Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 99

Temat: Czyszczenie przepustnicy

  1. #41
    Arronax's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Mi przy tej adaptacji 150 km gasł pare razy jak wchodziłem w zakręty ... była masakra tak musiałem uważać.
    1.9 TDI ALH > 1.6 APF > ...

    Moja A3 : http://www.a3-club.net/forum/showthr...o-seria/page11

  2. #42
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Kamil, ja też czyściłem w sumie profilaktycznie, po prostu podejrzewam, że moja była już wytarta i gdy tylko dokładniej wyczyściłem osad/brud zaczęło nie pracować tak jak powinno.

  3. #43
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Ok. W takim razie czekam sobie jeszcze aż się zaadoptuje. Obroty wciąć się bawią.

    EDIT. U mnie wszystko z obrotami jest już ok. Winna była nie przepustnica tylko urwany wężyk od podciśnienia (ten króciec co odchodzi bezpośrednio od kolektora ssącego). Już był prawie oderwany po całości. Przyczynę falowań obrotów i dławienia silnika na wolnych obrotach pomógł mi zlokalizować wskaźnik doładowania.
    Także niefartownie zgrało się to z czyszczeniem przepustnicy i to mnie zmyliło
    Ostatnio edytowany przez kamil1905 - 15-10-13 o 09:03

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  4. #44

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kosów Lacki / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Pojawił się u mnie problem z falowaniem obrotów, początkowo falowały w granicach 640-740 obr/min teraz dzieje sie tak ze po dodaniu gazu i puszczeniu jak obroty spadaja to kilka razy zafaluje pomiędzy 1500-1600 obr/min, spada do tych 640-740 i cały czas faluje. Zaglądałem do przepustnicy to w środku jest dużo oleju, spróbuje ją dzisiaj odkręcić i wyczyścić. Dodatkowo jak zauważyłem falowanie obrotów wyskoczył mi błąd na VAGu od sondy. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić bo myślę że to nie chodzi o sam brudny przepływomierz. Dodam też że bierze mi sporo oleju jakieś 0.5l/1000km. A3 1.6 BFQ.

  5. #45
    jaro-A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    problem może być z podciśnieniem sprawdź przewody z odpowietrzenia silnika i z nim związane przewody elastyczne

  6. #46

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kosów Lacki / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    niestety przez pewną okoliczność nie udało mi się wyczyścić tej przepustnicy :/ ale podłączyłem go niedawno pod kompa to błąd sondy zniknął natomiast pojawił się błąd na pierwszym cylindrze. '16555 - d cylindrów 1 : system pomiaru paliwa: system za ubogi'. Właśnie coś takiego mi wywaliło.

  7. #47
    jaro-A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    musisz sprawdzić ile volt jest na sądzie lambda i czy jest wartość stała czy spada powinno być 13v

  8. #48

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kosów Lacki / Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    A w jaki sposób to zrobić? sorry ale jestem trochę zielony :/ mój pierwszy samochód.

  9. #49
    jaro-A3's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    pisałeś że go podłączałeś do kompa a piszesz że jesteś zielony , podłącz jeszcze raz i sprawdź wartość rzeczywistą sądy (wygląda na to że się kończy ) masz zamontowany gaz?

  10. #50

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Falują mi lekko obroty i chcę wyczyścić przepustnicę. Jak to najlepiej zrobić? Czy demontaż jest konieczny? Chcę to zrobić własnoręcznie ale boję sie, że zaraz coś spieprzę. Ma ktoś może zdjęcia z czyszczenia przepustnicy (jeśli demontował, to z demontażu też). Czy rozcienczalnik ekstrakcyjny sie do tego nada?

    Po zdjęciu opaski z rury powietrza mam widok na bok przepustnicy. I jest ona przytwierdzona 3 (widzę tylko 3) śrubami imbusami 5. Jak te śruby odkręce to bede mogl bez problemu wyjąć ją i później zakręcić?

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •