Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Muzeum Porsche

  1. #1
    taz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    B
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny Muzeum Porsche

    Muzeum Porsche odwiedziłem dwukrotnie, pierwszy raz trzy lata temu a kolejny raz dwa tygodnie temu. Kilka ładnych cacek tam jest. Gdyby ktoś był w Stuttgarcie to polecam odwiedzić to muzeum oraz muzeum Mercedesa

    Na pierwszy ogień 356 B Carrera 2 Cabriolet


    Carrera RS 2.7 Coupe, w 1973 jedno z dwóch najszybszych aut na świecie seryjnie produkowanych. Drugim było BMW 3.0 CSL


    956. 6 cylindrowy bokser o pojemności 2,65 litra osiągał 635 KM na początku lat 80. Tym samochodem w 1983 roku ustanowiono do dzisiaj nie pobity rekord przejazdu na torze Nurburgring.


    I coś ze współczesnych czasów, GT3. Samochód miażdży na całej linii



    Wał z modelu 917, rocznik '68, waga 13 kg, materiał tytan


    Ceramiczne heble, średnica 380 mm


    Model 959, już nie taki młody i wciąż o dość kontrowersyjnej urodzie


    RS Spyder, model sprzed kilku lat.


    918 Spyder, dokładnie ten egzemplarz ustanowił nowy rekord przejazdu w "Zielonym piekle" Auto robi wrażenie...tylko ta cena


    GT1 Straßenversion, rocznik '97. Jest to drogowa wersja modelu GT1 startującego w wyścigach. Regulamin FIA wymagał "serii" 25 sztuk cywilnych samochodów, żeby można było wystawić bolid do wyścigów.


    917/30 Spyder zbudowany wspólnie z Audi Rocznik '73, V12, 5,4 l, 1200 KM (882 kW). Ten bolid nie miał sobie równych, niestety zmiana w przepisach FIA (wymuszona przez konkurencję) zablokowała możliwość dalszych startów.


    Porsche jako team próbowało swoich sił w F1, jednak nie było większych sukcesów. Natomiast jako konstruktor silników sprawdził się znakomicie. V6 1,5 l turbo 800 KM na wyścig, 1045 KM na hamowni było do osiągnięcia


    Silnik z Carrery GT. V10 5,7 l 612 KM, silnik ten został przeszczepiony z wyścigówki, oczywiście nie obyło się bez drobnych modyfikacji żeby ucywilizować charakter tego motoru To jak brzmi ten silnik to poezja


    Pierwsza turbosprężarka o zmienne geometrii łopatek zastosowana w benzynowym silniku


    GT3 R Hybrid


    Carrera GT, trzy lata temu w salonie tuż obok muzeum były dwie sztuki do sprzedania. Pierwsza z 2004 przebieg ok 75 tys km, kolor srebrny, cena 220 tys euro, druga z 2005, przebieg <20 tys km, kolor żółty, cena 330 tys euro


    To zdjęcie powinno natchnąć parę osób
    Ostatnio edytowany przez taz - 15-10-14 o 17:13

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EU
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Byłem w muzeum Porsche pod koniec lat 90 - nie zrobiło na mnie wtedy dużego wrażenia - szczególnie w porównaniu z muzeum Mercedesa.
    Po tych kilku zdjęciach widzę, że teraz jest bardziej efektowne.

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań + okolice
    Auto
    A3 [8L] + Seria 3 Compact [E46]
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Jak byłem młody i miałem stare polo to marzyłem jak każdy fan motoryzacji o alfie. Kupiłem i zjeździłem 2 alfy. Później już chciałem bmw, też zjeździłem 2 sztuki. Przyszła pora na audi i jest audi. Od zawsze za sprawą wuja, który ma forestera chorowałem na subaru i do pewnego czasu to był mój cel... Do czasu, aż miałem okazje jechać do hamburga panamerą 4S ... Od tej pory chce już tylko porsche, ale chwilowo jedyne na co byłoby mnie stać od porsche to felgi, które notabene pasują do A3

    Może czas odwiezić muzeum i wybrać model

  4. #4
    taz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    B
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Muzeum Mercedesa w mojej opinii jest za duże. Tam jest 7 pięter, każde ma dość sporo powierzchni. Byłem w nim dwukrotnie i za każdym razem w okolicach 4 piętra łapało mnie znużenie. Na całe szczęście na samym dole jest ekspozycja z motosportem i to mnie budziło

  5. #5
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Moj pracodawca

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •