Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 19 z 19

Temat: [8L] aut. wlacznik swiatel

  1. #11
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Oddo
    Z włącznika oprócz kabli zasilających i masy powinny wychodzić dwie pary przewodów (u mnie brązowy i niebieski). Jedna para na światła mijania i jedna na pozycyjne i deske rozdzielczą. I te trzy diody wpinasz szeregowo na jednym z kabli i przez te diody łączysz obwody pozycyjnych i deski rozdzielczej.
    Ciężko napisać to w taki sposób żeby było zrozumiałe ale instalacja jest naprawde prosta....
    Moglbys machnac w paincie jakis prosty schemat

    [ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 16:42 ]
    tu schemat:




    Czyli to co zaznaczylem na czerwono to sa te diody i one maja sobie byc na kazdym z kabli (po drodze kazdego z kabli) ktore ida do pozycji (2) i jeden do deski


  2. #12
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal
    Czyli to co zaznaczylem na czerwono to sa te diody i one maja sobie byc na kazdym z kabli (po drodze kazdego z kabli) ktore ida do pozycji (2) i jeden do deski
    Dokładnie, tak w każdym schemacie elektrycznym oznacza się diodę.

    Tylko pamiętaj dioda działa tylko w jedną stronę. Musisz ją wlutować w tą stronę jak na schemacie. Na każdej z nich jest znacznik - on wskazuje wierzchołek trójkąta ze schematu
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #13
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    podlaczyc sie do licznika w sensie do kontrolki ze swiatla sa wlaczone czy do podswietlenia zegarow

    nie moge znalezc kabla w wlaczniku w aucie od krotkich

  4. #14

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez atal
    podlaczyc sie do licznika w sensie do kontrolki ze swiatla sa wlaczone czy do podswietlenia zegarow

    nie moge znalezc kabla w wlaczniku w aucie od krotkich
    Tak jak napisał larius diody działają w jedną stronę a czarny pasek pokazuje wierzchołek. Masz taki sam włącznik jak ja tylko że najpierw dostałem z jednym zasilajacym i masą i nie działało. potem dostałem drugi z jeszcze jednym zasilaniem i jest OK.
    Dioidy podpinasz do pozycyjnych i podświetlenia wskaźników.
    Jak masz kostkę to na górze jest jeden czerwony przewód - to powinno być 12V. Obok tego są chyba dwa po lewej i dwa po prawej stronie (cienkie). Jak zmostkujesz kabelkiem czerwony z jednym z tych to zapala ci sie albo pozycyjne albo mijania no i podświetlenie wskaźników. Jest jeszcze jeden cienki na dole kostki i on jest jak dobrze pamiętam od mijania

    [ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 19:16 ]
    Moglbys machnac w paincie jakis prosty schemat

    Juz machnąłem ale jakos nie moge przesłąć na strone

  5. #15

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kkw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam,
    ponizej zamieszczam schemat jak w standardowym włączniku świateł zrobić bez dodatkowych elementów zrobić automatyczny włącznik świateł. Wystarczy zmostkowac odpowiednie kable w oryginalnym włączniku i otrzymamy pożądany (?) efekt. Oczywiście wadą tego rozwiązania jest to że światła właczają się podczas startu rozrusznika ale prąd rozruchu jest taki duży ze powoduje ich wyłaczenie. Trzeba mieć po prostu sprawny akumlator choc mój do średnich się zalicza i też ładnie działa. Walczyłem z tym kilka wieczorów i doszedłem do takiego schematu. Zdjecia wyłacznika zapożyczone z innego forum, ale mniej wiecej o to chodzi i te oznaczenia.

    Moze sie komuś to przyda. Ja uzywam...
    p.s. oczywiscie wszystkie funkcje standardowego włacznika świateł zostają zachowane, a automat działa na pozycji "O" - wyłaczonego

    Pozdrawiam

  6. #16
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    ob@r, A masz pomysl jak zrobic opoznienie czasowe - np. 10s?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #17

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kkw
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    ... no pewnie trzeba by bylo uzyc z jeden kondensator, ktory sterowalby jednym tranzystorem... kond. odpowiednio dobrany dawalby zwloke czasową po naładowaniu kotrego tranzystor zalaczałby obwód... na forum elektroda.pl jest multum przykładów...polecam przejrzec analogiczny temat... ale wtedy nie podjąłbym się tego połączenia "na pająka" tylko osadzenia na jakiejś plytce...to musi być pewna instalacja bo może ci zgasnąć nie daj Boże w nocy...

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Odgrzebuję stary temat, ponieważ wraz z centralką zakupiłem moduł włączania świateł mijania, mam w związku z tym pytania



    1. Czy ten magiczny kabel z alternatora, to jest ten Xz w schemacie kilka postów wyżej?
    szukałem pełnego schematu tej wtyczki z włącznika świateł i nie znalazłem.

    2. Czy mogę wszystkie "+12V po stacyjce" zmostkować od razu przy wtyczce, bo nie rozumiem po co to jest wyprowadzone na kilka kabli.

    3. jakiej mocy diody prostownicze zamontować na przewodzie z świateł postojowych?

  9. #19
    edekxp's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Ja zrobiłem to trochę inaczej.
    Wasze opisy włączników są równolegle, owszem działa bo tak miałem ,ale aby włączyć przeciwmgielne to trzeba włącznik świateł przekręcić na światła i potem do siebie.
    Przerobiłem układ tzn.włącznik jest cały czas włączony ale światła nie świecą.
    Zrobiony mam prosty układ który załącza przekaźnik gdy napięcie w aucie wynosi co najmniej 14V czyli dopiero po odpaleniu.
    Oczywiście układ ma potrzymanie, czyli jak zadziała to może nawet auto zgasnąć i światła świecą dopóki się nie wyłączy kluczyka

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ob@r Pokaż post
    Witam,
    ponizej zamieszczam schemat jak w standardowym włączniku świateł zrobić bez dodatkowych elementów zrobić automatyczny włącznik świateł. Wystarczy zmostkowac odpowiednie kable w oryginalnym włączniku i otrzymamy pożądany (?) efekt. Oczywiście wadą tego rozwiązania jest to że światła właczają się podczas startu rozrusznika ale prąd rozruchu jest taki duży ze powoduje ich wyłaczenie. Trzeba mieć po prostu sprawny akumlator choc mój do średnich się zalicza i też ładnie działa. Walczyłem z tym kilka wieczorów i doszedłem do takiego schematu. Zdjecia wyłacznika zapożyczone z innego forum, ale mniej wiecej o to chodzi i te oznaczenia.

    Moze sie komuś to przyda. Ja uzywam...
    p.s. oczywiscie wszystkie funkcje standardowego włacznika świateł zostają zachowane, a automat działa na pozycji "O" - wyłaczonego

    Pozdrawiam
    Ciekawe co się stanie jak włączysz pozycyjne

    podczas startu rozrusznika ale prąd rozruchu jest taki duży ze powoduje ich wyłaczenie.
    Jakby tak było to byś nie odpalił auta. Licznik też Ci gaśnie?
    Wiesz co to jest przekaźnik X?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •