Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 51

Temat: Przepis na kodowanie pilota grupy VW

  1. #41

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Witam. Mam dwa scyzoryki. Ostatnio zdarzyło się że była potrzeba użycia drugiego, od dawna zalegającego w szufladzie. Pilotem otworzyłem samochód bez problemu, jednak przy odpalaniu zaczęła migać kontrolka immo i samochód nie chciał zapalić. Rozkręciłem więc tego pilota i okazało się że pęknięta jest ta pastylka w środku (pewnie ze starości). Chcę kupić na allegro nową i teraz moje pytanie. Którym ze sposobów mam następnie zaprogramować tego pilota bo opisów jest sporo i szczerze trochę się już pogubiłem, czy to ma być jakiś sposób z pinem (mam zawieszkę z 5-cio cyfrowym numerem zaczynającym się od zera więc to pewnie będzie pin), czy tylko sposób z jednym kluczykiem na zapłonie a drugim w drzwiach kierowcy czy jeszcze jakiś inny? Czy programować mam tylko ten z wymienioną pastylką czy dodatkowo również używany obecnie scyzoryk oraz ten plastikowy awaryjny? Te dwa ostatnie oczywiście działają obecnie bez zarzutu. Prosiłbym o rozjaśnienie
    A3 8L 2003r. 1.6 BFQ 102 KM

  2. #42

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków Kujawski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam. Otóż mam jedno pytanie. Czy posiadając jeden zwykły klucz (poprzedni właściciel zgubił) idzie zaprogramować sam osobny pilot? Jeżeli ktos ma pojęcie na ten temat proszę o odpowiedź

  3. #43

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam odgrzebie troche temat.
    mam pewien problem który po części wystąpił już u niektórych użytkowników.
    Posiadam jeden kluczyk (scyzoryk) w którym pilot działał przez ostatnie dwa lata bez zarzutu lecz ostatnio miał słaby zasięg postanowiłem wymienić baterię i lipa (oczywiście wymiana baterii się powiodła, lecz pilot się rozprogramował)
    teraz muszę otwierać drzwi z kluczyka bo za groma nie mogę go zaprogramować w vag-com (311.2n).
    próbowałem w ten sposób http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=6
    wszystko ładnie pięknie łącze sie po przez 35 centralny zamek / bloki pomiarowe 08 / grupa 003 widać tam ze pilot działa ( zmieniają się wartości po wciśnięciu przycisków )
    lecz po przejściu w adaptację w kanale "01" , "21" po wciśnięciu read wyskakuje Error. i tak na każdym kanale oprócz "00"
    udało się kiedyś komuś rozwiązać ten problem ?
    możliwe że przez zbyt wiele nieudanych prób zablokowałem możliwość dodania nowego pilota ?
    dodam że za nim podłączyłem się vagiem (brak własnego kabla w tamtym czasie) znajomy "szpec" próbował zaprogramować go programem auto com i za drugim razem można powiedzieć że że mu się udało lecz przy zatwierdzaniu zmian touch pad mu przeskoczył na cancel i od tamtej pory czy na jego programie czy na vag wyskakuje błąd/Error.

  4. #44
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hej. Tata posiada a3 z 98r. Gdzie miał kluczyk zwykły nie składany poprzedni właściciel ogarnął grot do scyzoryka i obudowy zamiennika z VW(scyzoryk). Mam pytanie czy jak kupię ori scyzoryk z polifta i przełożę tylko grot składany wraz z tą ampułka od immo do polifta to wszystko będzie chodziło bez żadnych problemów, kodowania itp? Bo jak wiemy to płyta kluczyka z zamiennika nie wejdzie w ori obudowę. Wiec chciałbym tylko przełożyć imo i grot.

  5. #45
    Pawelek1994's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi A3 8L 1.9 ASZ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Kodowanie nowego klucza immo. VAG Tacho VCDS VAG COMMANDER 3.6

    Witam.
    Otóż dorobiłem ostatnio sobie nowy klucz do mojej A3 1.9 ASZ 2001 r. Z początku problem był taki iż nie miałem nowego transpondera a starego nie chciałem ruszać więc wyłączyłem immo programem VAG COMMANDER i teraz w trakcie jazdy cały czas miga kontrolka kluczyka zarówno na starym jak i nowym kluczyku. Po miesiącu zakupiłem transponder, zapakowałem ładnie do kluczyka i przystąpiłem do próby zaprogramowania. Zbierając informację z forum odczytałem PIN IMMO programem VAG TACHO i wszystko było ok(mój licznik to jaeger). Do zaprogramowania nowego klucza chciałem użyć programu VCDS. Zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na forum, w VCDS wszedłem w grupę zegarów i chciałem się zalogować i tu pojawił się problem. Wpisując PIN program go nie akceptuje.(ta sama sytuacja w programie VAG TACHO) Wyskakuje jedynie informacja, że pin jest zły i przed ponownym wpisaniem proszę wyłączyć i włączyć zapłon.
    Moje pytania są następujące:
    1) Czy VCDS może nie przyjmować mojego pinu z faktu iż immo jest wyłączone i musi zostać wcześniej uruchomione do wpisania pinu?
    2) Czy akumulator musi być dobrze naładowany by dobrze odczytać dane z licznika i zaprogramować nowy kluczyk?
    3) Jaka jest dokładnie procedura programowania nowego kluczyka ( transponder -> IMMO )? Zegary -> logowanie(PIN) -> Adaptacja -> CH21 -> Ilość kluczy - 2 -> wyłącz zapłon - następny klucz - włącz zapłon na 3 s. - wyłącz zapłon. Czy ta procedura jest dobra?

    Za każdą odpowiedź bądź sugestię serdecznie dziękuję.


    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Problem udało się rozwiązać. Dzięki współpracy z kolegą renegat207 udało się dobrnąć do końca.
    Opiszę dokładnie proces kodowania transpondera Crypto 48 do immo w liczniku Jaeger 1/2 FIS w samochodzie A3 8L 1.9 130 ASZ.
    Programem VAG TACHO 3.01 ustalony został PIN.
    W programie:
    SELECT ECU -> Magnetii Marelli Audi after 2000 year / Magnetii Marelli Audi M73 V1 / Magnetii Marelli Audi M73 V2 - Mi z każdego odczytało poprawny PIN.
    Następnie Connect Selected ECU. Po udanym połączeniu klikamy Read PIN. I tutaj powinien się wyświetlić nasz PIN CODE.
    Programem VCDS LITE został zaprogramowany kluczyk.
    W programie:
    17 - zegary -> Logowanie(11) -> tutaj wpisujemy nasz kod PIN poprzedzony zerem.
    Adaptacja(10) -> kanał 00 odczyt i zapis -> kanał 21 odczyt - wyświetli się tutaj ilość zakodowanych kluczy -> wartość musimy zmienić na 0 i kliknąć TEST. Następnie wprowadzamy ilość kluczy do zaprogramowania(w moim przypadku 2) -> Test i zapis.
    W tym momencie powinna nam zgasnąć kontrolka immo na zegarach.Wyłączamy zapłon -> wkładamy następny kluczyk -> włączamy zapłon -> Kontrolka immo powinna zgasnąć. W tym momencie mamy zakodowane dwa klucze.

    Gdy jesteśmy pewni że PIN jest poprawny ale program VCDS lub VAG TACHO wyświetla nam informację że PIN jest zły i prosi by włączyć i wyłączyć zapłon to należy sprawdzić czy czasowo nie zablokowaliśmy naszego licznika. Przy zablokowanym liczniku pomimo, że wprowadzamy poprawny PIN dalej będzie się wyświetlać informacja że jest on niepoprawny. Musimy więc odczekać odpowiednią ilość czasu na włączonym zapłonie. Ten czas ile musimy poczekać sprawdzamy w VCDS a dokładnie:
    Zegary - Meas Block - Kanał 24 - pole pierwsze.
    Ja miałem wartość 38 więc tyle minut musiał stać samochód na włączonym zapłonie. Gdy ten czas minął spokojnie mogłem wprowadzić PIN bez najmniejszego problemu i zakodować kluczyk.
    Serdecznie dziękuję tutaj koledze renegat207 za poświęcony czas bo to głównie dzięki niemu udało się tutaj ustalić co jest głównym problemem.
    Ostatnio edytowany przez Pawelek1994 - 23-11-18 o 05:07

  6. #46

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Witam. Padła mi bateria w kluczyku w A3 8L i po wymianie nie mogę zaprogramować kluczyka za pomocą VCDS ponieważ w module centralnego zamka nie mogę odpalić grupy 1 ani 21. Posiadam tylko jeden kluczyk. Jak go zakodować żebym mógł otwierać auto pilotem? Pozdrawiam.

    Edit.

    Pilota udało mi się jednak zakodować. Ale jakby ktoś mógł mi powiedzieć jak wyciągnąć PIN do Immo byłbym wdzięczny.
    Ostatnio edytowany przez Janek93 - 17-03-21 o 20:39

  7. #47
    Marcin_L's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łochów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    4 razy

    Post Vag nie chcę zapisać nowej liczby kluczyków

    Wprowadzam 2, a zmienia na 1 albo 0.
    Ostatnio edytowany przez Marcin_L - 08-06-22 o 22:18

  8. #48

    Data dołączenia
    Sep 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BIELSKO-BIAŁA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawelek1994 Pokaż post
    Witam.
    Otóż dorobiłem ostatnio sobie nowy klucz do mojej A3 1.9 ASZ 2001 r. Z początku problem był taki iż nie miałem nowego transpondera a starego nie chciałem ruszać więc wyłączyłem immo programem VAG COMMANDER i teraz w trakcie jazdy cały czas miga kontrolka kluczyka zarówno na starym jak i nowym kluczyku. Po miesiącu zakupiłem transponder, zapakowałem ładnie do kluczyka i przystąpiłem do próby zaprogramowania. Zbierając informację z forum odczytałem PIN IMMO programem VAG TACHO i wszystko było ok(mój licznik to jaeger). Do zaprogramowania nowego klucza chciałem użyć programu VCDS. Zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na forum, w VCDS wszedłem w grupę zegarów i chciałem się zalogować i tu pojawił się problem. Wpisując PIN program go nie akceptuje.(ta sama sytuacja w programie VAG TACHO) Wyskakuje jedynie informacja, że pin jest zły i przed ponownym wpisaniem proszę wyłączyć i włączyć zapłon.
    Moje pytania są następujące:
    1) Czy VCDS może nie przyjmować mojego pinu z faktu iż immo jest wyłączone i musi zostać wcześniej uruchomione do wpisania pinu?
    2) Czy akumulator musi być dobrze naładowany by dobrze odczytać dane z licznika i zaprogramować nowy kluczyk?
    3) Jaka jest dokładnie procedura programowania nowego kluczyka ( transponder -> IMMO )? Zegary -> logowanie(PIN) -> Adaptacja -> CH21 -> Ilość kluczy - 2 -> wyłącz zapłon - następny klucz - włącz zapłon na 3 s. - wyłącz zapłon. Czy ta procedura jest dobra?

    Za każdą odpowiedź bądź sugestię serdecznie dziękuję.


    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Problem udało się rozwiązać. Dzięki współpracy z kolegą renegat207 udało się dobrnąć do końca.
    Opiszę dokładnie proces kodowania transpondera Crypto 48 do immo w liczniku Jaeger 1/2 FIS w samochodzie A3 8L 1.9 130 ASZ.
    Programem VAG TACHO 3.01 ustalony został PIN.
    W programie:
    SELECT ECU -> Magnetii Marelli Audi after 2000 year / Magnetii Marelli Audi M73 V1 / Magnetii Marelli Audi M73 V2 - Mi z każdego odczytało poprawny PIN.
    Następnie Connect Selected ECU. Po udanym połączeniu klikamy Read PIN. I tutaj powinien się wyświetlić nasz PIN CODE.
    Programem VCDS LITE został zaprogramowany kluczyk.
    W programie:
    17 - zegary -> Logowanie(11) -> tutaj wpisujemy nasz kod PIN poprzedzony zerem.
    Adaptacja(10) -> kanał 00 odczyt i zapis -> kanał 21 odczyt - wyświetli się tutaj ilość zakodowanych kluczy -> wartość musimy zmienić na 0 i kliknąć TEST. Następnie wprowadzamy ilość kluczy do zaprogramowania(w moim przypadku 2) -> Test i zapis.
    W tym momencie powinna nam zgasnąć kontrolka immo na zegarach.Wyłączamy zapłon -> wkładamy następny kluczyk -> włączamy zapłon -> Kontrolka immo powinna zgasnąć. W tym momencie mamy zakodowane dwa klucze.

    Gdy jesteśmy pewni że PIN jest poprawny ale program VCDS lub VAG TACHO wyświetla nam informację że PIN jest zły i prosi by włączyć i wyłączyć zapłon to należy sprawdzić czy czasowo nie zablokowaliśmy naszego licznika. Przy zablokowanym liczniku pomimo, że wprowadzamy poprawny PIN dalej będzie się wyświetlać informacja że jest on niepoprawny. Musimy więc odczekać odpowiednią ilość czasu na włączonym zapłonie. Ten czas ile musimy poczekać sprawdzamy w VCDS a dokładnie:
    Zegary - Meas Block - Kanał 24 - pole pierwsze.
    Ja miałem wartość 38 więc tyle minut musiał stać samochód na włączonym zapłonie. Gdy ten czas minął spokojnie mogłem wprowadzić PIN bez najmniejszego problemu i zakodować kluczyk.
    Serdecznie dziękuję tutaj koledze renegat207 za poświęcony czas bo to głównie dzięki niemu udało się tutaj ustalić co jest głównym problemem.
    Szanowny kolego, jeśli jeszcze tu jesteś. Jakich kabli używałeś ?

  9. #49
    BoDeGas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Janek93 Pokaż post
    Edit.

    Pilota udało mi się jednak zakodować.

    Mógłbyś sie pochwalić jak udało ci sie zakodować kluczyk ?
    Ostatnio edytowany przez BoDeGas - 10-01-23 o 20:24

  10. #50
    BoDeGas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Problem z pilotem-centralką

    Post do kasacji
    Ostatnio edytowany przez BoDeGas - 01-03-23 o 17:15

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •