Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 27

Temat: 1.9TDI trzęsienie silnikiem, szarpanie silnikiem, gaśnie silnik ale odpala

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny 1.9TDI trzęsienie silnikiem, szarpanie silnikiem, gaśnie silnik ale odpala

    Witam,
    Przeszukałem już X postów i takich samych objaw jak moje nigdzie nie znalazłem....

    Mianowicie mam problem z niedawno kupionym samochodem Audi a3 1.9TDI BKC z 2004 roku z systemem webasto. Przebieg 185tys (ks. serwisowa) Rozrząd przy 120tyś.
    Przy odpalaniu dosyć mocno szarpnie mi gałką od biegów, a gdy silnik sie rozgrzeje co jakiś czas czuć szarpnięcia silnika (czasami jakby miał zaraz wyskoczyć), czasami lekkie, czasami mocne i intensywne. Silnik też gaśnie ale odpala za pierwszym strzałem. Czasami potrafi zgasnąć 3x z rzędu (przeważnie stojąc na skrzyżowaniu przy ruszaniu jak i stojąc na wolnych obrotach).

    Byłem u mechanika i powiedział ze to mogą być uszczelniacze pompowtryskiwaczy. Najpierw wymieniliśmy filtr paliwa lecz nic się nie zmieniło. Następnie zatkaliśmy EGR - też bez zmian.

    Na komputerze błędy (brak błędów na silniku, wtryskach)):
    00856 011 Antena radia, przerwa, sporadyczna
    01299 004 Interfejs diagnostyczny magistrali danych -J533, brak sygnały/komunikacji, sporadyczna
    01317 004 Sterownik w zestawie wskażników tablicy przyrządów -J285, brak sygnały/komunikacji, sporadyczna
    00532 001 Napięcie zasilania, przekroczona górna wartość graniczna, sporadyczna
    01044 000 Sterownik nieprawidłowo zakodowany, statyczna
    00483 013 Sterownik dodatkowego ogrzewania powietrzem, statyczna
    00361 014 Element grzejny ogrzewania dodatkowego -Z35- statyczna
    00929 008 Jednostka zamykająca centralnego zamka po stronie przedniego pasażera -F221- niewiarygodny sygnał, statyczna
    00106 008 Sygnał centralnego zamka, funkcje SAVE/LOCK, strona pasażera. niewiarygodny sygnał, sporadyczna
    00975 006 Ogrzewanie tylnej szyby -Z1- zwarcie z potencjałem plus, statyczna
    01504 012 Oświtlenie tablicy rejestracyjnej -X- elektryczna usterka w obwodzie prądowym, sporadyczna
    Ostatnio edytowany przez adam1717 - 22-09-14 o 15:04 Powód: estetyka

  2. #2
    arturo1990's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam. Mam podobny problem, przy odpalaniu strasznie trzęsie, na wolnych obrotach przy dogrzanym silniku czuć szarpnięcia, ale przynajmniej nie gaśnie. Byłem u mechanika, stwierdził że dwumas do wymiany, zamówiłem sachs'a, zobaczymy czy po wymianie coś się poprawi. Co do tankowania, też tak mam i chyba wszystkie 8P tak mają, konstrukcja wlewu paliwa to powoduje.

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    i chyba znazłem przyczynę... tylko co robić ?

    Wytyczne błędu 01044
    Nieprawidłowo zakodowany Komputer sterujący silnika.

    Możliwe przyczyny usterki
    - podłączony do magistrali danych BUS napędu komputer sterujący jest nieprawidłowo zakodowany:
    - podłączony do magistrali danych BUS napędu komputer sterujący jest uszkodzony.

    Możliwe objawy
    Nieprawidłowe zachowanie się podczas jazdy (szarpanie przy przełączaniu biegów, uderzenia przy zmianie obciążenia). Brak regulacji dynamiki jazdy.

    Sposób usunięcia usterki
    - odczytać pamięć usterek wszystkich komputerów sterujących podłączonych do magistrali danych BUS napędu i w razie potrzeby usunąć usterki.
    - sprawdzić kodowanie komputerów sterujących i w razie potrzeby wyregulować kodowanie
    komputerów sterujących.
    - w razie potrzeby wymienić komputer sterujący na nowy.


    inf.
    W grupach wskazań 125 i 126 wskazywany jest stan funkcji magistrali danych w komputerach sterujących podłączonych do magistrali danych BUS napędu.
    Pola wskazań dla komputerów, które nie występują w danym samochodzie pozostaje puste.
    W niniejszych blokach wartości mierzonych przytoczone są wskazania stanu wszystkich komputerów sterujących, podłączonych do magistrali danych BUS.
    Rozmieszczenie pól wskazań w zależności od producenta zestawu wskaźników tablicy przyrządów (VDO lub MMO) jest różnorodne. Grupa wskazań 126 przedstawiona jest tylko w zestawach wskaźników firmy MMO.

    Grupa wskazań [125]
    - pole wskazań [1]
    - Oznaczenie - Komputer sterujący silnikiem.

    - treść na wyświetlaczu:
    Silnik 1 – sprawny. Prawidłowy odbiór danych komputera sterującego silnikiem poprzez magistralę danych BUS napędu.

    Silnik 0 – niesprawny. Nieprawidłowy odbiór danych z komputera sterującego silnikiem poprzez magistralę danych BUS napędu.

    Sposób usunięcia usterki:
    Jeżeli odbiór danych nie jest prawidłowy: – sprawdzić według schematu elektrycznezgo magistralę danych do komputera sterującego silnikiem.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Widzę brak zainteresowania tematem...Na gaśnięcie i szarpanie pomogła wymiana czujnika wałka (tego dolnego) wraz z kołem sygnałowym.

    EDIT:
    Pomogło na 800km... znowu zaczynają dziać sie rożne cyrki... juz nie mam pojęcia co jest grane.
    Na odcinku 50 potrafił teraz zgasnąć 4 razy i okropnie szarpać, wymieniłem uszczelkę pokrywy zaworów (uciekał olej) zrobiłem juz 300km i szarpnął 2 razy... może coś z wiązką jest nie tak? Była sprawdzana (wizualnie) podczas wymiany uszczelki i może coś sie ruszyło podczas jej przeglądania...
    Ostatnio edytowany przez adam1717 - 12-10-14 o 15:29 Powód: edit

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    pierwszy raz zgasł na nierozgrzanym silniku ! Od jakiegoś czasu czasami migają mi na desce rozdzielczej świece żarowe (po zgaszeniu silnika nie miga) i samochód podczas gdy świecą nie pojedzie wiecej niż 160km/h. Czasami też np. jadę sobie płynnie po asfalcie (nie jest ślisko) i prędkościomierz dostaje szału tzn. gwałtownie skacze +/- 3km/h w góre w dół...czasami włączy mi się ESP na desce na chwilke, czasami nie zgaśnie aż do wyłączenia silnika. Ktoś się wypowie ?

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    kontrolka swiec zarowych w TDI to oznaka bledow w sterowaniu silnikiem
    samochod przechodzi w tryb awaryjny, stad spadek mocy
    przyczyn moze byc -set

    vcds i zczytanie pojawiajacych sie bledow, bez tego wrozenie

    kup sobie kabel za 150zl i rob to sam..

    do zrobienia logi, wtryski

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...waczy-VAG-VCDS
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Wtryski sprawdzone na komputerze i są ok. Inne błędy wypisałem w 1wszym poście

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    no to jak jestes pewien ze zadne inne bledy sie nie pojawiaja ( ja bym nie byl )
    to zajmij sie zakodowaniem wlasciwym , lub sprawdzeniem sterowanika silnika

    inne bledy to comfort, one przechodzenia w tryb awaryjny nie beda powodowac.

    na pewno sie samo nie rozwiaze, nie wiem gdzie Praszka, ale to chyba śląsk, wiec albo Katowice dynosoft, ale Wroclaw Ecuproject
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Wywala jeszcze sporadycznie czujnik g28 i g40... g28 wymieniłem (z delphi) i tak jak pisałem wcześniej w komentarzach przez 800km było ok i sie znowu coś dzieje.. Mam tyle różnych zdań od różnych osób.. jak to w końcu jest z tym czujnikiem g28? Jak jest uszkodzony to odpali się normalnie samochód czy nie ?

    I jeszcze na innym komputerze błąd:
    00668 Zacisk napięcia pojazdu 30. Sygnał zbyt słaby
    Akumulator sprawdzony przyrządem i jest jak nowy, klamry czyste..

    Mam 60km do Częstochowy, 70 do Opola.
    Ostatnio edytowany przez adam1717 - 12-10-14 o 23:13 Powód: edit

  10. #10
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adam1717 Pokaż post
    Wywala jeszcze sporadycznie czujnik g28 i g40...
    no to pytam Ci sie , a ty swoje ze nie ma...

    g28, jak pada to auto gasnie, przerywa,
    na 99% to on powoduje przechodzenie w tryb awaryjny, stad ikonka "swiec"

    skoro go wymieniles i pomoglo na chwile, to na "chlopski rozum" problem jest/moze byc w wiazkach elektrycznych, poruszales, to na chwile bylo dobrze


    jesli G28 nie daje sygnalu to silnik powinien chodzic, ale predkosc obr jest ograniczona do 3500 , a ECU bierze dane z z G40

    w silniku BXE czesto pada wiązka, gnija kable, ale tu nie chce głupot pisac, kiedys czytalem o tym...

    taki cytat z octavi :

    wiazka nie przeciera się o dolot a o waż wodny idący do chłodnicy. ewentualnie karbowanka (rurka w której jest wiązka przewodów) przeciera izolacje kabli, one gnija i różne jaja się dzieją...

    ta wiązka to standard w BXE, jak podniesiesz auto i zdejmiesz osłonę to jest ona po lewej stronie jak idzie dolot dołem i (ale tu mogę się mylić) idzie ona do ecu i steruje pracą silnika, jej przetarcie ma podobne objawy do twojego , auto bez przyczyny gaśnie i nie che odpalić.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •