Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: 4 rowery na dach??

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BVY

    Domyślny 4 rowery na dach??

    Witam,
    mam pytanie dotyczące bagażnika do mojego autka i przewozu rowerów. Mam A3 8P z 2004 roku (3 drzwi). Chciałabym przewieść 4 rowery i mam w związku z tym pytanka:
    1. Czy jest możliwe wogóle założenie bagażnika dachowego do mojej wersji ( nieodchylane tylne szyby),
    2. Zmieszczą się na bagażniku Thula 4 uchwyty rowerowe Thule ProRide 591?
    3. Czy mój dach jest na tyle wytrzymały aby udźwignąć ciężar 4 rowerów i bagażnika z 4 uchwytami?? Są jakieś normy w tym przypadku - nie mam instrukcji swojego autka.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam, Asia
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 19:01

  2. #2
    Zadir's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk-Wrzeszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bagażniki dachowe do A3 3 drzwiowej oczywiście że są Sam mam taki do przewozu nart Mont Blanca, i nawet mógłbym go sprzedać

    bagaznik z tyłu auta jest montowany pod uszczelką od tylnej szyby

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BVY

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź. Zastanawia mnie więc nadal jak to jest z "ładownościa" - czy dach wytrzyma obciążenie ok.80kg??

  4. #4
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    no coz 4 rowery to extremum
    ja w octavi przewozilem 2 i bardzo ciezko sie jechalo
    dlatego kupilismy specjalny bagaznik na tyl (montuje sie za tylna szyba) oporow praktycznie nie zauwaza sie
    zasuwalem prawie 180km/h z dwoma rowerami i bylo git

    co do masy to napewno wytrzyma (2 kolegow podczas jazdy wyszlo na dach malucha (kazdy wazyl co najmiej 80kg) i nic sie nie stalo
    ale aerodynamika bardzo powazenie utrudni ci jazde
    dlatego nie plecam
    OOOO UWIELBIAM




  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BVY

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez chester A3 Pokaż post
    no coz 4 rowery to extremum
    ja w octavi przewozilem 2 i bardzo ciezko sie jechalo
    dlatego kupilismy specjalny bagaznik na tyl (montuje sie za tylna szyba) oporow praktycznie nie zauwaza sie
    zasuwalem prawie 180km/h z dwoma rowerami i bylo git

    co do masy to napewno wytrzyma (2 kolegow podczas jazdy wyszlo na dach malucha (kazdy wazyl co najmiej 80kg) i nic sie nie stalo
    ale aerodynamika bardzo powazenie utrudni ci jazde
    dlatego nie plecam
    No a właśnie czy na tył jest możliwość założenia aż 4 rowery? Bagażnik będę wypożyczała więc czy dachowy czy tylni to nie ma różnicy ( choć nie wiem czy w miejscu gdzie planuję wypożyczyć mają też tylnie -nie rzuciły mi się w oczy ). A co do jazdy to zakładam tempo dość powolne - no coż czasem trzeba
    Pozdrawiam

  6. #6
    chester A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ok. wroclawia
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    hmm na tyl 4 raczej nie zmiejscisz
    gora 2
    wtedy mozesz dac 2 na dach i 2 na tyl
    OOOO UWIELBIAM




  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Ostatnio edytowany przez Kinga - 17-06-08 o 11:36

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Bagażniki doczepiane na tył są zgodnie z polskim prawem zabronione, ponieważ wedle przepisów wystają za daleko poza obręb pojazdu. To tylko jeden z przykładów nieaktualnych przepisów. Większość policjantów pewnie nie będzie się czepiać, ale jeśli trafisz na upartego to będzie problem.

  9. #9
    burza1979's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdansk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny 4 rowery na dach??

    Witam

    Mam problem, potrzebuję bagażnik na rowery(dwa, trzy) . Niestety nie mam pojęcia co wybrać , nie mam haka ,ani relingów i tu zaczyna się problem. Czy warto kupić na klapę ,może ktoś używa i podzieli się doświadczeniem?
    Pozdrawiam

  10. #10
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez burza1979 Pokaż post
    Mam problem, potrzebuję bagażnik na rowery(dwa, trzy) . Niestety nie mam pojęcia co wybrać , nie mam haka ,ani relingów i tu zaczyna się problem. Czy warto kupić na klapę ,może ktoś używa i podzieli się doświadczeniem?
    Też mam sportbacka bez relingów i bez haka i jakoś problemu nie mam Wejdź na stronę thule i tam masz bardzo fajny "konfigurator" doboru bagażnika do auta. Sam uzywam ich bagażnika na dach. Montujesz sobie 4 dedykowane stopki, do tego zakładasz dwie belki i uchwyty na rowery. Osobiście śmigałem z nim kilka razy w zeszłym roku. Montaż zajmuje mi max 10min. Za pierwszym razem pomęczysz się pewnie chwilę dłużej żeby sobie wszystko wyregulować Ciężko uszkodzić nim lakier, stopki są porządnie wykonane i dobrze dopasowane do dachu w przeciwieństwie do tanich marketowych bagażników. Osobiście śmigam z dwoma rowerami MTB ale trzy wejdą bez najmniejszego problemu. Z czterema to już trzebaby było spróbować - może się udać ukłdając je na przemian przód/tył
    Najfajniejszym rozwiązaniem jest zawsze bagażnik na hak. Jest najbezpieczniej, najciszej i najwygodniej. Po przeciwnej stonie skali są bagażniki montowane do klapy. Strasznie niewygodne, niestabilne, co ~100km trzeba się zatrzymać i "ponaciągać" taśmy, klapa dostaje mocno po tyłku (znajomy w lagunie kombi takim bagażnikiem rozwalił sobie zawiasy w klapie). Bagażniki na dach są fajnym rozwiązaniem, nie ograniczają Ci dostępu do bagażnika, są bardzo stabilne i wygodne (mówię oczywiście o markowych bagaznikach). Jedynym minusem jest oczywiście większy hałas i zużycie paliwa niż w przypadku haka ale przecież nie jeździsz z tym ciągle na dachu Nie ma tutaj różnicy czy montujesz go do relingów czy do dedykowanych stopek. Kwestia wygody i ceny - jak masz relingi to oczywiście zawsze wygodniej i trochę taniej (odpadają stopy) ale jak chodzi o bezpieczeństwo i funkcjonalność już po założeniu to nie ma żadnej różnicy.
    Aaa i jeszcze jedno - rowery przewozone na dachu są znacznie czystsze po trasie niż te wiezione za autem, szczególnie gdy pada

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •