Strona 17 z 41 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 161 do 170 z 407

Temat: Opinie o silniku 2.0TDI PD 03-08 [16V BKD/AZV i BMN/BUY oraz 8V BMM]

  1. #161
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez damianxxx1985 Pokaż post
    Jezeli chodzi o silnik BMN to ostatnio dopadla mnie przykra historia... autko wpadlo mi w tryb awaryjni , odrazu jazda do znajomych chlopakow... komputerek i wszystko jasne n-75 niedomaga , wymiana na nowy jedziemy sie przejechac pelna moc wszystko ok , a tu nagle auto gasnie hol do warsztatu podlanczamy kompa a tu nie mila niespodzianka zwarcie na cewce w pompowtrysku Dzwonie do znajomego z serwisu Volkswagena bo wiem ze w pasatach z tym samym silnikiem jest akcja dobrej woli producenta i jezeli wyskocza konkretne bledy to wymieniaja pompowtrysk na nowy za darmo , moje autko podeszlo by pod to ale niestety ze to audi i jak to mnie poinformowali w aso w kaliszu niestety audi nic takiego nie robi , odziwo o tym nie slyszeli zrobilem troszke halasu przyszedl jakis drugi koles i mowi owszem w Vw tak jest ze robia jezeli auto ma do 7 lat odpowiedni blad i serwisowane , ale w silnikach audi to sie nie zdarza--- czysty zart!!! zapytalem z ciekawosci ile wymiana na nowe 4 szt. bo jeden padl ,a nie chce stracic zycia poprzez 3 kolejne ktorych bym nie wymienil no i pada suma 12 tys zl. Naprawde ostrzegam kazdego ktory ma pompowtryski simensa zeby bardzo uważać bo malo co ja z mechanikiem wyladowali bysmy w rowie albo na aucie z naprzeciwka, w trakcie manewru wyprzedzania padla pompka i koniec z jazda, noga szybko na hamulec bo byla by czolowka , po chwili hamulec jest bez wspomagania bo silnik nie chodzi, az musialem sie zapierac o fotel zeby wyhamować. Jest to dla mnie nie zrozumiale dlaczego tak to spierdzielili ze auto gasnie, ale niestety tak juz jest. Moje auto jest z orginalnym przebiegiem 111 tys, zaraz ktos wyskoczy ze paliwo moze nie takie albo olej nic z tych rzeczy wszystko na czas wymieniane i paliwo schell albo statoil , olej castrol. Jest to poprostu wada producenta i powinni wzywac wszystkie auta na serwis i wymieniac te badziewne pompowtryski i wymieniac je za darmo a nie tak duzo za to jeszcze kasowac!! Bylem zawsze zwolennikiem Audi , Vw do mnie nie przemawial , mam rodzine w niemczech i wuja (niemiec) powiedzial cos takiego "audi bylo dobre do 2000/2001 roku" a te nastepne roczniki to auta produkowane szybko i na sztuke, serwis ma zarabiac... Uklon volkswagenowi ze przyznali sie do wadliwych pompowtryskiwaczy , choc za pozno bo mam znajomych ktorych to dopadlo jeszcze przed ta akcja dobrej woli producenta i wymieniali co 5 , 10 tys nastepna pompke, a teraz by wymienili za darmo a Audi mnie rozczarowalo, slowa serwisanta z kalisza ,, W Audi sie to nie zdarza, bo to inny silnik " Pozdrawiam wszystkich posiadaczy 2.0 tdi na pompkach siemensa i komu zycie mile niech wywala to badziewie i wklada odziwo juz poprawione
    Witam,

    Mialem podobny problem ostatnimi czasy. Popowtrysk SIEMENSA. Oczywiscie jest 'akcja serwisowa' w VW i oczywiscie niema tego w Audi. Co do samej 'akcji serwisowej' to nie jest ona wg mnie 100% bo wymiana nastepuje tylko w przypadku wadliwego pompowtrysku ale jezeli ktos przyjedzie autem i powie (udowodni) ze ma pompowtryski z tzw 'wadliwej' serii to mu ich nie wymienia.
    Wymiana nastepuje tylko przy awarii (to co napisales oraz auto na lawecie) ale nie wymiania sie odrazu kompletu tylko ten wadliwy. Wymiana wszystkich nastepuje przy nastepnej awarii (bez wzgledu na ilosc zepsutych pompowtryskow). Czyli nie jest to 10% akcji serwisowej tylko tzw profilaktyka (moja opinia i moze sie myle bo akcje serwisowa rozumiem jako usuniecie usterki a nie tylko latanie dziur).

    Co do Audi to nie sadze aby w Polsce mozna bylo taka akcje spotkac (Audi w Polsce ma swoje zasady i regulaminy ktorych sie trzyma). Kazdej osobie ktorej skonczyla sie gwarancja radze zawiesc auto do Niemciec (tam ponoc traktuja wlascicieli Audi ciut inaczej). Mozna w Niemczech wymienic wadliwy pompowtrysk na koszt Audii jednak musza byc spelnione pewne warunki odnosnie serwisowania auta (przebieg od ostatniego przegladu i wiek auta). Najlepiej zadzwonic do jakiegos serwisu w Niemczech i porozmawiac o konkretnym problemie.

    Co do samego objawu zaraz po uszkodzeniu pompowtrysku to jak zostalo opisane, niestety musimy byc przygotowani na brak kontroli nad autem (znaczy sie kontrola jest ale utrudniona i to bardzo bo siada wspomaganie itp rzeczy silnik gasnie).

    Moja teoria na temat wadliwych pompowtryskow jest nastepujaca. Audi oraz VW stosuja pompowtryski Siemsnsa ktora jak to wszystcy zauwazyli sa wadliwe. Nie sadze aby Audi zalezalo na nie przeprowadzaniu akcji wymiany (w koncu jestemy klientami i potencjalnymi kupcami nastepnych aut AUDI) tylko serie pompowtryskow ktore poszly do VW czescie sa reklamowane. Audi tez boryka sie z tym problemem ale stwierdzili ze nie beda robic akcji bo biora niezadowolenie ludzi na siebie (i stwierdzili ze nie bedzie ono tak duze jak w przypadku VW).

    Co do samej naprawy. Oczywiscie koszt 12tys jest za komplet nowych pompowtryskow w serwisie AUDI. Mozna tez probowac regenerowac pompowtryski i wtedy koszt regeneracji wynosi 300-600pln za jeden pompowtrysk. Z tego co mi wiadomo elementem ktory sie psuje jest cewka i to ona jest za wszystko odpowiedzialna ( w 95% przypadkow ). Wazne jest to ze uszkodzony pompowtrysk jezeli byla uszkodzina cewka tez mozamy zregenerowac ( ale to wiemy po jego rozebraniu przez osoby ktore sie tym zajmuja ).

    Konczac, jak juz parokrotnie napisalem, z ADUI i z tym problemem (ktory moze nas dotknac) albo nauczymy sie zyc albo sprzedajmy lepiej auto i kupmy cos mniej awaryjnego (jezeli takie jest).

    Pozdrawiam i zycze bezawaryjnosci
    Piotrek

    ---------- Post dodany 25-06-12 o 10:52 ----------

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    jesli zas chodzi o silnik 170 BMN, to np seat UK oglosil plan serwisowy wymiany pompowtryskow w tych silnikach.
    do tego samego przymierza sie VW, nie sa to czyste akcje serwisowe producenta. w pl nie mozna na to liczyc, ale np w BRD (170 wzdluzny) jest to okropny problem, wszystkie piezowtryski siemensa.
    Witam,

    Orientujesz sie czy wymieniane sa wszystkie pompowtryski z 'wadliwej' serii czy tylko te uszkodzone ?
    Jezeli tylko te uszkodozne to taka 'pseudo akcja' jest juz prowadzona przez VW w Polsce (w AUDI mowia ze taka akcja nie jest prowadzona dla marki aut AUDI).

    Pozdrawiam ( dotkniety zemsta BMNa ) )
    Piotrek

  2. #162

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Audi tez Wam wymieni pompowtryski w ramach dobrej woli, ale pojedynczo, nie tak jak w VW jeden a z a drugim razem reszta. Pod warunkiem że wiecie co to książka serwisowa i jak oraz gdzie jej używać, no i w historii auta nie ma śladów cofki licznika. Usterka musi być elektryczna (zwarcie), co potwierdzają odpowiednie kody błędów - w tym przypadku paliwo nie ma nic do rzeczy. Ani w VW ani w Audi nie jest to żadna akcja serwisowa, a jedynie dobra wola producentów.

  3. #163
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Dzwonilem do AUDI Centrum we Wroclawiu i niema potwierdzenia tego co napisales

    Jezeli ktos ma ksiazke serwisowa (wazna) to naprawa bedzie na gwarancji - to nie jest przypadek ktory nas interesuje.

    Sek w tym ze naprawa moze byc wykonana z dobrej woli AUDI jezeli od ostatniego przegladu nie minelo XX miesiacy lub XXtys km (jezeki auto jest po gwarancji).
    Niestety to nie jest takie oczywiste, poniewaz AUDI idzie w zaparte ze nie wymiania pompowtryskow za darmo jezeli spelnimy warunek ze zdania wczesniejszego.

    Wnioskowac mozna ze usterka jest tylko wszystko zalezy do dobrej woli serwisu AUDI gdzie zawieziemy auto (wg mnie jakas paranoja).

    Osobiscie czegos nie rozumiem w calym temacie pompowtryskow. Jezeli cos jest wadliwe i kazdy o tym mowi ( produkt juz na polce w fabryce jest wadliwy ) to dlaczego AUDI idzie w zaparte i twierdzi ze wszystko jest Ok i niema zadnych problemow. Moze my wmawiamy sobie ze jest jakis problem ?!

    Oczywiscie glosno mysle i nie mam do nikogo pretensji tylko nie umiem zrozumiec polityki firmy ktorej klientami jestesmy ( w koncu kupilismy ich auta ).

    Pozdrawiam Piotrek

  4. #164
    bari04's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    sląskie
    Auto
    audi A3, A4 B8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli umiesz po niemiecku to mozesz zadzwonic do Audi w niemczech

  5. #165
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Hmmm nie chodzi mi i jezyk, strefe czasowa albo inne *******y.

    Zastanawiam sie czy AUDI z siedziba w Niemczech wie o tym problemie i daje przyzwolenie w takim zachowaniu lokalnym serwisom.

    Oczywiscie moge zadzwonic wszedzie ( jezyk nie jest problemem ) jednak mieszkam w Polsce i nie mam zamiaru dzwonic z kazda sprawa do AUDI w Niemczech jezeli pod nosem mam serwis AUDI ( autoryzowany ).

  6. #166

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6TDI CAYC
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Witam
    A mógł by się ktoś wypowiedzieć na temat silnika 2.0 TDI AZV 16V (136 KM) z rocznika 2005 czy tak samo często występują problemy z głowicą lub boryka się z innymi wadami
    Pozdrawiam

  7. #167
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez TomaszH Pokaż post
    A mógł by się ktoś wypowiedzieć na temat silnika 2.0 TDI AZV 16V (136 KM) z rocznika 2005 czy tak samo często występują problemy z głowicą lub boryka się z innymi wadami
    cycki opadaja, zaledwie na poprzedniej stronie dokladnie to samo

    AZV to to samo co BKD, nie ma zadnych, zadnych ale to zadnych roznic, poza nazwa kodowa
    wszystko jest w tym temacie napisane kilka razy,

    coraz gorzej z tym forum
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    TomaszH (31-07-12)

  9. #168

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam serdecznie.
    Mam prośbę co do Audi A3 z 2005r 2.0TDI 140Koni.
    Słyszałem o silnikach 2,0, że strasznie się sypią głowice. I jeśli byście mogli napisać mi jaki model silnika najczęściej w tym 2,0 się wali.
    Pozdrawiam

  10. #169
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Czytac sie nie chce? Ostrzezenie.

  11. #170
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Kolejny artykuł o silnikach 2.0 TDI

    http://www.auto-swiat.pl/1-wszystko-o-silniku-20-tdi

Strona 17 z 41 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •