Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 38 z 38

Temat: Brak reakcji na pedał gazu, nie reaguje na gaz

  1. #31

    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Enniskillen Irlandia Pólnocna
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Witam. Ok poświęciłem godzinę aby przeczytać większość postów. Sprawa wygląda tak. Audi 2.0 tdi silnik bkd w automacie dsg z 2005 roku. W posiadaniu 4 miesiące. Jadę, chce wyprzedzać. Redukuje mi ładnie obroty rosną ale auto nie przyspiesza.!! Chciałbym usłyszeć że wystarczy wymienić olej w skrzyni panowie tylko to chce usłyszeć.

  2. #32
    _danielllo_'s Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKÓW/CHRZANÓW
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Dzidek SJ Pokaż post
    Witam. Ok poświęciłem godzinę aby przeczytać większość postów. Sprawa wygląda tak. Audi 2.0 tdi silnik bkd w automacie dsg z 2005 roku. W posiadaniu 4 miesiące. Jadę, chce wyprzedzać. Redukuje mi ładnie obroty rosną ale auto nie przyspiesza.!! Chciałbym usłyszeć że wystarczy wymienić olej w skrzyni panowie tylko to chce usłyszeć.
    Pewnie sprzęgło się ślizga

  3. #33

    Data dołączenia
    Dec 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowa sol
    Auto
    audi a3 8p 2003
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Witam wszystkich mam mały problem a3 8p 2,0tdi bkd odcina gaz przy większej prędkości przy większych obrotach nie zawsze tak się dzieje błędy to
    P0101 czujnik masowego ciśnienia powietrza g70 ( nieakceptowalny sygnał )
    P0234 przekroczono dopuszczalna wartość regulacji ciśnienia doładowania ( stan zbyt wysokiego ciśnienia doładowania )
    Uszczelnilem dziurę ktora była na tym kolanku łamanym za przepływomierzem miał ktoś podobny problem

  4. #34
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  5. #35

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    witam mam problem ze swoim autkiem przeczytałem temat, mieliście podobne problemy ale nie do końca taki jak mój więc opisze.
    na kompie żadnych błędów (nie sprawdzałem jak vcds widzi % wciśniecie pedału gazu bo nie wiem w jakiej kolumnie to się sprawdza - tu też proszę o podpowiedź)
    podczas przyspieszania na 1 i 2 mam wrażenie że jak wcisnę pedał gazu momentalnie w podłogę to auto przyspiesza powiedzmy na 70% (normalnie jakby mi ktoś przyczepę połączył) a jak stopniowo wciskam pedał gazu w podłogę to przyspiesza jak rakieta, silnik cały po remoncie wtryski turbo itp. ale o ile pamiętam to ten sam problem był przed robotą silnika, nie ma różnicy czy zimny czy nagrzany silnik. Moim podejrzanym jest pedał gazu i ten silniczek który próżnie dysponuje na odpowiednie wężyki w silniku ponieważ dziwnie lata mu końcówka i może to mi geometrię zaburza. Proszę was fachowcy o pomoc

  6. #36

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień pomorski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Przeczytałem cały wątek, ale opisze swój problem.

    Może ktoś pomoże z problem. Audi A3 8P 2.0 TDI BMM. Dziś na trasie 250km, większość na tempomacie, ostatnie 80km bez i problem, jadać na 6 biegu 2tyś obr. autko zwalnia samo, naciskam pedał gazu a tu zero reakcji, zmieniam na 5 bieg pedał wraca do normy. Za jakiś czas ten sam problem na 4 birgu, tym razem wciskam sprzęgło/puszczam znów autko reguje na wciśniecie gazu prawidłowo. Przejazd przez miasto 2 bieg i tak z 7x pod rząd, ratuje wciśniecie sprzęgła, ew. poczekanie kilku sekund nic nie robiąc i znów sie naprawia samo. Poza tym objawem auto pracuje normalnie, chodzi równo, przyśpiesza dobrze, na desce zadnych błędów. W domu podpiąłem kompa i zero błędów:/. W necie czytałem co nie co, zazywczaj pojawia się Check, jakieś błędy powinny być typu czujnik, pedła gazu itd, ale u mnie nic. Mogę dodać ze był wgrywany program, jakieś 2 miesiace temu, zrobione na nim już 3 tyś. km i problem pojawił się teraz dopiero. Może wgrać seryjną mapę? Albo w do ASO podjechać i się dowiedzieć czy nie mają jakiegoś nowego softa?
    Ostatnio edytowany przez skwaros - 27-03-18 o 20:06

  7. #37

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Irlandia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Witam, potrzebuje pomocy. Samochód odpala ale po wrzuceniu biegu nie jedzie. Zacznę od tego ze samochód kupiłem całkiem nie dawno, A3 p8 1.6 z manualna skrzynia biegów. Auto chodziło bez żadnych problemów, nie stukało nie pukało nie traciło mocy. Dziś wracaliśmy ze sklep i nagle odgłos od frontu jak by coś wpadło pod samochód po czym coś zaczelo zgrzytać i samochód przestał jechać.
    Samochód odpala bez problemu po odpaleniu nie słychać żadnego hałasu z tym ze po wrzuceniu którego kolwiek biegu auto nie jedzie. Po wrzuceniu biegu i po dodaniu gazu na prędkościomierzu zero reakcji. Jest szansa ze obędzie się bez wydania kupy siana?

  8. #38

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Nie przyspiesza na 1,2 i 4 biegu

    Witam, mam problem z a3 z 04r z silnikiem 1.6 BGU zasilanym PB. Auto na 1,2 oraz 4 biegu ma problem z przyspieszaniem objawia się to tym, że silnik bardzo ciężko się wkręca na obroty tak jakby mu brakowało mocy lub dźwignia przyspieszenia by nie była wciśnięta do końca. Na 3 i 5 biegu przyspiesza. Podczas jazdy na 1,2 i 4 gdy nie może się wkręcić na obroty wystarczy kopnąć w sprzęgło i auto na tych biegach zaczyna przyspieszać normalnie.
    W aucie były wymienione takie rzeczy jak sondy, układ zapłonowy, katalizator, przepustnica i czujniki wszelakiego czynu. Podmieniony został nawet komputer silnika.
    Proszę o pomoc.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •