Sheldon van der Linde dominował w inauguracyjnym wyścigu sezonu Audi Sport TT Cup

Sheldon van der Linde dominował
w inauguracyjnym wyścigu sezonu Audi Sport TT Cup
  • Motoryzacyjne emocje w ramach imprezy DTM na Hockenheimring
  • Młody kierowca z Południowej Afryki zwycięża obydwa wyścigi pierwszej rundy Audi Sport TT Cup
  • Polka, Gosia Rdest, w TOP 10

Ingolstadt/Hockenheim, 9 maja 2016 r. W ostatni weekend, na torze wyścigowym Hockenheimring, rozległ się strzał startowy inaugurujący nowy sezon Audi Sport TT Cup 2016. Gwiazdą imprezy został młody kierowca z RPA, Sheldon van der Linde. Debiutant wygrał obydwa wyścigi i automatycznie znalazł się na szczycie klasyfikacji. Dodatkowo, jako gości na torze, zobaczyć było można międzynarodowe gwiazdy sportów motorowych.

Audi TT cup #31, Sheldon van der Linde

Wszyscy fani sportów motorowych zgromadzeni w Hockenheim, mieli okazję ujrzenia emocjonujących zmagań na torze, zaciętej walki o pozycje i spektakularnych manewrów wyprzedzania. Na koniec tego wspaniałego i bardzo słonecznego weekendu dowiedzieli się też, że zwycięzcą zmagań został zaledwie16-letni zawodnik z Republiki Południowej Afryki, Sheldon van der Linde. „Talent Sheldona van der Linde błyszczał na Hockenheimring równie mocno jak słońce” – podsumował zmagania Philipp Mondelaers, kierownik projektu Audi Sport TT Cup. „Oczywiście również inni młodzi kierowcy przyczynili się do tego, że inauguracja drugiego sezonu Audi Sport TT Cup była tak niesamowita.”

Ton podczas niedzielnego wyścigu nadawali młodzi zawodnicy. Na drugim, za Sheldonem van der Linde miejscu, znalazł się kolejny debiutant w tej serii, Duńczyk Nicklas Nielsen. Trzecie miejsce zajął z kolei Niemiec, Christoph Hofbauer. Polska zawodniczka, Gosia Rdest, w pierwszym wyścigu dojechała na świetnym szóstym miejscu, natomiast w drugim wyścigu minęła metę jako dziesiąta, zdobywając pierwsze w sezonie punkty i kwalifikując się do TOP 10. „Oglądaliśmy fascynującą i przede wszystkim bardzo wyrównaną rywalizację” – mówi Chris Reinke, kierownik Audi Sport customer racing. „Nasze przewidywania z jazd testowych w pełni się potwierdziły. W dalszej części sezonu przewiduję jeszcze wiele zaciętych wyścigów
i częstych zmian na podium.”

Również w tym roku, w Audi Sport TT Cup biorą udział goście. Na Hockenheimring pojedynkowały się tym razem dwie międzynarodowe gwiazdy sportów motorowych. Amerykanin Scott Speed, były kierowca Formuły 1, zajął odpowiednio siódmą
i jedenastą pozycję i dzięki temu wygrał w klasyfikacji kierowców występujących gościnnie. Mistrz Global Rallycross Championship 2015, w obydwóch wyścigach mierzył się z Norwegiem Andreasem Mikkelsenem, fabrycznym kierowcą Volkswagena w Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA.

Christoph Hofbauer (D), Sheldon van der Linde (ZA), Nicklas Nielsen (DK)