Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 80

Temat: Falujące obroty na biegu jałowym audi 2.0 tfsi

  1. #71
    szakulo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Witam, w dniu dzisiejszym pojawił się następujący problem z moim a3 8p 2.0 tfsi quattro 200hp 2005r. Obroty silnika na postoju na biegiem jałowym z wyłączoną klimatyzacją(przycisk ECON włączony-kontrolka świeci) utrzymują się na poziomie 1100, po włączeniu klimatyzacji(przycisk ECON wyłączony-kontrolka nie świeci) obroty silnika spadają do poziomu 900. Co może być przyczyną że bez włączonej klimatyzacji obroty silnika wzrastają do poziomu 1100(tak jak by samochód był na ssaniu) Dodam iż temperatura płynu chłodzącego osiągnęła temperaturę 90 stopni.

    Proszę o odpowiedz

    Dodam iż teraz problem jest większy bo obroty cały czas sie podnoszą i spadają :/

    Ostatnio edytowany przez szakulo - 23-02-17 o 17:31

  2. #72
    _Gruda's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 TFSI - BYT
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Spróbuj wyciągnąć bagnet, odkręcić korek wlewu oleju podczas pracy silnika, zaobserwuj jak silnik się zachowa i czy w silniku nie powstaje nienaturalne podciśnienie (nie zasysa bagnetu). Spróbuj też odpiąć wąż idący z odmy do kolektora dolotowego i króciec przy kolektorze zaślepić, odpalić silnik i zobaczyć czy jest zmiana w jego pracy. Może warto też spróbować zrobić adaptację przepustnicy? Gdzieś wyczytałem, że po każdym odpięciu akumulatora powinno się ją wykonać.

  3. #73
    carlito1985's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kielce
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T CDLA
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Szakulo mialem ostatnio ten sam problem. Obroty rosly powoli do 1.3 i nagle spadaly. U mnie padnieta byla odma bo przrpuszczala powietrze przy dmuchaniu i do tego na bagnecie nie mialem tego gumowego oringu. Obstawiam to samo.

  4. #74
    szakulo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szakulo Pokaż post
    Witam, w dniu dzisiejszym pojawił się następujący problem z moim a3 8p 2.0 tfsi quattro 200hp 2005r. Obroty silnika na postoju na biegiem jałowym z wyłączoną klimatyzacją(przycisk ECON włączony-kontrolka świeci) utrzymują się na poziomie 1100, po włączeniu klimatyzacji(przycisk ECON wyłączony-kontrolka nie świeci) obroty silnika spadają do poziomu 900. Co może być przyczyną że bez włączonej klimatyzacji obroty silnika wzrastają do poziomu 1100(tak jak by samochód był na ssaniu) Dodam iż temperatura płynu chłodzącego osiągnęła temperaturę 90 stopni.

    Proszę o odpowiedz

    Dodam iż teraz problem jest większy bo obroty cały czas sie podnoszą i spadają :/
    Dla osób mających podobny problem informuję że przyczyną falowania obrotów była nieszczelność na przewodzie odmy.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 11-09-17 o 21:07

  5. #75

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez _Gruda Pokaż post
    Spróbuj wyciągnąć bagnet, odkręcić korek wlewu oleju podczas pracy silnika, zaobserwuj jak silnik się zachowa i czy w silniku nie powstaje nienaturalne podciśnienie (nie zasysa bagnetu). Spróbuj też odpiąć wąż idący z odmy do kolektora dolotowego i króciec przy kolektorze zaślepić, odpalić silnik i zobaczyć czy jest zmiana w jego pracy. Może warto też spróbować zrobić adaptację przepustnicy? Gdzieś wyczytałem, że po każdym odpięciu akumulatora powinno się ją wykonać.
    A co jeżeli silnik zasysa powietrze przez bagnet?

  6. #76
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez palkarz_85 Pokaż post
    A co jeżeli silnik zasysa powietrze przez bagnet?
    brakuje gumowego oringa na bagnecie?

  7. #77

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jarosław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Nie brakuje. Winna była odma. Po wymianie wszystko ok.

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

  8. #78

    Data dołączenia
    Feb 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    3City
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez heever Pokaż post
    Witam,

    Panowie szybkie pytanie. Od niedawna pojawił się w mojej S3 BHZ problem z dławieniem się silnika na wolnych obrotach. Przypadłość sporadyczna znikająca po odpaleniu samochodu ponownie.
    Objawy identycznie jak na filmach:

    oraz tutaj:


    Vag pokazał jakieś błędy, w tej chwili już nie pamiętam kodów. Po porównaniu ich z różnymi tematami najczęstsze rozwiązanie padało na wymianę odmy PCV.
    Tak też zrobiłem, zakupiłem nową odmę i ku mojemu zdziwieniu po jej wymianie problem powiększył się wielokrotnie. Tzn. falujące obroty i dławienie się silnika występuje cały czas na biegu jałowym. Nie tak jak przy starej odmie występował tylko sporadycznie.

    Moje pytanie, czy zakupiony PCV może nie współgrać z moim silnikiem ?
    Próbowałem porównywać numery OE i mimo, że Audi wprowadzało zmiany w zaworach PCV to numery są zamienne z moim poprzednim PCV.

    Mniej chyba możliwa diagnoza, czyżby nowy PCV był już wadliwy?

    Pozdrawiam
    Cześć! Udało się rozwiązać problem z dławieniem się silnika na wolnych obrotach? U mnie mam dokładnie taki sam problem. U mnie silnik AXX 2005r.

    Wymienione:
    - rozrząd
    - fazator + napinacz i łańcuch
    - zawór faz rozrządu
    - szklanka popychacza pompy wysokiego ciśnienia
    - olej Motul 5W40 + oryginalny filtr z ASO
    - odma
    - pompa oleju
    - czujnik ciśnienia oleju
    - dwumas

    VCDS nie pokazuje błędów...

    Proszę o pomoc!

  9. #79

    Data dołączenia
    May 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Witam.

    Szukam A3 z 2.0 TFSI (EA113). Oglądałem ostatnio sztukę z 2006 r. i zaniepokoiła mnie nierówna praca silnika na wolnych obrotach.
    Wygląda to mniej więcej tak. Najbardziej widać to i słychać około 7 sekundy.



    Silnik był wtedy zimny. Drgania czuć również w kabinie, jako takie "kopnięcia" w fotel. W momencie kiedy rzuca silnikiem słychać pod spodem jakby metaliczny dźwięk.
    Odczytałem błędy prostym skanerem i pokazał P0171, czyli uboga mieszanka (oczekujący).
    Odkręcając korek oleju czuć podciśnienie zasysające go do środka.
    Czy to też odma, czy może coś innego?
    Oglądałem go dzień wcześniej kiedy był rozgrzany i problem nie występował. Wtedy za to był inny dźwięk też na wolnych obrotach - takie jakby delikatne, rytmiczne pukanie do drzwi, słyszalne bardziej w kabinie niż w komorze silnika.
    Na razie auta nie kupiłem - chcę to zdiagnozować w warsztacie, ale terminy ok. tygodnia.

  10. #80
    Christophero's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dwumas miałem tak samo. Na zimnym metaliczny dźwięk uderzania losowego. Gdy wciskałem sprzęgło to hałas ustępował. Po rozgrzaniu bez wciśnięcia sprzęgła też była cisza, także raczej to. Pozdrawiam!

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •