Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 39

Temat: Kolizja na skrzyżowaniu równoRZędnym proszę o pomoc

  1. #21
    Jaro_222's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów Dolnośląskie
    Auto
    AUDI A3 1.9TDi 2001r
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez yezozwierz Pokaż post
    Kolega wcześniej pisze że droga którą jechał gośc ma pierwszeństwo - owszem, jednak ten znak odnosi się do skrzyżowania wcześniej - z drogą jednokierunkową i to skrzyżowanie ten znak znosi moim zdaniem. Ogólnie to po mojemu te ulice są błędnie i niekonsekwentnie oznakowane..
    Dokładnie jest tak jak mówisz. Chyba już za późno ze zmianą bo na policji podpisałem oświadczenie

  2. #22
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DPDO Pokaż post
    to wcale tak nie jest jak piszecie - nikt nikogo nie będzie wzywał na świadka, dochodził nagrań z monitoringów, kto, gdzie kiedy... powoływał świadków...

    zostaje skierowany wniosek o ukaranie do wydziału karnego (o ile będzie wykoczenie) i nawet pewnie nie zostaniesz powiadomiony o posiedzeniu i jego terminie. 99,9% spraw jest tak kończonych - gdy nie przyjmujesz manadatu, sąd wyda wyrok na podstawie wniosku, który skierowała policja i tyle.

    poza tym: na google.maps - patrząc na msc-e zdarzenia - wychodzi na to, że drugi klient był na drodze głównej. spójrz na znaki jadąc tą drogą co prowadzi do lidla - jest znak potwierdzający, że droga z której wyjeżdżałeś była podporządkowana, więc powinieneś przepuścić klienta, bo znajdował się na drodze głównej.

    ps. - masz pytania w zakresie szkód komunikacyjnych, chcesz sprawdzić kosztorys naprawy, uzyskać dopłatę gotówki za szkody komunikacyjne do 3 lat wstecz (nawet gdy juz nie jesteś właścicielem pojazdu) - pisz do mnie. pomogę, doradzę, powiem ile dopłacę. www.dpdo.pl kancelaria@dpdo.pl
    Tylko musisz pamiętać, że jeżeli znak jest przed tamtym skrzyżowaniem to obowiązuje on do najbliższego skrzyżowania o ile mnei pamięć nie myli, chyba.. Jakby miął obowiązywac na tym skrzyżowaniu, to musiałby być za poprzednim skrzyżowaniem, ale takowego znaku nie ma..

    Cytuj Oryginalnie napisane przez yezozwierz Pokaż post
    przyjrzałem się szerzej otoczeniu dzięki wypowiedzi kolegi wyżej. I tak, to jest strefa osiedlowa - więc ograniczenie masz do 20 albo 30km/h (nie pamiętam dokładnie) - więc tutaj możesz już gościa uwalić że jechał za szybko i go nie zauważyłeś bądź myślałeś że się zorientuje. Kolega wcześniej pisze że droga którą jechał gośc ma pierwszeństwo - owszem, jednak ten znak odnosi się do skrzyżowania wcześniej - z drogą jednokierunkową i to skrzyżowanie ten znak znosi moim zdaniem. Ogólnie to po mojemu te ulice są błędnie i niekonsekwentnie oznakowane..
    Też pisałem o tym, ale niestety znak odnośnie drogi osiedlowej jest duży kawałek dalej i dopiero zaczyna się, gdy się skreca w rejon skąd nasz kolega wyjeżdzał, ale z kolei nie ma w miejscu zderzenia znaku, ze droga osiedlowa się kończy..

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jaro_222 Pokaż post
    Dokładnie jest tak jak mówisz. Chyba już za późno ze zmianą bo na policji podpisałem oświadczenie
    A co dokładnie podpisałeś?

  3. #23

    GZyl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi A4 B8
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0 TDI - CRFC (143 KM)
    Pomógł
    45 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez yezozwierz Pokaż post
    I tak, to jest strefa osiedlowa - więc ograniczenie masz do 20 albo 30km/h (nie pamiętam dokładnie) - więc tutaj możesz już gościa uwalić że jechał za szybko i go nie zauważyłeś bądź myślałeś że się zorientuje.
    Dla mnie to wygląda trochę inaczej ;]

    Jakbyś skręcał w prawo to raczej lewa część auta była by bardziej wysunięta a ty masz uszkodzony prawy róg samochodu.
    Wiec wygląda jakbyś jechał na wprost na parking a nie w prawo.
    Skoda ma bardzo krótkie uszkodzenie wiec nie mogła jechać szybko.

    Wygląda jakby była na skrzyżowaniu a ty byś w nią puknął wszystko przy małej prędkości.

    Mnie tam nie było i tylko pisze co ja widzę na tych zdjęciach.

    Walcz i przywracaj audi do stanu używalności.
    Powodzenia

  4. #24
    Jaro_222's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów Dolnośląskie
    Auto
    AUDI A3 1.9TDi 2001r
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Podpisalem oswiadczenie ze przyznaje sie do wspolwiny bo policjant mi powiedzial ze dlugo sie sprawa bedzie toczyla jak tamten bedzie sie upieral przy swoim. Skrecalem w lewo koles juz byl na skrzyzowaniu z mojej lewej ja nie popatrzylem drugi raz i tak wyszlo. To na 100% jest rownorzedne tutaj nie ma watpliwosci. Jedyna moja nadzieja ze tamten bedzie upieral sie przy swoim i nie podpisze wspolwiny to wtedy moge wyjsc z tego calo.

  5. #25
    skootii's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Chyba oświadczenie można zmienić chociaż się nie znam, tak j/w znak przestaje obowiązywać po skrzyżowaniu także on Ciebie miał po prawej i music wygrać, po drugie ile on jechał w tej strefie ? na pewno nie 20-30

  6. #26
    konradsta9's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Sluchajcie, znak D-1 droga z pierszenstwem jako jeden z niewielu nie jest odwolywany przez skrzyzowanie, wiec wystarczy jeden na poczatku ulicy, chyba ze po drodze jest znak D-2 czyli odwoloanie D-1.

  7. #27

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    A6 C5 4.2 V8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez konradsta9 Pokaż post
    Sluchajcie, znak D-1 droga z pierszenstwem jako jeden z niewielu nie jest odwolywany przez skrzyzowanie, wiec wystarczy jeden na poczatku ulicy, chyba ze po drodze jest znak D-2 czyli odwoloanie D-1.
    No to chyba nie oglądałeś street view, bo tam jest znak A-6b, który jest znakiem ostrzegawczym a nie informacyjnym i odnosi się do najbliższego skrzyżowania.

  8. #28
    Jaro_222's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Głogów Dolnośląskie
    Auto
    AUDI A3 1.9TDi 2001r
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie nie ma co sie klucic to bylo rownorzedne policjanci sami to powiedzieli .

  9. #29
    skootii's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Może ten co Ci wyjechał, zna tego policjanta ? Nie bez powodu zaproponowali współwinę pomimo, iż to równorzędne i musiał Ci ustąpić

  10. #30
    ADAMS91's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WARSZAWA
    Auto
    Brak :(
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    164 razy
    Podziękował
    942 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skootii Pokaż post
    i musiał Ci ustąpić
    sorki że trochę OT, ale z doświadczenia wiem, że wieeeeeeeeeeeeeeele niestety zależy od policjanta który ocenia zdarzenie. I od tego jakie znajomości ma sprawca.
    Trzy lata temu miałem wypadek, w którym gość zajechał mi drogę przecinając podwójną ciągłą "bo chciał sobie zawrócić do sklepu". Uderzyłem podobnie jak Ty, (gość jechał starym Clio 3 drzwiowym) trafiłem w prawy bok tuż za drzwiami pasażera i tylne prawe koło. Wiecie co usłyszałem od naszego kochanego stróża prawa? "jak się ma przeszkodę na swoim pasie, a jest podwójna ciągła to się wjeżdża w przeszkodę czy się ją omija?". Sprawca zdarzenia był emerytowanym policjantem ...
    Ja oczywiście mandatu nie przyjąłem, nie zgodziłem się na współwinę, sprawa do sądu, pierwsza rozprawa, wygrałem, wszystko dzięki przypadkowemu świadkowi który zeznał, że ewidentnie tamten kierowca zajechał mi drogę mimo podwójnej ciągłej. Więc u Ciebie cała siła w pasażerze z którym jechałeś

    życzę Ci chłopie stalowych nerwów w walce o swoje, bo wygrać u nas w Polsce, z kimś kto ma znajomości u władzy, to tak jakby mieć różowego słonia na łańcuchu ..

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •