Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 27 z 27

Temat: 1.9TDI trzęsienie silnikiem, szarpanie silnikiem, gaśnie silnik ale odpala

  1. #21

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Praszka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    W moim przypadku pomogła wymiana wiązki - była jednak w niektórych miejscach poprzerywana.

  2. #22

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny Gasnący samochód 1,9 TDI BKC [problem]

    Witam, mam od roku A3 8P 1,9TDI BKC i ech.... Wymieniłem głowicę, najpierw uszcelniacze na pompkach ale to nie pomogło(ok, mechanik wymienił, wykołysane gniazda), skrzynię biegów(olej z niej leciał) ostatnio zepsuł mi się jeszcze wentylator chłodnicy, ale to inna sprawa. Mam z moją A3 same problemy, miesiąc spokoju i miesiąc jazdy po mechanikach od około roku, bo cały czas coś się sypie. Jechałem dzisiaj w rodzinne strony, mam do przejechania w jedną stronę około 170km i pod koniec trasy była pusta droga i chciałem sobie pojechać trochę szybciej, rozpędziłem się do około 140 na dwupasie i ostro wchodziłem zakręty, oczywiście w miarę rozsądku, więc opony nawet nie zapiszczały, ale po kilometrze takiej jazdy samochód sam zgasnął przy 80km/h. Na poboczu po przekręceniu kluczyka samochód kręcił ale nie odpalał, standardowo sprawdziłem płyn chłodniczy, stan oleju, bezpieczniki, egr( działa, ale z tych dziurek nad membraną leci mi olej) czy pod autem coś nie leci i wszystko grało :/ mam go rok, zdarzyło mi się to drugi raz odkąd mam ten samochód i tak samo go odpaliłem, a mianowicie, odpalił jak podczas rozruchu pompowałem nogą na gazie i chodził już normalnie, po przyjechaniu do domu i zgaszeniu, odpalił od razu i to tak parę razy. Proszę o pomoc, co mogę sprawdzić jeszcze sam??? :/ muszę w weekend zrobić 300 km i boję się, że gdzieś padnie po drodze.

    Pozdrawiam

  3. #23
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Masz klape gaszenia ?
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak mam, po tym jak mi silnik zgasnął, sprawdzałem czy jest otwarta, czy zamknięta i sprawdziłem też reakcję po przekręceniu kluczyka, jak i po wyciągnięciu wtyczki, działa normalnie, zresztą pół roku temu wymieniłem egr, ponieważ podczas czyszczenia jakiś poprzedni matoł dał inne śruby które przeszły na wylot, a że dokręcał siłą, to zawór pękł, co zakleił jakimś klejem dwuskładnikowym :/ ale widzę że membrana będzie i tak padnięta ponieważ silnik patrząc od spodu w okolicach turbo jest mokry, pod pokrywą plastikową też byłby mokry ale dziurka zaślepiona jest szmatką.

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wróblew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny Silnik przerywa po rozgrzaniu, 1,9 TDI 105KM podniesiony do 140KM

    Witam.

    Od jakiegoś czasu pojawił się problem. Mianowicie po rozgrzaniu silnika, gdy wciskam pedał gazu autem szarpie w okolicach 2-2,5 tys. obrotów. Wszystkie filtry wymienione około 2 tygodnie temu. Żadna kontrolka się nie zapala. Jedyny błąd jaki rejestruje to, błąd czujnika temperatury silnika. Wczoraj się zdarzyło, że nawet zgasł kilka razy. Czy ktoś miał podobny przypadek?

  6. #26

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pascal82 Pokaż post
    Jedyny błąd jaki rejestruje to, błąd czujnika temperatury silnika
    Jakiej odpowiedzi oczekujesz?Wskazać palcem ,że zmień czujnik temperatury?Co z tego ,że Cię zapytam jakie temperatury pokazuje VAG jak pewnie żadnej diagnostyki nie zrobiłeś,a na forum przyszedłeś po gotową poradę .

  7. #27

    Data dołączenia
    Jan 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wróblew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Pavlos2 Pokaż post
    Jakiej odpowiedzi oczekujesz?Wskazać palcem ,że zmień czujnik temperatury?Co z tego ,że Cię zapytam jakie temperatury pokazuje VAG jak pewnie żadnej diagnostyki nie zrobiłeś,a na forum przyszedłeś po gotową poradę .
    A tobie wskazać palcem zdanie pytające czy ktoś miał podobny przypadek? Oraz czy wskazać palcem, że napisać zdania zgodnie z polskimi regułami nie potrafisz? Co do pytania o diagnostykę, to była robiona i wszystko było dobrze. Dokładnych liczb nie przytoczę odnośnie wskazań temperatury. Mały odchył był na jednym wtrysku względem pozostałych.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •