Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokazane rezultaty 41 do 47 z 47

Temat: Problem 2.0 TDI CR szarpie, przerywa, brak mocy...

  1. #41

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg Dolny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    https://zapodaj.net/a32769be9ab1d.jpg.html

    no i wtryski są piezoelektryczne oddałem do warsztatu to powiedzieli zeby je zregenerować i gdzieś wyslali je do regeneracji niby.. założyli i dalej telepie budą.. czytalem ze tych wtryskow sie niby nie regeneruje..

  2. #42
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez baranek1993 Pokaż post
    https://zapodaj.net/a32769be9ab1d.jpg.html

    no i wtryski są piezoelektryczne oddałem do warsztatu to powiedzieli zeby je zregenerować i gdzieś wyslali je do regeneracji niby.. założyli i dalej telepie budą.. czytalem ze tych wtryskow sie niby nie regeneruje..
    U mnie było podobnie, silnik niemal z ramy wyskakiwał. Winna była zaśniedziala kostka od wtryskiwacza, impuls nie szedł i silnik pracował na 3 garach, pomoglo przeczyszczenie. Większość mechaników idzie na łatwiznę i zamiast sprawdzić to wymienia części na ślepo. Nas narażając na koszty.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  3. #43

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Audi A3 8P 2.0TDI 140KM CR szarpie i przerywa po rozgrzaniu silnika

    Witam,mam problem z Audi A3 2.0TDI 140KM CR 2012 rok.Samochód po przejechaniu okolo 30 km po dobrym nagrzaniu przerywa i szarpie jakby brakowało mu paliwa.Chwile poprzerywa i znowu jedzie normalnie np 3 km i potem znowu taka sama sytuacja.Pomaga dodawanie gazu,tak jakby przegazowanie i czuc ze problem po jakis kilku sekundach przejdzie i samochód jedzie dalej.Gdy dzieje się to jadąc pod górkę samochodem nie da rady wjechać,chyba ze zaraz to ustąpi bo długość szarpania jest losowa.Gdy jeżdżę do pracy 12 km w jedna stronę problem przez 5 dni jazdy nie wystapil wcale,ale jadac juz codziennie 35 km problem z przerywaniem miałem 5 dni,codziennie przerywalo srednio po okolo 30 km.
    Wszystko zaczelo sie dwa tygodnie temu gdy zaczal bardzo szarpac,aż po prostu zgasł.Na blacie kontrolka od świec zarowych.Pojechalem do mechanika i wyszly bledy: blad przeplywu,blad doladowania,blad egr.bledy skasowane i..zrobilem znowu 1000 km bez problemow i szarpanie znowu wrocilo.Tym razem zadnego bledu na komputerze.Czy to na pewno problem z egr?Wolalbym go wymienic niz zaslepiac ale chcialbym byc pewny ze to na pewno to.Samochod pali super,brak dymienia,brak utraty mocy,dzwięk jest normalny spalanie caly czas takie same.
    Jeździć się nie da bo szarpanie występuje codziennie,nie wiadomo kiedy może nastąpić.Zastanawia mnie to ze po skasowaniu błedów przerwało mi raz a później przejechałem 1000km i było dobrze.Co można z tym zrobić?W czym może leżeć problem i jak go próbować z lokalizować bez wymiany połowy auta?

  4. #44
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Zacznij od konkretnej diagnostyki, zrobienia logow.

  5. #45

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Zacznij od konkretnej diagnostyki, zrobienia logow.
    A Jakie parametry powinienem sprawdzić?
    Zastanawia mnie czy gdyby EGR był nie sprawny to mogłaby wyskoczyc sprezynka i te trzy bledy.Zastanawia mnie też to ze teraz gdy samochod mi przerywa codziennie nigdy nie zapisuje sie żaden błąd.Mechanik jak sprawdzał EGR to powiedział ze troche sie przycina w jednym miejscu.Czy teortycznie(bo wiem ze obecnie to wróżenie z fusów)może być winny EGR który nie działa poprawnie ale nie zapisuje żadnego błedu?

  6. #46

    Data dołączenia
    Dec 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny podobny problem ale nie ten sam.

    Mam problem z moją audi a mianowicie podczas dodania gazu z reguły na niskich obrotach audi tak jakby nie dostała paliwa i szarpnie. Z błędów jedynie świece żarowe aczkolwiek są dobre. Szarpanie nie wyskakuje zawsze co jakiś czas. Czasem i cały tydzień się pojeździ bez szarpnięcia. Ktoś coś miał takiego już? Może coś od świec nie łączy..

  7. #47

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Jak finalnie skończyły się Wasze problemy z telepaniem silnika??? Mogliście dla potomnych napisać rozwiązanie problemu.

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •