OIL Dystrybucja paliw - olej napędowy, olej opałowy, benzyna 95/98 , autogaz.
    www. eko-oil .eu

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •