Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 95

Temat: Automatyczna skrzynia biegów - problemy, tryb awaryjny

  1. #21
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Nie kalibrujesz skrzyni tylko wybierak. Nie pamiętam jakie kanały , bo i masz skrzynie inna i jeszcze u siebie nie miałem potrzeby tego robić.
    lewarek jest połączony linką z wybierakiem na skrzyni. Polega to na tym że dajesz np. P. Zapala się P na desce , na dźwigni i w VCdsie. potem D , R , itg.
    Z czasem może być tak że linka się wyciąga , albo wybierak na skrzyni się wyrabia , przestawia. Procedury ustawiania są opisane ...
    Jak znajdę czas to poszperam , może coś dla Ciebie znajdę. Sama skrzynia nie wymaga żadnej adaptacji , jedynie właśnie kalibracja dzwigni względem wybieraka.
    Po prostu musisz znaleźć w sterowniku na , którym kanale masz położenie manetki. I tak jak będziesz zmieniał tak samo ma się pokazywać w programie z odczytu sterownika.

  2. #22

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    cch
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Mam więcej juz informacji dotyczącej moich błędów dziś podpiołem pod kompa i wygląda to tak stały błąd 00281 czujnik prędkości własnej pojazdu? co to no i kolejny nieciągły 00652 drązek wyboru biegów, nieprawidłowy sygnał co do wybieraka zauważyłem ze lampki przy wybieraku się palą lecz jak poruszam prawo lewo to gasnie i zapala, co byście mi pomogli w takim wypadku dodam jeszcze ze mi zgłupiał wskaznik temperatury błąd stały 17698 Czujnik temperatury płynu chłodzącego silnika, wylot z chłodnicy zbyt niski sygnał

  3. #23
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ten czujnika to albo na wtyczce od niego nie kontaktuje albo padł . Ten czujnik jest dla sterownika skrzyni nie dla zegarów ( one będą normalnie pokazywać).
    Jak nie chcesz mieć zapalonych wszystkich biegów na desce musisz go usunąć. Problem z wybierakiem ... Chyba nie ma co szukać za bardzo tylko zacząć od zakupu z allegro.
    Podaj jaką masz skrzynię to zobaczę gdzie siedzi ten czujnik dokładnie. Oba problemy raczej dasz samemu usunąć jak będzie dojście do czujnika .
    Ale daj typ skrzyni , silnika , i rocznik auta to luknę do elsy.

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    cch
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    [QUOTE=Konio_68;1326011]Ten czujnika to albo na wtyczce od niego nie kontaktuje albo padł . Ten czujnik jest dla sterownika skrzyni nie dla zegarów ( one będą normalnie pokazywać).
    Jak nie chcesz mieć zapalonych wszystkich biegów na desce musisz go usunąć. Problem z wybierakiem ... Chyba nie ma co szukać za bardzo tylko zacząć od zakupu z allegro.
    Podaj jaką masz skrzynię to zobaczę gdzie siedzi ten czujnik dokładnie. Oba problemy raczej dasz samemu usunąć jak będzie dojście do czujnika .
    Ale daj typ skrzyni , silnika , i rocznik auta to luknę do elsy.[/QUOTE

    Silnik APF 1.6 74KW
    Skrzynia - ESE nie mam pojęcia w ksiązce na tej naklejce jest napisane po przeciwnej stronie niż silnik?
    20.12.1999r
    VIN : WAUZZZ8LZYA064575

  5. #25
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Dobra jutro z rana poszukam ... skrzynie będziesz miał jak kolega , który założył temat . Zobaczę co będzie dostępne w Elsie bo instrukcji serwisowej nie mogę znaleźć do niej.
    Do swojej mam . Przydalby mi się jeszcze kod literowy skrzyni ... powinien być na wlepce w kole albo książce z kodami wyposażenia. Tak po lewej u góry jest właśnie kod skrzyni po drugiej stronie kodu silnika.
    pozdrawiam. Jak nie to zobaczę jak była z tym silnikiem montowana...

  6. #26

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    cch
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Po lewej jest APF a po prawej ESE, będe wdzięczny bo uciązliwe jest jazda tylko do przodu
    dodam fotke będzie łatwiej http://zapodaj.net/9f5382bc40ef4.jpg.html
    Dzięki za pomoc

  7. #27
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Twoja skrzynia to 01M ESE .
    Czujnik , na którym Ci pokazuje stały błąd to G68. Zamontowany jest na skrzyni. Dojście dość ciężkie ( daj maila to Ci wyślę Pdfkę jak to robi ASO ).
    Umieszczony jest tak:

    Co do przekładni , to tak jak pisałem musisz odczytać w blokach czy skrzynia widzi dobrze biegi.
    Mam jeszcze kilka pytań.
    Czy na zegarach podświetlają Ci się cały czas wszystkie biegi jednocześnie ?
    Czy błąd czujnika G68 możesz wykasować czy nie?
    Czy błąd wybieraka sporadyczny możesz wykasować?
    Obstawiam że błędu czujnika nie możesz wykasować a na zegarach cały czas Ci się podświetlają wszystkie biegi.
    Błąd czujnika jest w sterowniku skrzyni - tak ?
    Ze wstecznym może być też tak że padło sprzęgło K3 i czeka wizyta w warsztacie. Wszystkie usterki mogą nie być powiązane ze sobą.

  8. #28

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    cch
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    W blokach widział ze P to P ze R to R itd.
    Błędu stałego nie mogłem usunąć, Wybierak wykasowany nie wyskoczył ponownie jak na razie.
    Wczoraj zauważyłem ze czasem mu się po chrzani coś i na N chce mi samochód ruszać ale wierze ze to po prostu skrzynia jak ma złe odczyty to szaleje.
    Na zegarach wygląda to tak podświetla mi bieg ten co mam na skrzyni, czasem jest tak ze jak jadę na D i przekroczę 50 km/h on nie może zmienić biegów dalej i wtedy na zegarach nic nie pokazuje. Ciekawostką jest to że prędkość tak powyżej 50 tak skacze nie wzrasta równomiernie.
    Tak błąd jest jak wchodzę do skrzyni.
    A to sprzęgło K3 jest drogie ?
    Mail: Milo3211@gmail.com

    Czujnik G68 to jest ten czujnik -> http://t.iparts.pl/183/V10-72-0987/d...iegow-vemo.jpg

  9. #29
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Sprzęgło K3 znajduje się w skrzyni .. to znaczy remont skrzyni albo zakup drugiej.
    Remont to wymiana sprzęgła + olej filtr itd. .. skrzynia musi być wyjęta .
    Droga sprawa. Najlepiej dowiedz się w jakimś warsztacie bo koszty zależą od rodzaju skrzyni.
    Samemu możesz wymienić ten czujnik prędkości - o ile dorwiesz taki i wybierak jak Ci szwankuje.
    Ale myślę że wstecznego nie odzyskasz. Nie wiem też czy przestanie fiksować przełączanie biegów - być może tak.
    Ale remont skrzyni i tak Cię czeka.

  10. #30

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    cch
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Konio_68 Pokaż post
    Sprzęgło K3 znajduje się w skrzyni .. to znaczy remont skrzyni albo zakup drugiej.
    A polecasz używaną skrzynie pseudo 100 tyś z allegro czy moze jakiś warsztat co mają po regeneracji?

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •