Strona 29 z 83 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 281 do 290 z 829

Temat: Prosze o pomoc w wyborze oleju silnikowego V2 [PRZECZYTAJ 1. POST]

  1. #281

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    To jak doradzi ktoś?

  2. #282
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny Prosze o pomoc w wyborze oleju silnikowego V2 [PRZECZYTAJ 1. POST]

    Kamil95, często jak robisz krótkie odcinki i nieogrzewane silnika to robi sie raka maź. U mnie miałem tak samo, cała odme w tym uwalana (chyba ze płyn chłodniczy Tobie ucieka albo kopci, to cos innego moze byc). Teraz staram sie aby auto zawsze do tych 90stp doszło i jest git. Najwyżej jak wiesz ze robisz krótkie odcinki to olej musisz dobrać do tego dobry. Poza tym, masz 2 lata auto i kto wymieniał rok temu olej? Sam robiłeś czy jakiś warsztat?
    Z tego co czytałem jak polecają to 0w40 jak chcesz syntetyk, ale niech ktoś jeszcze sie wypowie.

    KociekPL:
    Odnośnie millersa rewidenta, miałem wlanego w swoim starym AGU po płukaniu z Castrola i auto przez pierwsze pare tys. Chodziło wyraźnie ciszej.

  3. #283

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Poprzednio olej zmieniał mi ojciec, a że relacje mi się z nim popieprzyły nie wiem jaki wtedy wlewał, 10w40 będzie dobrym wyborem? I jakiej firmy? Castrol, Mobil, Valvoline, Motul, a może jeszcze coś innego?

  4. #284
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil95 Pokaż post
    Audi A3
    -rocznik 2000
    -pojemnosc 1.6 APF 102KM
    -przebieg ok. 225k km
    -nie wiem jaki teraz jest
    -styl jazdy mieszany, większość czasu jeżdżę po mieście
    -auto mam od 2lat rok temu dolałem 1L już nie pamiętam czego ale jakiś castrol to był, w najbliższą sobotę chcę wymienić olej po za tym zbiera mi się biało-żółta maź pod korkiem (opisałem to na innym temacie, "zważenie" się oleju? krótkie trasy?) znajomy polecił mi jak na razie zmianę oleju i przejechaniu jakiś 500-1000km i zobaczeniu czy maź zniknęła, a dopiero później zalać silnik jakimś już dużo lepszym olejem
    Tak jak kolega Szparag Ci napisał. Ogólnie przy tym silniku warto olej częściej sprawdzać, bo lubią go brać. Napisz coś więcej o tym jaki budżet masz, na czym Ci zależy i aż się nie chce wierzyć, że ten silnik nie bierze. Ogólnie sugerowałbym zastosowanie coś dobrego, bo warto i przy takiej miejskiej jeździe na krótkie dystanse, olej musi być wytrzymały.

  5. #285

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Kupiłem Valvoline 10w40, wyczyściłem odmę z tego całego szajsu (sporo tego było) muszę kupić tą rurę dolotową, bo jej połączenie z odmą było straszną rzeźbą która się nieźle zapchała. Pojeżdżę trochę i zobaczę czy dalej się ta maź zbierała.

  6. #286
    Pawliko's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    StanceAudi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam. Gdy kupowałem auto pływał w silniku jakiś dziadowski Castrol 5W30 lub 40. Po zakupie wymieniałem olej, kierując się poradami z tego forum wlałem Liqui Moly 5W40 z normami 502.00 i 505.00. Stuknęło mi właśnie 10500km i chcę jutro podjechać po olej, jednak nie wiem, czy wlać znowu to samo, czy zastosować Motula Specyfic 504 507? Czy takie zmiany nie są szkodliwe?

    AXX, niecałe 140tys przelotu, jazda zawsze z rozgrzaniem do 90st, styl jazdy dość agresywny
    A3 8P 2.0T 263KM i 394Nm - Gwinted fitmented in progress

  7. #287

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Paździęczewo
    Auto
    Audi A4 1.8T Avant Quattro AJL
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Pakuj LMa SHT

  8. #288
    Pawliko's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    StanceAudi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    W sensie synthoil high tech?
    Obecnie wlane mam to: czyli normy 502 i 505. Tak zostać?
    A3 8P 2.0T 263KM i 394Nm - Gwinted fitmented in progress

  9. #289
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pawliko Pokaż post
    Witam. Gdy kupowałem auto pływał w silniku jakiś dziadowski Castrol 5W30 lub 40. Po zakupie wymieniałem olej, kierując się poradami z tego forum wlałem Liqui Moly 5W40 z normami 502.00 i 505.00. Stuknęło mi właśnie 10500km i chcę jutro podjechać po olej, jednak nie wiem, czy wlać znowu to samo, czy zastosować Motula Specyfic 504 507? Czy takie zmiany nie są szkodliwe?

    AXX, niecałe 140tys przelotu, jazda zawsze z rozgrzaniem do 90st, styl jazdy dość agresywny
    Napisz coś więcej, gdzie jak jeździsz, jakie zużycie. Ja Ci coś doradzałem?? Nie przypominam sobie.

    I nie słuchaj ludzi, którzy Ci wciskają kit, o nic nie pytają i podają olej, o którym bladego pojęcia nie mają i w ogóle się na tym nie znają. Generalnie jak chcesz LM lać, to się przejedź za zachodnią granicę, jest w cenie 150 PLN, a nie jak u nas po 205 i się niektórzy przez to spuszczają nad jego właściwościami. Stary olej, spełnia kulawe normy, bo nawet BMW LL01 nie wyrabia. Mercedesa norma też tylko 229.3 a nie 229.5. Wnioskuję więc, że spełnia co najwyżej 502.00 z 1997, a nie tą z 2005. Zresztą już o tym pisałem. Ciulowa rekomendacja. Jeżeli za tym ciulostwem byłem ja, to miałem zaćmienie i zmieniam na ten tema zdanie. Szkoda kasy na niego marnować.
    Ostatnio edytowany przez cosmo-pl - 16-03-15 o 08:48

  10. #290
    Pawliko's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    StanceAudi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CMBA, CXSA (122 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Przebiegi ok 5000km miesięcznie, 50/50 miasto trasa. W miescie zawsze zdazy sie rozgrzac do pionu, raczej dluzsze odcinki robie. Zuzycie nie jest duze, ze 150ml na 1000km.
    Co więc proponujesz?
    A3 8P 2.0T 263KM i 394Nm - Gwinted fitmented in progress

Strona 29 z 83 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •