Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 47

Temat: Problem 2.0 TDI CR szarpie, przerywa, brak mocy...

  1. #31

    Data dołączenia
    Feb 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny 2.0 tdi CFGB przerywa, szarpie- uszkodzone wtryski?

    Witam serdecznie,
    Mam problem z moim autem.
    Passat 2.0 tdi CFGB.
    Auto funkcjonowało normalnie, w pewnym momencie włączyło się wypalanie dpf niby wszystko w porządku.
    Po czym klepły jakby wtryskiwacze i auto totalnie osłabło i zaczęło szarpać.
    Na P wkręca się do 2.5k rpm ale silnik jakby głośniej i twardo pracuje.
    Podczas jazdy auto przy próbie przyspieszania auto szarpie i przerywa, klepią wtryskiwacze.
    Auto odpala bez problemu.
    Nie wiem czy coś Wam to da ale mam zrzut z pracą wtryskiwaczy.
    Auto rozgrzane praktycznie do 90 stopni, korekty na wolnych obrotach.
    Nie podoba mi się szczególnie ten 1 wtryskiwacz
    Po dodaniu gazu korekty na nim mocno idą w górę do +1.80 i nawet +2.99
    Może być to przyczyną moich problemów z autem?
    Co robić?
    Kupno używanych wtryskiwaczy?
    Nie wiadomo, co kupię....
    Regeneracja moich wtryskiwaczy?
    Niech ktoś się wypowie.
    Pozdrawiam

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Korekcje na postoju w normie. Kiedy konkretnie masz to +1.8/+2.9? Jak trzymasz auto na obrotach czy jak opadaja obroty?
    Do sprawdzenia: korekcje podczas jazdy, cisnienie podczas jazdy, pomiar przelewow.

  3. #33
    GrandZS's Avatar
    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Szarpanie podczas załączania turbo

    Witam, dzisiaj przytrafiła mi się niesympatyczna sytuacja. Otóż w trasie podczas przejezdzania przez miejscowość zauważyłem że auto w momencie załączenia turbo szarpie, na początku bylo to pojedyncze szarpniecie jakby kolo przekrecilo na dziurze. Pozniej juz nie tylko podczas załączenia ale rowniez podczas przyspieszania generalnie wystepowalo szarpniecie co powiedzmy sekunde. W koncu wywalilo błąd i turbo sie wyłączylo a auto zaczelo szarpac nawet jak stalo. Poradźcie prosze jaka moze byc przyczyna? Turbo? EGR?

    komputer pokazał błąd
    004663 - Zawór wtryskowy cylindra 1 (N30)
    P1237 - 000 - przerwa - MIL zapalona

    czy to oznacza jednoznacznie wytyskiwacz?
    przejechałem autem okolo 60km innej opcji nie mialem, póki nie załączało się turbo to auto jako tako jechalo, szarpnięc było bardzo mało, początkowo świeciła mi się tylko kontrolka świec, później zapaliła się kontrolka silnika.

    nie wiem czy to istotne ale ponad miesiąc temu czyściłem (nie osobiście) EGR, czy to może mieć znaczenie? było ok, błąd egr sie nie pojawiał.

    bardzo proszę o pomoc bo szczerze mówiąc jestem od wczoraj w cięzkim szoku i strachu...
    Ostatnio edytowany przez GrandZS - 21-04-18 o 11:29

  4. #34

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny 2.0 CR nie odpala

    Witam Panowie,

    sorry za zbyt ogólny temat problemu, ale potrzebuję Waszej pomocy w nakierowaniu gdzie szukać problemu. Zacznę od tego że w zeszłym roku padł mi EGR (elektronika, bo mechanicznie w sensie syfu był jeszcze ok) i został wymieniony na nowy. Radość trwała rok i niedawno znowu zaczęła migać sprężynka i wiadomo tryb awaryjny. Ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu auto chodziło idealnie. Na wymianie oleju mechanik stwierdził że to błąd sporadyczny, skasował i kazał jeździć i obserwować. Po jakichś 1500km znów sprężynka zamrugała i ponownie - zgasiłem/odpaliłem i jedzie. Ale odstawiłem do mechanika żeby zobaczył co i jak - w końcu gwarancja jakaś jest na nowe elementy. Stwierdził że nie ma błędu EGR, ale jakiś błąd "nastawy podstawowe", że musiałbym podjechać do elektronika, żeby to ustawił ale jeździć można. Więc pojechałem i 2 dni później już auto było na lawecie. Objawy:
    - podczas wyprzedzania nagle zaczął szarpać i stracił moc
    - BRAK jakiejkolwiek sprężynki czy Checka na desce
    - nie reagował na pedał gazu, tylko delikatnie podnosiły się obroty (nawet przy pedale w podłodze) i do tego siwo dymił
    - na wolnych obrotach pracował bardzo nierówno i w końcu zgasł.
    Próby odpalenia kończyły się tym samym: nierówna praca na wolnych obrotach i samoistne gaśnięcie silnika. Próba dodania gazu tylko przyspieszała gaśnięcie.
    A że było to 3 maja :/ to zostało mi tylko zlawetowanie do domu i tyle.

    I teraz moje obserwacje: z klapy gaszącej po włączeniu zapłonu dobiega takie terkotanie coś jakby w wyniku ułamanych ząbków silniczek obracał się stale, a klapka nie była obracana. Próba zdemontowania klapy na razie utknęła w martwym punkcie (słabe zdolności mechaniczne), ale po zdjęciu rury dolotu i włożeniu palca do "przepustnicy" klapka była w pozycji otwartej i chodziło lekko (dało się ją zamknąć palcem i samoistnie się otwierała).
    Silnik albo nie odpala, albo odpala z trudem, chodzi nierówno i zaraz gaśnie. A jedyny błąd jaki VCDS wyświetla to:

    Adres 17: Zest.wskaźników Plik etykiet: AKP\8P0-920-xxx-17-MY8.clb
    Oznaczenie elementu: 8P0 920 932 G HW: 8P0 920 932 G
    Komponent i/lub wersja: KOMBIINSTR. VDO H01 0091
    Kodowanie: 0260028
    Kod serwisu: WSC 00011 888 06946
    VCID: 3829D57C8E5342E7891-806C
    Znaleziono 1 błąd:

    00003 - Sterownik
    005 - Brak lub niepoprawne nastawy podstawowe / adaptacja
    Ramka zamrożona:
    Stan błędu: 01100101
    Priorytet błędu: 6
    Częstość błędu: 1
    Wew.licznik błędów: 255
    Przebieg: 77400 km
    Wskaźnik czasu: 0
    Data: 2018.05.12
    Czas: 17:19:29

    Czy ten błąd może powodować że silnik gaśnie zaraz po odpaleniu? Czy powinienem jechać do mechanika czy elektronika (bo nie chcę jeździć na lawecie od jednego do drugiego). Jak powinna zachować się klapa gaszenia po zapaleniu silnika. Może to, że nie ma sterowania nią sprawia że się dusi i gaśnie.

    Pomóżcie Panowie jakoś to ogarnąć, bo już nie mam sił.

  5. #35
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Na dzień dobry zmień mechanika bo co to za mechanik skoro w dzisiejszych czasach nie ma kompa i za każdym razem odsyła Cię do elektronika. Ewidentnie nie ogarnia i to co robisz to tylko strata czasu i pieniędzy.
    Żeby nie było samego OT w temacie to jak patrzę na ten błąd to może to licznik padł i immobilizer Ci gasi furę.

  6. #36
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Blad w liczniku moze wynikac z niepoprawnie przeprowadzonego kasowania inspekcji - nim akurat bym sie nie przejmowal. Immobiliser jesli odcina to auto odpala bez problemu, zaraz gasnie, na liczniku tez pojawia sie stosowny komunikat (SAFE w miejscu przebiegu).
    Wrzuc bledy ze sterownika silnika albo podjedz do kogos bardziej ogarnietego.

  7. #37

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem. Akurat w sterowniku silnika nie ma żadnych błędów. A co do skasowanej Inspekcji to chyba masz rację, bo miałem odliczanie do serwisu (skasowali pewnie tylko inspekcje olejowa) - czyli wychodzi na to że to nie immobiliser (brak też napisu SAFE). Gdzieś na forum passata wyczytałem że gość miał padnięta przepustnice (klapę) a błędów brak. Może to ona jest przyczyną. Tylko czy od nadmiaru powietrza silnik może zgasnąć? Jak w ogóle powinna zachować się klapa po odpaleniu? Przymknąć się lekko, zostać otwarta na maksa? Dojście do tej klapy w CR jest masakryczne.
    Chyba że to jednak EGR (zablokował się w pozycji otwartej i silnik dusi się spalinami) - ale błędu brak... Polecacie jakiegoś specjalistę w rejonie Rybnika?

    Edit:
    Na dzień dzisiejszy, udało mi się wyjąć przepustnicę, wyczyścić (trochę syfu było), zmontować ponownie, usunąć błąd z zegarów (skasowałem poprawnie inspekcję serwisową) i... dalej nic. Jedyne co zaobserwowałem, to: po zdemontowaniu tego gumowego fragmentu rury łączącego się z przepustnicą auto odpala od strzała i chodzi równo. Co prawda nie reaguje na gaz, ale chodzi i nie gaśnie. Po ponownym zmontowaniu wszystkiego do kupy, auto odpala niechętnie i gaśnie po chwili. Moim zdaniem problem powoduje EGR, który zadusza auto spalinami (zablokował się w 100% otwarcia), jednak brak jakiegokolwiek błędu na kompie. Jak będę wiedział coś więcej - dam znać. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł - chętnie posłucham.
    P.S.
    Czy ktoś robił w CR-kach EGR off i DPF off?
    Ostatnio edytowany przez vlodi - 19-05-18 o 20:11

  8. #38

    Data dołączenia
    Jun 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goleniów
    Auto
    Audi A3, Skoda Octavia RS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Cześć kolego. Poradziłeś sobie z tym problemem? Mam tak samo w A3 2.0 TDI CBAB, z drugiej mojej A3 CFFB podmieniałem regulatory oba i kilka innych elementów ale to nie pomaga. Też błedem u mnie jest: za wysokie ciśnienie i tak samo muszę odpuścić pedał gazu na dwie trzy sekundy i wtedy przyśpiesza normalnie. U mnie ciągnie tak do ok 3,5- 3.8 tys. obrotów, zależy na którym biegu. Jak możesz daj znać bo tu nie ma zakończenia Twojego problemu. Wielkie dzięki.

  9. #39

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg Dolny
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny 2.0 tdi CR trzesienie silnikiem

    Witajcie, po 3 tygodniach od zakupu, po przejechaniu 1000km, nagle po którymś odpaleniu zaczęło telepać silnikiem na wolnych obrotach, gdy je dostaje silnik jakby przestawał. Generalnie trzęsie, silnikiem, budą, lewarkiem od biegów. A3 8P 2.0tdi na CR kod silnika CBAB obroty nie falują, moc jest, czuć spalenizne oleju.



    Pozdrawiam.

  10. #40

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów/Szczecin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wygląda jakby jakiś cylinder nie pracował? Podłączałeś kompa? Sprawdź pracę wtryskiwaczy

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •