Pokazane rezultaty 1 do 10 z 31

Temat: Sonda lambda i LPG

Hybrid View

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam,
    Nie chciałem zakładać nowego tematu jako forumowy żółtodziób, więc wyszperałem ten. Chyba podobny.
    Ponad 1,5 miesiąca temu zakupiłem A3 1,8 KAT. Ponieważ jeździmy z żoną bardzo dużo tras, sprawdziłem u mechaniora czy wszystko gra i założyłem sekwencję BRC. Ku wielkiemu zdziwieniu stwierdziłem, że auto pali 14l gazu w trasie. Pierwsza, druga kalibracja, nic. Postanowiłem zrobić eksperyment i pojeździć na samej benzynie. Okazało się, że żłopie 11 wahy w trasie
    Okazało się, że sonda w ogóle nie daje sygnału. Zadowolony zawiozłem auto na wymianę sondy. Sonda została wymieniona, sprawdzona, wymienione świecie i jeszcze kilka pierdół, które były do wymiany typu uszczelki, poduszka pod silnikiem etc. Dokalibrowałem gaz po raz kolejny i jest to samo.
    Na 37 litrach gazu przejeżdżam 290 km, co daje 12,8/100, a doliczając jazdę na benzynie to wychodzi ok. 14 litrów praktycznie w 90% trasie. Jeździć oszczędnie potrafię, bo to już moje 6 auto. Miałem różne silniki i mocne i słabe i zawsze paliły mi mniej niż "przeciętnemu jankowi". Ostatnio nawet wyjeździłem bak przy jeździe 90 km/h i nie wychodzeniu ponad 2,5 tys obr i muskaniu gazu jak taksówkarz emeryt. Nic. To samo !
    Czy taki poziom spalania jest normalny przy tych silnikach?
    Co może być przyczyną? Na co zwrócić uwage mechanikowi? bo sam niebardzo się znam.

  2. #2
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja wczoraj odstawiłem auto do gazownika i rozmawiałem z nim na temat padniętej sondy powiedział że nie ma z tym problemu bo da się tak ustawić gaz aby nie brał odczytów z sondy nie wiem czy to zadziała ale zobaczymy . A sondę kupiłeś taka no name z allegro czy jakiś dobry zamiennik lub oryginał ?
    Sprzedam radio Audi gamma.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    sonda siedzi bosha w tej chwili
    świece ngk

  4. #4
    martin19's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Maz.
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    AGN do oszczędnych silników nie należy Sam się o tym przekonałem po zakupie dlatego zakładam LPG . Autko pali mi ok 12,5l/Pb przy jeździe mieszanej wiec możliwe że po trasie spali ci 11l jak ja troszkę pociśniesz
    Sprzedam radio Audi gamma.

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Przecież piszę, że nie ma żadnego przyciskania. Innym osobom z tym silnikiem tak nie żłopie (chyba, że wszyscy dookoła kłamią). Mój znajomy ma identyczny silnik z 2x większym przebiegiem i pali mu 9l gazu w trasie. Nawet nie wyskakiwałbym z tematem, gdyby nie to, że przekonałem się o tym na własne oczy.

  6. #6
    Maniek.Młody's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kurów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam SONDA- RĘCE OPADAJĄ.
    Więc tak objawy:
    Rano odpalam obroty falują 760-820, ma brak siły raz chce jechać a raz się muli. Na ciepłym jest troche lepiej ale nie dużo, jakiejś różnicy w spalaniu nie zauważyłem . Do tego dochodzi jeszcze delikatne szarpanie co mnie najbardziej niepokoi, tak jakby gubił gdzieś iskrę tak to szarpanie wygląda. To samo sie dzieje na pb i lpg.
    Vag pokazuje błąd sondy (u kumpla pod vagie juz od 6 miesięcy mi pokazuje błąd, ale wyskakiwanie tego błędu może byc spowodowane jakaś inna usterką)), ale sprawdzałem ja i napięcie 0,4-0,55 jest na sądzie i grzałka też jest ok.

    Kable wn nowe
    świece nowe
    przepływka wyczyszczona

    Teraz powiedzcie mi proszę czy muszę wymieniac sondę, bo nie wiem czy jest sens sie pakowac w 330zł za sonde. Bo najbardziej niepokoi mnie to szarpanie(jakby brak iskry), czy może być to spowodowane zepsuta sondą jak tak to lece kupić.

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    duże
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zdk Pokaż post
    group 5- lambda -2,3%
    group 6 - lambda -2,3% i 0-2% na wolnych
    group 7 - lambda - ok -14%
    napisałeś z minusem czy poprostu dałeś myślnik?? moim zdaniem zawieszona i kwalifikuje się do wymiany tym bardziej że:

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Maniek.Młody Pokaż post
    napięcie 0,4-0,55 jest na sądzie
    podłącz jeszcze zwykły tester diagnostyczny szybko zobaczycz czy stoi czy nie

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •