Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: wymiana uszkodzonej sondy lambda przy instalacji gazowej

  1. #1
    p360's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny wymiana uszkodzonej sondy lambda przy instalacji gazowej

    Witam, posiadam audi a3 8p 1.6 i instalację sekwencyjną stag 300 isa2 i mam problem z sondą lambda, mianowicie świeci się check engine (błąd 19617 / liniowy odczyt sondy lambda na coś tam), błąd ten pokazywał się już przed założeniem instalacji gazowej, jednak po wykasowaniu, przejeżdżam z 200-400 km zanim ponownie zaświeci się 'check engine'. Tu pytanie - czy możliwe jest że sonda jest po prostu zanieczyszczona/naderwany kabelek, co dałoby się naprawić, czy prawie na pewno trzeba ją wymienić? I jeszcze jedno ważniejsze pytanie - czy jeżdżąc na gazie jest sens wymieniać sondę lambda, czy jak już się przełączy na gaz to jest emulowana i do niczego nie potrzebna? Spalanie mam w normie, średnio około 8-9 litrów gazu, nie skaczą mi obroty ani nic z tych rzeczy. Rozumiem, że będzie mi spalało więcej benzyny, ale czy tylko to? Bo jeśli tylko większe spalanie benzyny to kupowanie sondy za 450 zł nie ma sensu. Z tego co wyczytałem to może być też problem z czasem wtrysku zarówno na benzynie jak i gazie. Proszę o pomoc kogoś, kto się orientuje w temacie, bo nie wiem, czy wymieniać tą sondę, czy nie
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 00:41

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnowskie góry
    Auto
    audi a3 1.8t 150km
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    na gazie też sonda pracuje Wymień ją na nową to najskuteczniejsza opcja

  3. #3
    p360's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    hmm a skąd masz taką informację? Bo ile ludzi, tyle opinii, a nie jedną wyczytałem, że sonda jest emulowana i niepotrzebna przy instalacji gazowej IV generacji, czyli sekwencji.. Chciałbym mieć pewność, że rzeczywiście jest jakiś sens wymiany, póki co robię na gazie 400 km za 90 zł przy cenie ~2.75 zł/litr, także raczej nie pali więcej niż powinno no i jak pisałem, nic złego się nie dzieje, typu skaczące obroty czy inne takie. A tu jednak lambda to wydatek około 500 zł, a jeśli wszystko jedno, czy wymienię, czy nie.. słyszałem, że check engine i tak przy gazie lubi wyskoczyć

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    mi w tigrze jak mialem problem z sada spalanie wzroslo znacznie oraz szarpanie bylo wyczuwalne po jej wymianie spalanie wrocilo do normy auto przestalo szarpac na gazie moze zalezy od instalacji i generacji gazu

  5. #5
    p360's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tak, zależy od generacji, w 2 i 3 sonda jest potrzebna, więc pewnie jedną z tych miałeś Jednak ja mam IV i mi nie szarpie ani na benzynie, ani na gazie

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi A3, 2001, 1.6+LPG, polift
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mi jak padła sonda lambda to przy 3800obr/min auto przestało osiągać maksymalny moment oborotowy, tylko ciągnie tak jak przy 2800 obrotów. Spalanie mam takie samo jak wcześniej, ostatnio nawet osiągnołem 8l/100 gazu. Prędkość maksymalną mam teraz 179km/h, nic nie szarpie ani nie ma falowania obrotów. W tygodniu wymieniam sonde na oryginalną bosch 287zł, to obadam co sie poprawi, czy moment, czy predkość maksymalna czy spalanie. Licze że moment bo słabo sie teraz wyprzedza, ale może i prędkość maksymalna wzrośnie.

  7. #7
    p360's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Sorry, że odkopuję temat, ale myślę, że warto go zakończyć. Okazało się, że sonda lambda była w porządku, kupiłem nową, oryginalną VAG a starą sprzedałem i hula gdzie indziej. Miałem pęknięty rezonator (te plastikowe pudło) i nieszczelny wężyk w odmie, zaklejony taśmą - po wymianie tych dwóch rzeczy Check zniknął. Często przy złym składzie mieszanki na gazie to nie sonda lambda jest problemem, tylko np mapa gazu. Sondę idzie sprawdzić na stacji diagnostycznej - czy działa w określonych dla siebie parametrach. Jednak kiedy obroty nie skaczą i spalanie jest w normie - szukałbym problemu Check engine gdzie indziej. End of story A3 śmiga mi póki co bezproblemowo na gazie.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam ja mam taki problem chyba z sondą. Podczas odpalania strasznie źle pracuje, strasznie dymi, latają obroty z jak najmniejszych do około 2500 i zaświeca się kontrolka układu chłodzenia. Ktoś wie czy to od sondy czy od czegos innego?

  9. #9
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    podepnij auto pod vcds i sprawdź błędy bo inaczej wróżymy z fusów
    jeśli nie masz poproś kogoś z okolicy w tym wątku
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...41#post1442541

  10. #10

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Dodam, że nie mam katalizatora. Pokazuje mi błąd od sondy ale mechnicy mówią że to raczej nie ona że może to być czujnik temperatury. Błąd niby wykakuje ze za uboga mieszanka (mam gaz), grzałka i coś jeszcze

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •