Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: Kolizja na skrzyżowaniu równoRZędnym proszę o pomoc

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie dadzą mu nagrań z lidla, tylko na wniosek sądu lub policji..

    Jeśli chodzi o moją opinię, to bardzo trudna sprawa do określenia. Bo niby ty miałeś pierwszeństwo, ale uderzenia wskazują na to że to ty uderzyłeś jego, jak już był na skrzyżowaniu. Ale myślę że możesz się wybronić tym, że gość nie zwolnił przed skrzyżowaniem. Nie wiem też jak wyglądał sam moment kolizji, bo np lepiej by było gdyby wyglądało to tak że ty wyjeżdżasz, w ostatniej chwili widzisz gnającego gościa i hamujesz żeby nie wrąbał Ci w bok, on odbija i uderza ciebie bokiem. Oj, będzie zabawy. Ciekaw jestem wyniku i trzymam kciuki żeby kalafior dostał za swoje Ale dziwni policjanci, jak nie byli pewni mogli orzec współwinę i sprawę do sądu..

  2. #12
    Jaro_222's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów Dolnośląskie
    Auto
    AUDI A3 1.9TDi 2001r
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzięki wszystkim za rady w poniedziałek idę do jakiegoś adwokata jak coś nowego będę wiedział to napiszę dla zainteresowanych.
    Ostatnio edytowany przez Jaro_222 - 20-07-14 o 21:06

  3. #13
    Enten's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Otwock
    Auto
    Audi a3, Golf mk1 1.9TDI ASZ
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    powodzenia!
    pisz o wynikach!
    My life be like Ooh Ahh...

    ... wracam do gry
    BKD+GTB2260VK = 245ps/510Nm

    by EvolutionMotorSport


    Zużycie paliwa - Motostat.pl

    mój golf mk1 http://www.a3-club.net/forum/showthr...57#post1331057

  4. #14
    Jaro_222's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów Dolnośląskie
    Auto
    AUDI A3 1.9TDi 2001r
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam dzisiaj byłem na Policji i pan z sekcji zajmującej się takimi sprawami stwierdził, że nie ma tu mojej winy ale ze względu na to iż sprawa mogłaby się długo toczyć jakby ten druki koleś się nie poczuwał do odpowiedzialności to w najgorszym wypadku będzie to współwina trochę mnie to nie satysfakcjonuje bo będzie 200zł grzywny i zniżki też pewnie polecą i odszkodowanie pewnie będzie mniejsze. Jak coś więcej będe wiedział to napiszę.

  5. #15

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie zgadzaj się na współwinę, to już wogóle najgorsze rozwiązanie

  6. #16
    konradsta9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Jest jedna najważniejsza zasada "pierszenstwa nie mozna nabyc ani stracic", wiec zakladajac ze drugi uczestnik zdarzenia mial Ciebie po prawej stronie wszystk wyjasniea, i nie ma to znaczenia czy byl on juz na skrzyzownaniu czy nie.
    Wina ewidentnie jest jego.

  7. #17
    ADIwlkp's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pyrlandia
    Auto
    Impreza WRX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    nie idz na współwine ponieważ dostaniesz 50% odszkodowania.

    Jak pies powiedział Tobie że nie ma tu Twojej winy to trzeba było nagrać jego wypowiedz
    Chcesz sprawdzić swój kosztorys z OC sprawcy czy nie został zaniżony przez TU? kontakt w linku poniżej
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...25#post1267825







  8. #18
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ADIwlkp Pokaż post
    nie idz na współwine ponieważ dostaniesz 50% odszkodowania.

    Jak pies powiedział Tobie że nie ma tu Twojej winy to trzeba było nagrać jego wypowiedz
    Wystarczy, że pamięta jego nazwisko lub numer służbowy i wskaże, że On mu takie coś powiedział, jeżeli faktycznie tak jest gośc musi przyznac racje i nie ma opcji przegrać A z doświadczenia wiem, że jeżeli nie będzie nikto poświadczał w przypadku sprawy sądowej, że nie jest to Twoja wina, to sąd potrafi być upierdliwy mega i mieć swoje racje.. Więc jak policjant tak powiedział, to albo jak kolega ADIwlkp powiedziął, nagrac go, albo iśc jeszcze raz i na pismie to mieć.

  9. #19

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa
    Auto
    Audi A3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    to wcale tak nie jest jak piszecie - nikt nikogo nie będzie wzywał na świadka, dochodził nagrań z monitoringów, kto, gdzie kiedy... powoływał świadków...

    zostaje skierowany wniosek o ukaranie do wydziału karnego (o ile będzie wykoczenie) i nawet pewnie nie zostaniesz powiadomiony o posiedzeniu i jego terminie. 99,9% spraw jest tak kończonych - gdy nie przyjmujesz manadatu, sąd wyda wyrok na podstawie wniosku, który skierowała policja i tyle.

    poza tym: na google.maps - patrząc na msc-e zdarzenia - wychodzi na to, że drugi klient był na drodze głównej. spójrz na znaki jadąc tą drogą co prowadzi do lidla - jest znak potwierdzający, że droga z której wyjeżdżałeś była podporządkowana, więc powinieneś przepuścić klienta, bo znajdował się na drodze głównej.

    ps. - masz pytania w zakresie szkód komunikacyjnych, chcesz sprawdzić kosztorys naprawy, uzyskać dopłatę gotówki za szkody komunikacyjne do 3 lat wstecz (nawet gdy juz nie jesteś właścicielem pojazdu) - pisz do mnie. pomogę, doradzę, powiem ile dopłacę. www.dpdo.pl kancelaria@dpdo.pl

  10. #20

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    przyjrzałem się szerzej otoczeniu dzięki wypowiedzi kolegi wyżej. I tak, to jest strefa osiedlowa - więc ograniczenie masz do 20 albo 30km/h (nie pamiętam dokładnie) - więc tutaj możesz już gościa uwalić że jechał za szybko i go nie zauważyłeś bądź myślałeś że się zorientuje. Kolega wcześniej pisze że droga którą jechał gośc ma pierwszeństwo - owszem, jednak ten znak odnosi się do skrzyżowania wcześniej - z drogą jednokierunkową i to skrzyżowanie ten znak znosi moim zdaniem. Ogólnie to po mojemu te ulice są błędnie i niekonsekwentnie oznakowane..

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •