Strona 41 z 161 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 401 do 410 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #401
    gagi3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dublin - Lucan
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kabel najpierw skrecony,potem zalany lutem a nakoniec w rurke termokurczliwa i tasme izolacyjna. moze za duzo ale wolalem miec pewnosc
    probowalem przestawiac te kodowanie ale na calej mozliwosci od 85 do 115 jest tak samo choc przez chwile mialem wczoraj 26 litow ale to doslownie 5 minut.
    klucze sa wykasowane. licznik pokazuje 0 zapisanych kluczy. tylko po probie kodowania jak wejde w bledy licznika to pokazuje ze nie mozna zaprogramowac tych kluczy bo osiagnely swoj limit i ze slaby sygnal z kluczykow (cokolwiek to znaczy?)
    radiem zajme sie po weekendzie. kable z Fis juz wisza sobie ale musze w poniedzialek zalatwic te male kosteczki do radia.


    dodam tylko ze na poczatku licznik szalal sobie ze wskazywaniem spalania nawet przy wylaczonym zaplonie co mnie dziwilo. Po zmianie kodowania juz nie.

  2. #402

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    gagi3 jak masz troszkę umiejętności i chęci to sam sobie wyświetlacz fis wymienisz. Mnie licznik z uszkodzonym wyświetlaczem kosztował 90zł, wyświetlacz 150 i mam teraz nówka sztuka Lutowałem sam - stary wyciąłem nożykiem do tapet powyżej miejsca lutowania do płytki licznika, posmarowałem pastą lutowniczą lekko to łączenie co zostało stare i odlutowałem pojedynczo każdą nóżkę. Najwięcej wprawy wymaga idealne ustawienie taśmy nowego wyświetlacza, później na to trochę pasty lutowniczej i po kolei ścieżkę po ścieżce lutownicą z wąziutkim grotem.

    Nie potrzeba mieć wcale żadnej stacji lutowniczej hot air, mnie wkurzyło że nikt mi tego nie chciał zrobić, ani w elektronicznych, ani w gsm serwisach bo jest niby ciężko, a mieli sprzęt. Wnerwiłem się i sam sobie to zrobiłem jeszcze w dodatku za pomocą lutownicy gazowej! Polecam bo można zaoszczędzić kupę kasy za usługę itd.

  3. #403
    gagi3's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dublin - Lucan
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie i Pnie moze ktos sie orientuje jaki kolor kabla ma isc z automatycznej skrzyni lub tez wtyczki do pin 6 - Selector lever position display ?? zostalo mi juz tylko to i FIS zamontowany caly tak jak chcialem

  4. #404
    Killer5's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i Rzeszów
    Auto
    Audi a3 Ambiente
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Panowie mam problem z moim pół-Fisem w 8l po lifcie 2001r. mianowicie rozmazuje się(kij z tym..) ale najgorsze, że przekłamują mi obroty, szczególnie powyżej 2 tyś , sporo zaniża, przy 4 tyś vagiem on pokazuje ok 3 i nie drgnie wyżej.. do tego wskaźnik paliwa przy zalaniu do pełna nie wychodzi powyżej 2/3 i wskaźnik temp po zapaleniu ma 70 stopni odrazu..
    Co może być przyczyną? Czy jestem w stanie sam to naprawić ? Chociaż te pomiary... nawet nie zależy mi na tym pół fisie tak bardzo.. bo z tego co wyczytałem to wymienia się wyświetlacze tylko pełen FIS ?

    edit.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/top....html#10561768 znalazłem coś takiego co prawda lupo no ale objawy identyczne , nie mam kabla do VAG-a ale na dniach(pewnie w pon kupię) i się pobawię, tylko jeszcze czekam na odpowiedź..
    Ostatnio edytowany przez Killer5 - 21-07-12 o 18:48

  5. #405
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kiler to nie jest temat o 1/2 fisie!!!

    Poza tym masz zegary do wymiany. Jeager = szrot
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  6. #406

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    potwierdzam jaeger (magneti marelli) sypie sie jak choinka na swieta

  7. #407
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kiler jesli nie chcesz wymieniac licznika na pelen fis to pogadaj z kolega MIETO3, on naprawi Ci ten licznik co masz.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  8. #408
    Killer5's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i Rzeszów
    Auto
    Audi a3 Ambiente
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Dzięki Daniel, jeszcze tylko kupie interfejs i sam obczaję kodowanie bo poczytałem, że to może być wina źle ustawionego kodowania, wątpię no ale sprawdzę i wtedy zagadam do kolegi MIETO3 .

  9. #409
    lumberjack's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A5 3.0tdiq
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    u mnie sprawa wygląda tak: 3 magików i jeden forumowicz próbowali mi sczytać pin z licznika (diesel, polift, fis) nikt nie dał rady... pozostało mi już na chwilę obecną aso, ale chcą 300zł...więc drugie tyle co licznik, jakaś paranoja... tak się zastanawiam, czy to jest 10letnie auto, czy może jakaś technologia nasa...
    może wina leży po stronie licznika, a nie fachowców? znacie kogoś kto się na tym może lepiej zna? za tydzień ruszam w trasę i nie ukrywam, że miło by było już podglądać sobie zasięg i spalanie

  10. #410
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Czym to zczytywali???
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

Strona 41 z 161 PierwszyPierwszy ... 3139404142435191141 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •