Strona 6 z 41 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 407

Temat: Opinie o silniku 2.0TDI PD 03-08 [16V BKD/AZV i BMN/BUY oraz 8V BMM]

  1. #51
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    dobra, peace, skonczmy juz te dyskusje
    piszmy rzeczowe i tresciwe rzeczy

    end ot
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  2. #52
    rad-ko's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Jeśli chodzi czy można ustalić w ASO na przglądzie czy jest peknieta głowica to wg mnie - nie. (u mnie sprawdzali na przegladzie okresowym 2 razy i nic nie wykryli, powiedzieli ze jest wszystko ok).Koszt zdiagnozowania w ASO tej usterki ok 200zł.
    Natomista ja mam taka opinie o tym silniku (2.0 TDI BKD z 2004r)że:
    - zaleta: oszczedny, dynamiczny
    - wada: kiepska kultura pracy, i dość wadliwy (tak bynajmniej jest u mnie) tzn: do tej pory wymieniłem koło dwumasowe (koszt całkowity w ASO 3tys. zł); dodatkowo ubywający płyn chłodniczy (na 90% peknieta głowica, koszt całkowity w ASO ok 4,5 tys zł), kolejnym wadą jest trudność z odpalaniem na rozgrzanym silniku. Czyli, mówiąc krótko "standardowe problemy - (wady)".

  3. #53
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Kupiłem niedawno A4 z 2.0 tdi z 2006 roku i jakoś nie mogę powiedzieć nic złego na ten silnik, jeśli chodzi o temat kół dwumasowych i głowic to po 2005 roku problem ten został już zażegnany, z drugiej strony jak ktoś kupuje auto nowe za grubo ponad 100.000zł to wymiana dwumasu po 30.000 km jest absurdem istna skarbonka

    z resztą Panowie nie oszukujmy się wszystko zależy od tego jak się trafi, z resztą jak ktoś jeździ normalnie to silnik ten nie wymaga wkładu finansowego

  4. #54
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    co do kola dwumasowego to byla normalna akcja serwisowa na jego wymiane, ASO robilo to nieodplatnie
    w kasizce serwisowej i we wnece kola zapasowego jest naklejka z numerem akcji
    pisalismy juz o tym, zadnego uztykownika 2.0tdi nic to nie kosztowalo, jesli jego numery nadwozia podlegaly akcjii, umawia sie w ASO na wymiane i tyle

    Male ot :
    a to ze w drogim aucie nie powinno sie nic dziac to inna sprawa, ale takich aut juz nie ma i chyba nie bedzie



    sprostowanie : 72B6 dotyczy fotela przedniego ?!
    13C7 dotyczy koła dwumasowego , LUK-a
    Ostatnio edytowany przez Miro - 17-04-09 o 10:30
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #55
    janih's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    marki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    a tak zapytam
    mam auto z poczatku produkcji tj wrezesien 2003
    niema zadnego wpisu ani nalepki o akcji seriwsowej
    ale juz chyba zapozno by sie zglosci do ASO?

  6. #56
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    chyba nie za pozno, musisz zapytac w ASO czy twoje "nadwozie" podchodzi pod akcje.
    u mnie byla robiona w czerwcu 2005, numer akcji 72B6
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #57
    prospect's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/Dhaka
    Auto
    Audi S7
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Dobrze Miro że wspomniałeś o tej akcji bo nic o tym nie wiedziałem Mój dwumas sie jeszcze trzyma ale odglkosy zniego sa bardzo niepokojace.Autko mam z 2005 modelowe 2006.Musze sie dowiedziec
    Jesli chodzi o głowice problem po 2005 nie został zażegnany Mnie pękła dwa razy a modelowo jak juznapisałem mam 2006 i jeszcze raz piszemodyfikacje mechaniczne silnika nie maja żadnego wpływu na jej pękanie
    Dodano:
    Juz wszystko wiem niestety mnie ta akcja nie dotyczy
    Ostatnio edytowany przez prospect - 15-11-08 o 17:26 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #58

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam, przeczytałem ten wątek i chciałbym coś dorzucić:

    1. Jestem członkiem OCP i jeżdżę na co dzień OII BKD+DSG od 2,5 roku - 90kkm, co daje mi troszkę wiedzy nie tylko z własnego doświadczenia.
    2. Każdy, powtarzam każdy silnik może się zepsuć i dyskwalifikacja "bo na początku były problemy z..." IMO jest przesadzona.
    3. Problemy z głowicami w BKD faktycznie występowały, została zmieniona głowica w 2005 roku, ZTCW w róznych markach grupy zostały wprowadzone w różnych terminach (chcieli się pozbyć tych starych). Pękanie występowało z dwóch przyczyn: niewłaściwa konstrukcja i, co ważne, problemy z chłodzeniem - wytarczyło niewielkie przegrzanie.
    4. Na początku były problemy z dwumasą - ale jak było wspomniane wcześniej, była akcja serwisowa.
    5. W 2006r. została przekonstruowana turbina - zwiększono średnicę wałka turbiny, starsze miały tendencję do ukręcania się przy zatarciu. W mojej Octavce jest starsza turbina, ale mimo, iż auto jest po gwarancji to jeśli wystąpi taka usterka zostanie wymieniona turbina na koszt Skody.
    6. Pamiętajcie, że jest to turbodiesel - wymaga pewnej kultury przy obchodzeniu się z nim, co na pewno zwiększy jego żywotność (dobre paliwo, ogień tylko na rozgrzanym silniku itd...).
    7. Silnik jest dynamiczny i oszczędny, niektórych może razić jego "traktorowata" praca; jak ktoś mało jeździ i mu to przeszkadza niech weźmie benzynę... Różnica w cenie międzi TDI a benzyną opłaca się tylko przy dużych przebiegach. BMN (170km CR) jest cichszy i kulturalniejszy, ale BKD ciągnie od niższych obrotów. BMN jest CR - to duża różnica.
    8. Słyszy się sporo opinii o wielkiej "turbodziurze" w BKD; w opinii mojej i użytkowników BKD z OCP jest to mocno przesadzone.
    9. Awarie pompowtrysków - nie słyszałem; głownie mogą być spowodowane złym paliwem, każdy nowoczesny jest na to czuły.
    10. Dużo ludzi mówi, że TD z grupy VW to lipa i się psuje - niewielu z nich jest/było użytkownikami, każdy z nich coś gdzieś słyszał, a wiadomo - plotka rośnie...
    11. Telepanie - TTTM i trzeba się do tego przyzwyczaić....

    Generalnie jestem z tego silnika bardzo zadowolony, a jako użytkownik TD od dłuższego czasu jedna podstawowa rzecz jest bardzo ważna: "jak dbasz - tak masz".
    Audi A3 1.9TDI AGR - żona
    Skoda Octavia II Kombi 2.0 TDI DSG - ja
    2 x Skoda Octavia Tour Sport Kombi 1.9TDI - opcja
    Jak widać - VAG TDI rulez

  9. #59

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubuskie
    Auto
    trabant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rad-ko Pokaż post
    do tej pory wymieniłem koło dwumasowe

    przy jakim przebiegu wymieniałeś, jakie były objawy zużycia dwumasa?

  10. #60
    rad-ko's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    przy 75tys

Strona 6 z 41 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •