Strona 54 z 191 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 531 do 540 z 1907

Temat: Jaki model opon letnich

  1. #531
    vtk's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Simon Pilgrim Pokaż post
    Słuchajcie, ja też poszukuję opon do A3, 225/40/R18. W sklepie, gdzie poprzedni właściciel mojego auta się*zaopatrzał, polecają LASSA Impetus Sport w cenie 580 pln brutto (już z wyważeniem, pompowaniem i założeniem).

    1. Uważacie, że to dobra cena?
    2. Czy rzeczywiście muszę wydać tyle na opony, zakładając, że chcę zostać przy tych felgach? Wiadomo, że są opony i za 250 pln, ale chińskie i na pewno najtańszych nie powinienem brać na takie fele, ale co z oponami za 350-450 pln?

    Dodam, że nie zamierzam autem “rajdować”, natomiast zależy mi, aby pojeździć na tych oponach 2-3 sezony i abym czuł się bezpiecznie, kiedy w Niemczech docisnę np. do 180km/h. Czy cena 580 pln to koszt, z jakim muszę się liczyć, czy jest coś tańszego?

    Dodam, że wg. sprzedawcy w tym sklepie, opony Lassa są znakomicie wytrzymałe, nie miał na nie reklamacji od lat, i że są podwójnie wzmacniane na bokach, co ponoć jest ważne, kiedy jeździ*się po takich dziurawych drogach, jak te we Wrocławiu.

    3. Czy są inne opony wzmacniane, jak te Lassy, i tańsze (a równie dobre)?
    jeździłem 4 sezony na komplecie Lassa Impetus Sport 225/45 R17 (koszt 1500 zł, czyli 375 zł za sztukę) i nie mogę złego słowa powiedzieć na te opony. teraz na przód zakupiłem Lassa Impetus Revo w tym samym rozmiarze za 500 zł sztuka, zobaczymy czy będą się tak samo dobrze sprawować.

  2. #532

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Simon Pilgrim Pokaż post
    Słuchajcie, ja też poszukuję opon do A3, 225/40/R18. W sklepie, gdzie poprzedni właściciel mojego auta się*zaopatrzał, polecają LASSA Impetus Sport w cenie 580 pln brutto (już z wyważeniem, pompowaniem i założeniem).

    1. Uważacie, że to dobra cena?
    2. Czy rzeczywiście muszę wydać tyle na opony, zakładając, że chcę zostać przy tych felgach? Wiadomo, że są opony i za 250 pln, ale chińskie i na pewno najtańszych nie powinienem brać na takie fele, ale co z oponami za 350-450 pln?

    Dodam, że nie zamierzam autem “rajdować”, natomiast zależy mi, aby pojeździć na tych oponach 2-3 sezony i abym czuł się bezpiecznie, kiedy w Niemczech docisnę np. do 180km/h. Czy cena 580 pln to koszt, z jakim muszę się liczyć, czy jest coś tańszego?

    Dodam, że wg. sprzedawcy w tym sklepie, opony Lassa są znakomicie wytrzymałe, nie miał na nie reklamacji od lat, i że są podwójnie wzmacniane na bokach, co ponoć jest ważne, kiedy jeździ*się po takich dziurawych drogach, jak te we Wrocławiu.

    3. Czy są inne opony wzmacniane, jak te Lassy, i tańsze (a równie dobre)?
    Lassa to marka turecka - jakościowo jest lepsza od wyrobów chińskich, ale jak pokazały testy ADAC (choć innego bieżnika) parametry szału nie robią są co najwyżej w niższych partiach przecietności. Dlatego nie widze sensu płacenia prawie 600zł/szt skoro za 500-530zł moozna kupić bardzo przyzwoitą oponę klasy średniej (Uniroyal, Fulda), a za 400 z małym haczykiem rozsądna z pólki budżetowej i to bardziej znanego producenta (np. Barum) z parametrami porównywalnymi jak nie lepszymi od Lassy.

  3. #533
    mivw's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków - okolice
    Auto
    Coś z VAGa:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dieselaudia3 Pokaż post
    Kolego z Krakowa...
    Uuu...

    ---------- Post dodany 31-03-12 o 18:17 ----------

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Lassa to marka turecka - jakościowo jest lepsza od wyrobów chińskich, ale jak pokazały testy ADAC (choć innego bieżnika) parametry szału nie robią są co najwyżej w niższych partiach przecietności. Dlatego nie widze sensu płacenia prawie 600zł/szt skoro za 500-530zł moozna kupić bardzo przyzwoitą oponę klasy średniej (Uniroyal, Fulda)
    Mnie też ta Lassa nie przekonuję jest masa tańszych i lepszych opon jak już kolega napisał. Co do chińszczyzny to te Nankangi i Wanli to ostateczność, jak komuś nie przeszkadza szum i ma te 90 czy 110kucy to niech je okuje ale oszczędność tylko pozorna.

  4. #534

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Cena 550 zł topową oponę 225/40R18 raczej jest nieaktualna, bardziej przedział 600-650. Oczywiście niektóre sklepy oferują taką cenę, ale nie idzie za tym dostepność.
    niniejszym zawiadamiam, że good year F1 Assymetric 2 zostały dostarczone za 560 pln/sztuka. kupiłem w dużym sklepie internetowym (nie krzaku), który pojawia się we wszystkich porównywarkach cenowych (dla zainteresowanych PW). nie wykluczam że cena jest wypadkową wieku, bo opony zostały wyprodukowane równo rok temu (0411), ale mi akurat to nie przeszkadza, bo nadal pachną nowością

  5. #535

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lenick Pokaż post
    niniejszym zawiadamiam, że good year F1 Assymetric 2 zostały dostarczone za 560 pln/sztuka. kupiłem w dużym sklepie internetowym (nie krzaku), który pojawia się we wszystkich porównywarkach cenowych (dla zainteresowanych PW). nie wykluczam że cena jest wypadkową wieku, bo opony zostały wyprodukowane równo rok temu (0411), ale mi akurat to nie przeszkadza, bo nadal pachną nowością
    Mam podejrzenie, graniczące z pewnością że kupiłeś te opony: http://www.oponeo.pl/dane-opony/good...25-40-r18-88-y
    Jeżeli tak, to ciekawe czy zwróciłeś uwagę na to że te opony maja indeks nośności 88, a nie wymagsane do S3 92 ? Jeżeli masz 88 to po pierwsze wartości ciśnienia z tabliczki/instrukcji możesz schować między bajki, po drugie opony mogą zużywać się nieregularnie/pękać itd. ze względu na przeciążenie i i po trzecie czego osobiście szczerze Ci nie życzę - przy szkodzie z AC jak uważny rzeczoznawca się dopatrzy nośności opon niższej niż wymaga homologacja auta to moga odmówić wypłaty.

  6. Podziękowania dla lukass za pomoc w problemie

    lenick (02-04-12)

  7. #536

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    na indeks zwracałem uwagę, ale w instrukcji nie przypominam sobie żeby to było gdziekolwiek specyfikowane...możesz proszę coś więcej podesłać?
    w razie czego sprawdzę jak działa możliwość zwrócenia/wymiany opon w w/w sklepie

  8. #537

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Wa-wy
    Auto
    kilka...
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lenick Pokaż post
    na indeks zwracałem uwagę, ale w instrukcji nie przypominam sobie żeby to było gdziekolwiek specyfikowane...możesz proszę coś więcej podesłać?
    w razie czego sprawdzę jak działa możliwość zwrócenia/wymiany opon w w/w sklepie
    Nawet na tabliczce w aucie z ciśnieniami masz rozmiary wraz z indeksami nośności.
    Co do zwrotu - to przy każdym zakupie przez internet masz prawo zwrotu nieużywanego towaru w ciągu 10dni bez podania przyczyny.

  9. #538

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lukass Pokaż post
    Nawet na tabliczce w aucie z ciśnieniami masz rozmiary wraz z indeksami nośności.
    Co do zwrotu - to przy każdym zakupie przez internet masz prawo zwrotu nieużywanego towaru w ciągu 10dni bez podania przyczyny.
    aż poszedłem sprawdzić i u mnie na tabliczce przy wlewie jest tylko rozmiar opony bez indeksów nośności/ prędkości, ale dzwoniłem do aso, gdzie potwierdzili że 92 to minimum... co do terminów zwrotów, to dzięki, jestem tego świadomy, z tym że to dodatkowy koszt, bo oczywiście sklep nie ponosi kosztów zwrotu. w każdym razie wielkie dzięki za zwrócenie na to uwagi!

  10. #539
    mivw's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków - okolice
    Auto
    Coś z VAGa:)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lenick Pokaż post
    co do terminów zwrotów, to dzięki, jestem tego świadomy, z tym że to dodatkowy koszt, bo oczywiście sklep nie ponosi kosztów zwrotu.
    No pewnie jeszcze przeproszą że się pomyliłeś przy zamawianiu.

  11. #540

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin/Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    http://www.oponeo.pl/dane-opony/toyo...r17-94-y-xl-zr

    użytkował ktoś może takie oponki i wie coś więcej na ten temat?

    czy indeks nośności 91 by wystarczył do audi a3 8l 130 tdi? bo mogę mieć taką oponę za stosunkowo niższą cenę, ale nie wiem czy brać 91 czy 94.

    Z góry dziękuję za pomoc.

Strona 54 z 191 PierwszyPierwszy ... 444525354555664104154 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •