Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: Problem z ESP

  1. #1
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny Problem z ESP

    Czasem zapalała mi się kontrolka płynu hydraulicznego , wystarczyło odkręcić korek poruszać pływakiem i było ok. Oczywiście jak wskakiwał błąd wyłączało ABS i ESP.
    Problem był sporadyczny.
    Dzisiaj jak zrobiłem myk z korkiem ABS zaskoczył komunikat zgasł . Niestety pozostała kontrolka ESP . Ale odpalam silnik i patrzę że nie chodzi wspomaganie. Akurat miałem kompa pod ręką to go podłączyłem. Nie można było usunąć błędu Asystenta sterowania i wspomaganie nie działało . Po przejechaniu 2-3 km wspomaganie zaskoczyło i po kasowaniu brak błędów na sterowniku asystenta. Zaadoptował się sam . ESP dalej się świeci.
    Po podpięciu pod kompa w sterowniku ABS dalej wiszą błędy :
    , które dotyczą braku zadanych ustawień ( stracił adaptację ) i wywala błędy na 3 czujnikach : przyspieszenia , skrętu i ciśnienia w układzie hamulcowym.
    Z tego co widzę problem jest tylko w adaptacji sterownika ABS-ESP , która się posypała. Czy sterownik sam sobie napisze po kilku km wartości czy muszę przeprowadzić adaptację i zapodać wartości?
    Kody błędów :
    Address 03: ABS Brakes Labels: 1K0-907-379-MK60-F.lbl
    Part No: 1K0 907 379 K
    Component: ESP FRONT MK60 0103
    Coding: 0021126
    Shop #: WSC 06435 000 00000
    VCID: 3A71434C754486E

    3 Faults Found:
    00810 - Sensor 1/2 for Brake Pressure
    005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation
    00778 - Steering Angle Sensor (G85)
    005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation
    01423 - Lateral Acceleration Sensor (G200)
    005 - No or Incorrect Basic Setting / Adaptation

    Jak będę musiał zrobić adaptację jak ją przeprowadzić za pomocą Vcds-a ? .
    Z tego co doczytałem na trzeba ustawić wartości na kanałach 42, 43, 44, 45 i 49 .
    Jak to zrobić ... może ktoś pomoże...
    Układ sterowania chwycił wartości i G85 w sterowniku asystenta ma wartości ok
    wynik z asystenta:
    Address 44: Steering Assist Labels: 1Kx-909-14x-44.clb
    Part No: 1K1 909 144 J
    Component: EPS_ZFLS Kl.0 D04 1606
    Shop #: WSC 00000 000 00000
    VCID: 32616B6CAD347EE

    No fault code found.
    Reszta czujników też podaje dobre wartości bo w innych sterownikach brak błędów.
    problem dotyczy tylko sterownika od ABS. Auto reaguje normalnie , jedynie nie działa ESP , ABS działa ok.G200 jest pod kolumną kierownicy tak ?.
    Nie znalazłem podobnego problemu na forum więc zakładam wątek nowy . Najbardziej mnie dziwi że wyłączyło wspomaganie na początku .
    Ostatnio edytowany przez Konio_68 - 04-09-14 o 18:30

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Konio_68 Pokaż post
    G200 jest pod kolumną kierownicy tak ?.
    Nie, duosensor jest pod prawym przednim siedzeniem.

  3. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    Konio_68 (04-09-14)

  4. #3
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ok dzięki . Mam nadzieję że sam sobie wsadzi ustawienia podczas jazdy. Jak nie to mnie adaptacja czeka .
    G200 powinien mieć o ile doczytałem wskazania -1.5 a +1.5 m/s2. Tylko jak wejść w adaptację i ustawić ? W jakiej grupie go szukać ? .

  5. #4

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Sam to raczej się nie ustawi, wszystko masz opisane w tym temacie post 59

  6. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    Konio_68 (05-09-14)

  7. #5
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Problem zrobił się poważniejszy:
    Sterownik po wejściu w tryb testu podczas jazdy tak został. Nie można go wyłączyć . Próba wyłączenia nic nie daje wyświetla się error a jak wciskam go .. to pisze że test uruchomiony.
    I w tym momencie ABS też się świeci i nie działa .
    Natomiast jak chciałem zrobić odczyty z tych czujników co wywala brak ustawień i prosi o adaptacje ( G85 i 200 ) ... czyli skrętu i przyspieszenie ma brak komunikacji z nimi i wywala w oknie error.
    Obecnie sterownik wywala już 4 błędy ... doszedł błąd rozpoczętego testu.
    Druga sprawa zajarzyłem dopiero dzisiaj ... rano jak do roboty jechałem Licznik przebiegu całkowitego mam 0km .. tak zero km i się nie nabija. Natomiast licznik kilometrów dziennych ten kasowalny działa ok . jaja normalnie. Fis tez pokazuje i przelicza ok zasięg kilometry spalanie itd. Tylko licznik przebiegu jest 0 . Vcds też odczytuje przebieg auta 0km . Pojechałem do mechanika znajomego , który ma bardziej profesjonalny sprzęt i taka sama sytuacja .. licznik 0 . Nie można przeprowadzić adaptacji bo nie widzi czujników i nie można zatrzymać testu jazdy.
    Licznik nie pokazuje błędów .
    Co do czujnika skrętu działa bo układ wspomagania kierownicy działa i są z niego odczyty. Mi się pomysły skończyły. Jeszcze odłączyłem teraz zasilanie do rana z aku i zobaczę czy coś się zmieni.
    A wszystko zaczęło się wczoraj po przekręceniu stacyjki i wyskoczenia błędu czujnika poziomu płynu hamulcowego , który tez jest ze sterownika ABSu.
    Oczywiście wtyczkę od sterownika sprawdziłem i jest OK. Jakieś pomysły ......... najbardziej mnie dziwi brak przebiegu na blacie .
    A tutaj mała fotka . ( mam nówkę sztukę ) ...przebieg 0.
    Ostatnio edytowany przez Konio_68 - 05-09-14 o 17:03

  8. #6

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Niepotrzebnie wciskałeś test układu, teraz aby dokończyć ten test trzeba przeprowadzić odpowiednie manewry samochodem (jest też gdzieś na forum z pamięci nie podam) pod warunkiem ze ze sterownikiem ABS i duosensorem jest wszystko ok. A po skasowaniu się przebiegu pada podejrzenie że sterownik ABS umarł, i testu nie dokończysz, ale to moje przypuszczenia.

  9. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    Konio_68 (05-09-14)

  10. #7
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Właśnie ale nie można ich przeprowadzić, procedurę miałem i znajomy zrobił jazdę . Ale on po prostu wisi . Procedura rozpoczyna się poprzez wciśnięcie hamulca i przytrzymanie przycisku ESP aż kontrolka zacznie mrugać od ESP ale nie można jej rozpocząć a sterownik pokazuje że jest w trakcie . Natomiast przebieg 0 chyba jest połączony ze sterownikiem ABsu.
    Tak samo jak sporadyczne problemy z czujnikiem poziomu które miałem wskazują że sterownik fiksował. Priva odebrałem . Upewnię się jeszcze tylko że z wiązką jest wszystko OK . Sensor przyspieszenia raczej dobry bo sterownik nie widzi aż trzech sensorów a wszystkie nie padły na raz . Do tego G85 działa.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    No i małe update :

    Układ ABS działa . Pompa odpuszcza wszystko ok. Kontrolka na desce sygnalizuje tylko i wyłącznie rozpoczętą sesję testu drogowego , którego nie można w żaden sposób zakończyć.
    Najprawdopodobniej brak odczytu z 3 czujników uniemożliwia jej zakończenie. Sterownik ich po prostu nie widzi a w VCDS jak wejdę w moduł Basic setting wyświeltla error , jak dam Go , error i nic więcej.
    Jako że wszystkie czujniki nie mają wspólnego mianownika a sygnały przychodzą z różnych miejsc obstawiam że moduł ABS / ESP umarł. Dokładniej część ESP , która nie widzi sygnałów z sensorów.
    Sygnał z czujnika G85 jest prawidłowy . Natomiast przyspieszenia bocznego oraz ciśnienia jest dla ESP i ABS tylko i nie generuje błędów w innych systemach.
    Podsumowując ... nie działa ESP a sterownik jest w trybie testu drogowego. Zdjęcie zasilania na kilkanaście godzin nic nie daje.
    Postanowiłem wymienić moduł ABS .
    Pozostaje kwestia wyzerowania licznika . I tutaj moje pytanie kolejne.
    Czy przebieg całkowity bierze impulsy zliczania z innego źródła niż licznik przebiegu "dziennego" oraz cały fis? .
    Raczej mało prawdopodobne żeby licznik padł w ten sposób że wykasowało przebieg a w dodatku km nie przybywa? Czy przebieg zapisany jest na stałe w liczniku czy może bierze dane z modułu ABS a przynajmniej ma jakieś powiązanie. Bo jakoś nie wierzę w zbieg okoliczności. Może jakiś czynnik inny uszkodził oba moduły a wtedy warto by sprawdzić zanim nowy ABS zamontuję. Może jak wymienię moduł ABS licznik zacznie liczyć wystarczy tylko korektę przebiegu na + zrobić ?.
    Ostatnio edytowany przez Konio_68 - 05-09-14 o 17:24

  11. #8
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Czy możliwe że uwalone zegary tak mieszają w sterowniku ABS że nie widzi czujników i nie można adaptacji zrobić ?.
    Tak to wygląda na 63.

    Wchodzę poprzez Coding II - 40168
    Dostęp mam bo test drogowy załączyło prawidłowo.
    Kolejne Update :
    Dzisiaj rano ponownie odpaliłem Basic setting i o dziwo sterownik zobaczył 2 z 3 czujników. Zrobiłem adaptację .obu.
    W dalszym ciągu została załączona jazda testowa. No nic pozamykałem wszystko i o dziwo mogłem za pomocą przycisku ESP aktywować rozpoczęcie testu drogowego. 4 minutki jazdy i Sterownik ABS/ESP działa.
    No i pozostał nieszczęsny licznik , który pokazuje dalej 0 i nie nalicza przebiegu całkowitego.
    Czyli na 99 uwalony licznik po Canie namieszał w sterowniku ABS.
    Pozostaje naprawa / wymiana licznika.
    Wątek zakładam w innym dziale.
    Wielkie dzięki osobom , które zainteresowały się tematem.
    Ostatnio edytowany przez Konio_68 - 07-09-14 o 13:24

  12. #9
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Temat można zamykać.
    Problemem okazał się licznik . Zmieniłem na 932Q z polifta i gitara.

  13. #10

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Camberley UK
    Auto
    Audi A3 1,9TDi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny blad 01435 (G201) ESP



    Witam wszystkich,


    pewnie mnie zabijecie, albo pokierujcie lub pomozcie.
    szukalem czyatlem ale nie znalezlem tam odpowiedzi na swoja mysl.

    Dzis bylem na przegladzie w anglii i oblali mi za kontrolke od ESP ktora sie ciagle swieci od jakiegos czasu, nie zauwazylem zeby byl jakis problem podczas hamowania lub startu auto prowadzi sie normalnie, i teraz nie wiem niby vag pokazuje ze pompa ale jak bylem w Polsce mechanik mowil ze to tylko czujnik i moze go wymienic za 150zl ale nie mialem czasu czekac na wymiane bo wracal z powrotem do uk.
    poczytalem po roznych forach i bylo kilka teori jedna z nich ze moze byc zly coding i ze mozna sprobowac to zakodowac jeszcze raz inni pisali ze mozna zrobic jazde probona ze jadac 20km/h skrecac raz w prawo raz w lewo, macie jakies pomysly co zorbic czy ewidetnie pompa do wymiany ? zalezy mi na czasie bo przeglad do jutra a do pracy trzeba podrozowac. zalaczam tez zdjecie z vaga.

    https://postimg.org/image/lcqa6xqt3/


    pozdrawiam Michal.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •