Strona 14 z 42 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 131 do 140 z 412

Temat: Nowe tylne lampy poliftowe LED / NEON 2009- do Sportback 04-08

  1. #131
    clxx's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja również miałem w komplecie żarówki, i bez przesady z tym rozbieraniem trzeba zdjąć jeden plastik...

  2. #132
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    @clxx

    Sam przerabiałeś, bo się na tym przynajmniej trochę znasz, zrobiłeś zapewne tak aby nie ciągnąć przewodów. Szacun, że to ogranąłeś.

    Natomiast większość osób sama tego nie zrobi, więc kupi adaptery. Większość adapterów (np z Kuftec czy tez kolegi z forum) wymaga ciągnięcia przewodów od lamp zewnętrznych do wewnętrznych, co z kolei prowadzi do rozebrania prawie całej tapicerki z tyłu.

    END OT

  3. #133
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A powiedzcie mi czy tylne lampy z wersji UK czyms sie roznia ? czy mozna bezpiecznie je kupic ?

    I czym sie roznia kable adaptery z EBAY Adapter facelift Heckleuchten LED Audi A3 8PA Sportback od tych: ADAPTER KABELSATZ AUDI A3 SPORTBACK 8P FACELIFT 2008

    glownie chodzi mi o roznice w nazwie A3 8P a A3 8PA czy to ma znaczenie ?
    Ostatnio edytowany przez krzyss - 31-12-10 o 10:23
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  4. #134
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W tych nowych lampach led wsteczne światło świeci tylko w klapie tak jak w zwykłych lampach czy świeci też w tych bocznych , czyli czy świecą światła biegu wstecznego 2 czy 4 ?

  5. #135
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    w temacie jest filmik, wystarczy przeczytac temat od poczatku
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  6. #136
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zielony999 Pokaż post
    W tych nowych lampach led wsteczne światło świeci tylko w klapie tak jak w zwykłych lampach czy świeci też w tych bocznych , czyli czy świecą światła biegu wstecznego 2 czy 4 ?
    W lampach poliftowych w oryginale przeciwmgielne swięcą jak w przedlifcie czyli tylko w lampach wewnętrznych. Nie ma też stopu w lampach wewnętrznych. Wsteczne świecą te paski w wewnętrznych. W zenętrznych paski przezroczyste to kierunki.


    Ps. Dominik_m tak przerobił światła, że stopy ma pełne i dzięki niemu ja też mam. O wiele lepiej to wygląda.

    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzyss Pokaż post
    A powiedzcie mi czy tylne lampy z wersji UK czyms sie roznia ? czy mozna bezpiecznie je kupic ?
    Z tego co gdzieś czytałem, wersje brytyjskie mają nie tylko inne lampy z przodu, ale również z tyłu. Jeśli chodzi o tył może to chodzić tylko o homologację, inaczej jest w przypadku świateł przednich, które muszą inaczej świecić. Sprowadzając samochód do Polski z Wysp, trzeba zmienić wszystkie lampy, ale niech to ktoś potwierdzi. Więc odwrotnie w UK mogą nie uznać lamp europejskich.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzyss Pokaż post
    glownie chodzi mi o roznice w nazwie A3 8P a A3 8PA czy to ma znaczenie ?
    8PA to wersja Sportback.
    Ostatnio edytowany przez czaro10 - 31-12-10 o 18:05 Powód: Automatyczne łączenie postów

  7. #137
    krzyss's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    smart
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No wiec zglebilem troche temat lamp na tyl do sportbacka sprowadzanych z UK.
    Jesli chodzi o tyl to nie ma z tym problemu gdyz w A3 sa dwa przeciwgielne i dwa wsteczne.
    Roznica w UK polega na tym w przypadku lamp do innych aut, ze w PL trzeba miec przeciwgielne z lewej strony, albo z obu, a swiatlo wsteczne z prawej, albo z obu.

    Lampy z UK maja poprostu odwrotnie, ale tak jak pisalem nie ma to zastosowania w sportbacku gdyz on ma oba swiatla po obu stronach.
    krzyss vel Qkill
    Bylo 3 x A3 a teraz jest smart roadster

  8. #138
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam , czy jest ktoś w stanie zrobić dokładne zdjęcia adapterów do tylnych lamp neonowych Sportbacka lub zrobić jakiś rysunek czy schemat jak połączone są piny bo patrząc na zwykłe lampy zewnętrzne mają 4 piny a nowe neony zewnętrzne mają 6 pinów więc w adapterach muszą być z jednej strony tam gdzie są cztery piny do dwóch pinów podłączone 2 kabelki bądź też z drugiej strony tam gdzie jest 6 pinów dwa z nich są wolne , tak samo jest w przypadku lampy z klapy gdzie w zwykłej są 3 piny a w nowej neon są 4 piny więc tak samo w adapterze z jednej strony tam gdzie są 3 piny do jednego z nich idą 2 kabelki bądź tez z drugiej tam gdzie są 4 piny jeden z nich jest wolny . Myślę że warto sie temu przyjżeć ponieważ w ASO 2 kostki do podłączenia lamp zewnętrznych neonów to koszt 2szt prawa i lewa to 34,22 zł a 2 kostki do podłączenia lamp neonów w klapie to 2 szt prawa i lewa to 9 zł do tego dokupić 6 pinów 2x10mm to grosze . Z przełożeniem kostek nie powinno być większego problemu a dzięki temu znacznie obniży sie koszt wymiany lamp na Neony . Dlatego proszę o jakiś schemat lub dokładne zdjęcia połączonych kabelków w adapterach .

  9. #139
    Dominik_m's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    odezwij sie jutro do mnie na GG
    2.0 TDI -> 201KM / 416Nm

  10. Podziękowania dla Dominik_m za pomoc w problemie

    zielony999 (12-01-11)

  11. #140
    kulfon's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PD-ZACH
    Auto
    BMW 320Ad xdrive
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Mam pytanie do wyjadaczy w VCDSie: założyłem lampki na tył do Sportbacka i zakodowałem to VCDSem,ale nie wiem jak zrobić ostani punkt kodowania - podkreślone:
    central electronics - coding - help with long codingBtye 9 to Dec = 0 - as the final brake light
    Byte 10 to Dec = 0 - Fog lamps as a taillight
    Byte 12 to Dec = 36 - dimming rear standlight
    Byte 19 Bit 2 Cold Diagnosis rear active - this must be activated


    jak klikam na byte 19 to mam tam wpisać po prostu 2 (analogicznie jak w byte'ach powyżej wpisywałem 0,0,36 ?) ?
    dec/bit - tego jescze nie ogarniam,bo dopiero co nabyłem kabel. jakby ktoś mógł łopatologicznie wytłumaczyć jak to dokończyć to byłbym wdzięczny.póki co lampki świecą poprawnie,ale wywala mi błąd prawej tylnej lampy cofaniana FISie.

    jeszcze jedno pytanie: 36 to jasność "ledów"? na jaką wartość macie u siebie ustawione?

Strona 14 z 42 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •