Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 45

Temat: Kolizja - Ustalenie sprawcy

  1. #31
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Erbi, zgoda co do zgłaszania obu pojzadów z OC sprawcy, ale jak w tym przypadku dochodzić swoich roszczeń o uzyskanie takiej możliwości z OC cofającego pojazdu, skoro w żadnej formie nie przynał się do winy, policja interweniująca na miejscu nie wskazała sprawcy, a jedynym dokumentem jest oświadczenie, w którym nie ma mowy, że kierowca cofającego pojazdu przyznaje się że jest sprawcą?

  2. #32
    Erbi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Tzn ja opisałem sytuacje generalnie jak wygląda w przypadku współwiny. W tym wypadku jednak jest ten problem, o którym piszesz - najlepiej skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem oraz zaciągnąć informacji na policji. Coś czuję, że ta sprawa może się skończyć w sądzie.

    A co do notatki policji, też jestem ciekaw co się w niej pojawiło, bo może być kluczowe dla sprawy
    Granat A3 Erbi'ego
    --http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=593622--

    "The fear of the death is far more scary than the death itself."

  3. #33
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Erbi ja uważam, że najpierw warto by sprawdzić co jest w notatce, bo jeśli jest mowa o współwinie, to wszystko jest si. Jeśli natomiast jest info, że sprawczynią jest dziewczyna, a odstąpili od przyznania mandatu, ze względu na fakt że uczestnicy kolizji dogadali się we własnym zakresie to już gorzej. Jeśli w tym drugim przypadku sprawa trafiłaby do sądu, to w przypadku przegranej jak mniemam zostałaby obciążona kosztami sądowymi. Teraz chyba najrozsądniej byłoby zgłosić się na policję i poprosić o odpis notatki i argumentować to że oświadczenie było podpisane pod wpływem stresu a teraz ma wątpliwości co do swojej winy.

  4. #34

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ale na miejscu zdarzenia chyba nie było policji.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  5. #35
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Wilda napisała, że policja była tyle tylko, że jak to czytam jeszcze raz to tak jakby przejeżdżała obok i z ciekawości się zatrzymała - bez oficjalnego wezwania. Wilda, jak to dokładnie było, bo blumann w pierwszym poście napisał że policji nikt z uczestników kolizji nie wezwał?

  6. #36

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Rydzio no właśnie mi też tak się wydaje.Policja przejeżdzała, ale uczestnicy powiedzieli, że dogadują się we własnym zakresie tak??

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  7. #37
    wuj3k3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Notatki raczej na pewno nie będzie, bo patrol policji nie interweniował w tym przypadku, nie byli legitymowani wszyscy uczestnicy kolizji itp, po prostu przejeżdżali obok tego zdarzenia. Po drugie oświadczenie, często spisywane jest z naszej niewiedzy i można się od tego odwołać, znam takie przypadki
    Nie znam dokładnie sytuacji ile tam pasów ruchu było, czy można było wyprzedzać,skąd dokładnie kierowca włańczał się do ruchu, ale wstępnie wydaje mi się że wina jest twojej dziewczyny, itp ... Twoja dziewczyna napewno zostanie powiadomiona przez zakład ubezpieczeń o tym zdarzeniu, można się odwołać od oświadczenia, zgłosić sprawę na policję jako kolizję i niech tam już orzekną winę. Z tego co wyczytałem, to posiada ona dane pozostałych uczestników kolizji, którzy w tym przypadku będą po części świadkami

  8. #38
    matttm's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Auto
    Ford Focus RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Słuchajcie co nie którzy z was mylą pojęcia wyprzedzanie a omijanie, 2 sprawa jeżeli nikomu nic się nie stało udział policji nie jest potrzebny to zależny tylko i wyłącznie od uczestników

  9. #39

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    mattm zgadza się, że przyjazd policji nie jest obowiązkowy ale jak widać potrzebny aby uniknąć nieporozumień.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  10. #40
    mariusz11111's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sram na Rosję !
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    303 razy
    Podziękował
    202 razy

    Domyślny

    panowie istnieje jeszcze "zasada ograniczonego zaufania" to się tyczy dziewczyny blaumana
    Łukasz zwrócił dobra uwagę iż doszło do omijania drogiego pojazdu
    wina leży tu po stronie dziewczyny bleumannapowinna się pierw upewnić czy ma taką możliwość i czy wykonywany przez nią manewr nie zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym
    poprzedzający pojazd zatrzymał się aby pojazd zjeżdżający z krawężnika włączył się do ruchu

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •