Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 23

Temat: Zacinajace sie zegary (obrotomierz)

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny Zacinajace sie zegary (obrotomierz)

    Witam

    mam taki problemik, jakis czas temu zaczelo sie od tego ze po odpaleniu samochodu nie podnosily sie wskazowki predkosciomierza i obrotomierza. Raz czy dwa podobnie nie powstaly od razu wskazowki paliwa i cieczy chlodzacej.
    Jak zaobserwowalem wskazowki delikatnie, rytmicznie drgaja (tak jak by probujac sie podniesc). Dodatkowo podczas drgniecia slychac "cyk" - slychac go takze po wylaczeniu samochodu. Jednakze po jakiejs chwili (5-10min) wskazowki sie podnosily i bylo wszystko ok.

    Dzisiaj, po tym jak siadlem do samochodu i usyszalem cykanie wiedzialem ze liczniki nie odpala od razu. Po chwili jak zawsze sie podniosly oprocz obrotomierza - ten kompletnie zeswirowal - pokazuje obroty pomniejszone roznie o 900- 1500obr. Sprawdzilem na kodach klimatyzacji i tam komputer pokazuje obroty prawidlowo.

    Czy macie pomysl co to moze byc i czy da sie samemu to naprawic. Swego czasu czytalem ze problemem moga byc zimne luty.

    Pozdrawiam
    Marcin
    Mudas

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    liczniki sa elektroniczne i to z pewnoscia problem z jakims ukladem czy lutem. ingerencja samemu raczzej odpada bo i tak po otwarciu ich nie bedzie wiedomo gdzie ucho przylozyc. trzeba by to oddac elektronikowi co by pomierzyl wszystko.
    moze taniej bedzie znalezc podobny zestaw zegarow na na allegro (w razie czego po przekladce przebieg mozna ustawic taki jak mieles na starych zegarach)

  3. #3
    Dawid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce, Jędrzejów
    Auto
    S3 apy
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    W licznikach vw/audi czasami pada jakis mikroprocesor i takie cyrki sie dzieja. Koledze w tt przestal dzialac wskaznik paliwa a temp. silnika bardzo zawyza.
    Zadzwon tu:
    "Chiptech" Firma Handlowo-Usługowa
    05-090 Raszyn, ul. Krótka 3 B - woj. mazowieckie
    tel. 0600880600
    No chyba ze znajdziesz tanio i pewne zegary to ja bym od razu wymienil na drugie.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Padl mikroprocesor + dwa silniczki (obrotomierza i predkosciomierza). Wymiana kosztowala mnie 800zl - jak dla mnie b.drogo no ale innego wyjscia nie bylo. Kupno uzywanego licznika do A3 po faceliftingu graniczy z cudem a dodatkowo zmiana ilosci km na prawidlowe + ustawienie imobilajzera ktory jest w liczniku kosztowala by prawdopodobnie troche wiecej.
    Jak ktos jest zainteresowany podam adres gdzie mi to naprawili. Szybko i sprawnie ale troche drogo - nie wiem jak u konkurencji sie ceny ksztaltuja. Zrobilem to z 8-9 mies. temu i do chwili obecnej - odpukac w niemalowane jest wszystko ok.

    ps. wczesniej przeczyscilem wszystkie sciezki i styki alkoholem izopropylowym ale nic to nie pomoglo.
    Mudas

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ruciane-nida
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    witam mam tez problem z zegarami dzis bylem u elekromechanika i niestety stwierdzil ze musze wymienic caly licznik czy ktos sie orientuje gdzie moge udezyc z tym tematem o uzywany licznik do a3 98r. numer licznika 8L0919860D bo nowy ok 1,500z bylbym bardzo wdziecznyyy POZDRAWIAM

  6. #6
    matt4's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Holy City
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja wymieniałem ale w beznynce, licznik kupiłem z allegro od S3 za 400zł poliftowy, zaprogramowanie jego kosztowało mnie 300zł (trzeba zgrać immobilajzery) jestem zadozolony z tych zegarow mają fajne białe grube wskazówki

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pablo81
    mam tez problem z zegarami
    co z nimi nie tak ?
    jak chcesz wysle ci adres tego elektronika - pisze z pracy a namiary mam w domu. Z tego co kojarze to jest on z Pomorza - dokladnie nie pamietam. Ja wyslalem zegary spedycja, za 2 dni otrzymalem naprawione. Przed naprawa dzwonil i podal koszt naprawy.
    Oczywiscie w tym czasie samochod byl unieruchomiony.
    Mudas

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam
    U mnie jest tak wariuja wszystkie wskazowki, czasami wogole stoja w bezruchu podczas
    jazdy. Czasami gasnie podswietlenie zegarow i od tego czasu jest wszystko ok, ale wtedy
    nie mam podswietlenia. Zeby wszystko powrocilo do normy musze odlaczyc akumulator i
    zegary, lecz po czasie dzieje sie to samo. Wskazowki i podswietlenie zaczyna wariowac
    roznie gdy odpalam auto, badz jak juz mam odpalone i wlaczam swiatla.

    Na vag-u pokazuje mi:
    komputer sterujacy silnika, utrzymywanie predkosci uszkodzone, 01314;

    Teraz jest narazie ok bledy wykasowane, jezeli sie to powtorzy, sprawdze
    ponownie na vag-u jakie sa bledy i dam znac,

    Drugi blad nie zwiazany z tematem blad recyrkulacji spalin (Co mam zrobic, zeby
    usunac usterke)

    Jezeli wie ktos o co kaman z tymi zegarami prosze o odpowiedz
    Pozdrawiam

  9. #9
    mieto3's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    10 razy

    Domyślny

    koledzy naprawiam takie rozne zegary, a poliftowych mam nawet teraz 2 pary do sprzedania sprawnych,

    zapraszam na PW.
    auto-DIGITAL, elektronika samochodowa, naprawa kodowanie liczników, sterowników ABS ESP AIR-BAG SRS ECU DPF ... programowanie ochrona komponentu

  10. Podziękowania dla mieto3 za pomoc w problemie

    eennttee (17-09-08)

  11. #10

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzieki mieto3 znalazlem kogos blizej Gdanska.
    Jakby ktos mial problemy z zegarami to mam kontakt do osoby ze Starogardu, ktora
    ma pojecie o pojeciu i naprawia usterke.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •