Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 80

Temat: Falujące obroty na biegu jałowym audi 2.0 tfsi

  1. #61
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Dobrze, że w końcu auto ogarnięte, oby już tak zostało Szkoda, że nie skończyło się na bzdetach typu odma i już. Będzie nauczka na przyszłość, że okazje nie istnieją i furę trzeba przetrzepać przed zakupem...

  2. #62

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Co racja to racja, temat chyba do zamkniecia.

  3. #63

    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA

    Domyślny Problem z falującymi obrotami na mrozie.

    Witam,

    Od miesiąca posiadam ten samochód i pierwsze objawy wyszły na jaw. Na nowym rozrządzie przejechane 1200km. Na nowym oleju Castrol 5w30 800km.
    Drugi dzień tej samej objawy a więc temperatura na zewnątrz -15 odpalam autko po krótkim czasie obroty falują a z silnika wydostaje się dziwny stukot aż strach odpalać dodam że tylko na wolnych obrotach jest ten stukot w czasie jazdy nic nie słychać po jednym, dwóch kilometrach wszystko wraca do normy. Np. przy -5 nie ma takich objaw. Macie może koledzy jakieś pomysły od czego zacząć szukać przyczyny? Poniżej wrzuciłem filmik wszystko widać i słychać.





    Udało się naprawić ten problem. Wymieniłem świece, przeczyściłem odmę i przy -20 nie ma żadnych problemów.
    Ostatnio edytowany przez djmartx - 10-03-16 o 21:36

  4. #64

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny Nierówna praca na wolnych obrotach po wymianie łańcucha wałków rozrządu

    Witajcie,

    Jestem posiadaczem Audi A3 8P z 2005 roku z silnikiem 2.0 TFSI o kodzie AXX. Jako że od jakiegoś czasu brzmiał on nieco jak diesel, postanowiłem wymienić łańcuch i napinacz wałków rozrządu, przy okazji zmieniając szklankę popychacza HPFP. Całą procedurę wykonałem zgodnie z poradnikami, w tym oficjalnym http://xcxc.vot.pl/a4klub/camshaft.pdf Użyłem blokady rozrządu, odkręciłem wariator i założyłem z powrotem. Po tej procedurze silnik zaczął nierówno pracować na wolnych obrotach (obroty skaczą od 700 do 1100), podczas jazdy wydaje się OK. Wymieniłem na najnowszą odmę i sprawdziłem jej przewody - wszystko ok. VCDS nie pokazuje żadnych błędów.

    Znajomy mechanik twierdzi że przy przekręcaniu silnika do pozycji umożliwiającej montaż blokady - robiłem to kluczem mocowanym do wypustki wałka dolotowego i najpierw naciskałem przez chwilę w złą stronę (dźwignią w dół zamiast do góry) - mogłem przestawić rozrząd (dziwi mnie jednak, że komputer nie pokazuje błędu), lub źle ustawiłem łańcuch (czy to możliwe z założoną blokadą?) Jakie są waszym zdaniem możliwe przyczyny?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Dodam jeszcze, że po zatkaniu palcem przewodu prowadzącego od odmy do kolektora dolotowego silnik momentalnie się uspokaja.

  5. #65

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Zadam może takie pytanie: czy gdyby w AXX pasek był przestawiony o jeden ząbek lub łańcuch na wałkach o jedno ogniwo otrzymałbym jakiś błąd na VCDS-ie?

  6. #66
    heever's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem po wymianie PCV

    Witam,

    Panowie szybkie pytanie. Od niedawna pojawił się w mojej S3 BHZ problem z dławieniem się silnika na wolnych obrotach. Przypadłość sporadyczna znikająca po odpaleniu samochodu ponownie.
    Objawy identycznie jak na filmach:

    oraz tutaj:


    Vag pokazał jakieś błędy, w tej chwili już nie pamiętam kodów. Po porównaniu ich z różnymi tematami najczęstsze rozwiązanie padało na wymianę odmy PCV.
    Tak też zrobiłem, zakupiłem nową odmę i ku mojemu zdziwieniu po jej wymianie problem powiększył się wielokrotnie. Tzn. falujące obroty i dławienie się silnika występuje cały czas na biegu jałowym. Nie tak jak przy starej odmie występował tylko sporadycznie.

    Moje pytanie, czy zakupiony PCV może nie współgrać z moim silnikiem ?
    Próbowałem porównywać numery OE i mimo, że Audi wprowadzało zmiany w zaworach PCV to numery są zamienne z moim poprzednim PCV.

    Mniej chyba możliwa diagnoza, czyżby nowy PCV był już wadliwy?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez heever - 18-08-16 o 17:40

  7. #67
    adamS3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    heever w moim przypadku nowy PCV po jakimś czasie został wymieniony na stary bo padł...ściągnij zawór i spróbuj dmuchnąć tak aby ta klapka się przymknęła, jeśli będziesz w stanie mocniej dmuchnąć i jakieś powietrze przejdzie to oznacza, że zawór jest do wymiany.

    @edit

    Podepnij VCDS i zobacz czy wypadają Ci jakieś zapłony na jałowym i podczas jazdy wstawiając.
    BHZ - STAGE 2 - 330HP/436NM

  8. #68
    heever's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    adamS3 próbowałem dmuchać w nowy PCV, ale nie udało mi się nic wdmuchnąć. W przeciwieństwie do starego PCV gdzie bez problemu można wdmuchiwać powietrze..
    ps. wiesz może jak sprawdzę wypadanie zapłonów VCDSem?

  9. #69
    adamS3's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    heever Jasne, wrzuć następujące bloki pomiarowe:

    015-1 Misfire Cyl 1
    015-2 Misfire Cyl 2
    015-3 Misfire Cyl 3
    016-1 Misfire Cyl 4
    BHZ - STAGE 2 - 330HP/436NM

  10. Podziękowania dla adamS3 za pomoc w problemie

    heever (20-08-16)

  11. #70

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Witam!

    Po zmianie odmy borykam się z problemem zbyt wysokiego biegu jałowego (bardzo niewiele ale jednak te 40-60 obrotow wiecej) oraz czasem zawieszają mi się obroty po wciśnięciu sprzęgła na okolicach 1600-1800 obrotów i trzymają sie dopóki nie zdusze ich nastepnym biegiem. Wydaje mi się, że wszystkie nieszczelności w podciśnieniu usunąłem a komputer wyrzuca różne błedy. Wyrzucił zbyt niskie ciśnienie paliwa oraz zbyt uboga mieszanke na jałowym, po wykasowaniu wyrzucił wentylację zbiornika paliwa (EVAP) oraz zbyt ubogą mieszankę na jałowym. Czy to mogą być dalej nieszczelności na podciśnieniu ? A może padł zawór n80 ? ( od evap'a) Albo czujnik niskiego ciśnienia paliwa ?

    Silnik to 2.0 tfsi a auto 8p z quattro i manualem

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •