Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: prośba o analize logów - silnik AHF

  1. #1
    ..::IvErSoN::..'s Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gójsk/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Post prośba o analize logów - silnik AHF

    Witam.

    W moim Audi (1998 r., 1.9 TDi 110PS, silnik AHF) mam problem, otóż przy około 130-140 km/h (niezależnie na jakim biegu - 3, 4, 5) silnik wpada w tryb awaryjny, silnik nie chce dalej przyspieszać. Poczytałem trochę na ten temat, no i największe prawdopodobieństwo takiego stanu rzeczy miały być zapieczone kierownice turbo. Turbo wyjąłem, faktycznie kierownice były mocno zabrudzone, ciężko się poruszały. Dokładnie je wyczyściłem. Jednak po złożeniu efekt jest ten sam. Wymieniłem również wszystkie przewody podciśnieniowe, jednak i to nic nie pomogło.

    Prośba do Was kolegów o analizę błędów i wskazanie (o ile to możliwe) co może więcej nie domagać i jakie kroki mam podjąć dalej.


    Oto linki do logów (logi robione na 3 biegu od prędkości obr ok 1500, gaz w podłogę aż do końca):

    Grupa 003 http://vaglog.rtnet.pl/underground_gti_team_179399.html (tutaj pierwsza tabela to 4 bieg, a druga 3ci)

    Grupa 008 http://vaglog.rtnet.pl/underground_gti_team_179400.html (3ci bieg)

    Grupa 011 http://vaglog.rtnet.pl/underground_gti_team_179401.html (3 ci bieg)

    Z góry dziek za pomoc.
    Lśnienie Mistrzostwa Kieruje Moim Bytem..

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Geometria stoi, turbo do czyszczenia, prawdopodobnie gruszka do wymiany łącznie z geometrią. To że wyczyściłeś turbo nie znaczy, że usunąłeś przyczynę jej zacinania się. Równie dobrze gruszka może być tego przyczyną
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

  3. #3
    ..::IvErSoN::..'s Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gójsk/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kingsoft-grucha Pokaż post
    Geometria stoi, turbo do czyszczenia, prawdopodobnie gruszka do wymiany łącznie z geometrią. To że wyczyściłeś turbo nie znaczy, że usunąłeś przyczynę jej zacinania się. Równie dobrze gruszka może być tego przyczyną
    Tak jak wspominałem wcześniej geometrie przeczyściłem i jestem pewien na 100% ze jest to dobrze zrobione. Też tak myślałem, że może być to ta gruszka od sterowania, ale wolałem się tutaj upewnić na forum, aby nie generować niepotrzebnych wydatków.

    Dodam jeszcze ze cały czas, nawet po skasowaniu wyskakuje mi błąd 00575 ciśnienie w kolektorze dolotowym.
    Oczywiście przewertowałem ten problem na forum i największe prawdopodobieństwo było ze to zapieczone kierownice. Inne przyczyny to: wężyki podciśnienia, gruszka, zawór n75 czy w końcu przepływomierz.

    kingsoft-grucha myślisz więc że w dalszej kolejności powinienem wymienić tą gruszkę?
    Lśnienie Mistrzostwa Kieruje Moim Bytem..

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec
    Auto
    MK2 R20
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    70 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ..::IvErSoN::.. Pokaż post
    kingsoft-grucha myślisz więc że w dalszej kolejności powinienem wymienić tą gruszkę?
    Tak, myślę że powinieneś wyciągnąć turbo i zobaczyć raz jeszcze geometrię. Geometria po czyszczeniu może się nie przycinać, a dopiero na aucie kiedy samochód i jego podzespoły się rozgrzeją, wtedy geometria może się znowu zacinać. Z logów widać przyczynę po stronie turbo. Dlatego sprawdź dokładnie geometrię i gruszkę.
    Zapraszam na ww.bartpol-hamownia.pl

    Modyfikacje elektro-mechaniczne silników spalinowych
    Profesjonalna Regeneracja Turbosprężarek
    ZOBACZ!! www.facebook.com/BartpolTuning

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •