Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: malowanie, oklejanie... znaczka/emblematu Audi - grill/klapa

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Średnio mi na rękę szczerze mówiąc jechanie z Łodzi pod Katowice, więc czekam na odp na moje pytanie

  2. #12
    Auto Szałas

    buzz-astral's Avatar


    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    105 razy
    Podziękował
    87 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michael080897 Pokaż post
    więc czekam na odp na moje pytanie
    proszę bardzo,
    zdemontuj znaczek przód. jest on na wcisk, jak zdejmiesz zderzak to będziesz widział jak on jest zamontowany.
    zdemontuj znaczek tył, jest on na dwustronnej taśmie, ostrożnie go odklejaj.
    usuń warstwę chromu, aby zapewnić lakierowi możliwie najlepszą przyczepność.
    zmatowić goły plastik
    nałożyć plastik primer
    nałóż bazę w kolorze który chcesz.
    pryśnik wszytko klarem. matowym albo świecącym, zależnie od efektu.

    albo poprostu oklej se gril, weź papier wodny na mokro 600, zmatowic, kup se szpraja i pomaluj.
    Następnie powtarzaj czynność w zależnosci jak często będzie Ci odpryskiwać lakier.

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nieźle to opisałeś, ale trochę tak za fachowo, że mało rozumiem w sumie

  4. #14
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Moglbys napisac czego dokladnie nie zrozumiales?
    Nie mam fejsa ani androida!

  5. #15

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    zmatowić goły plastik
    nałożyć plastik primer
    nałóż bazę w kolorze który chcesz.

    w sumie tylko tego bo mam ten chrom zedrzeć jakimś papierem, tak? i to już będzie zmatowione? nałożyć plastik primer w sensie co to i w ogóle? i to ostatnie to chodzi, żeby pomalować normalnie, ta? a czy muszę ściągać zderzak z przodu auta czy mogę wypiąć ten znaczek bez ściągania?

  6. #16
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michael080897 Pokaż post
    Witam, odświeże trochę temat, żeby później admini na mnie nie krzyczeli przymierzam się do pomalowania znaczka Audi z przodu i z tyłu, jak się do tego zabrać? Znaczek z tyłu trzeba zdjąć do malowania czy jak się do tego zabrać? Przedniego znaczka wolałbym nie zdejmować ale w sumie też nie wiem jak się wziąć za to? Jaką farbą, jakiej firmy i w ogóle? Proszę o porady
    - najlepiej zdjąć ..... możesz zabawić się w oklejanie wszystkiego do okoła prócz znaczka ale to żmudne i nie zawsze wychodzi jakby się chciało
    przedni znaczek potrafiłem kiedyś wyciągnąć ze zderzaka nie ściągająć go, ale to niezła zabawa i trzeba mieć wprawę
    tylny bez problemu odkleisz a jak nie to bierzesz żyłkę i delikatnie ścinasz a już polakierowany kleisz na taśmę dwustronną
    - co do lakierowania to znaczki są w chromie więc jak ma być na wieki ....itd to zrywasz ten chrom a jak Ci się nie chce lub nie dajesz rady to mega dobrze to matowisz grubszym papierem ściernym
    - lakierujesz ..... podkład , baza , klar = dobrze i trwale lub podkład sprej + kolor sprej (już w połysku lub nie) + lakier bezbarwny sprej = trochę może wytrzyma
    Farba i jej jakość oraz sposób naniesienia ma duże znaczenie, alternatywa to podjechać do mieszalni wybrać farbę, dodadzą do niej co trzeba itd.nabiją w sprej i masz szybko pod ręcznie ale dobrą farbę jakościowo która potrzyma.

    To tak w skrócie bo poniżej było na 100% ileś tam razy pisane

  7. Podziękowania dla sebol78 za pomoc w problemie

    michael080897 (15-06-16)

  8. #17

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Okej, znaczek ma być czarny więc możecie mi polecić farbę na bazę i farbę na podkład? Ja się kompletnie nie znam. I teraz druga sprawa jak ten znaczek przykleić, jakąś mocną taśmę polecicie, żeby mi nie zleciał po kilku godzinach? Aaa i czym można zerwać ten chrom?

  9. #18
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez michael080897 Pokaż post
    Okej, znaczek ma być czarny więc możecie mi polecić farbę na bazę i farbę na podkład? Ja się kompletnie nie znam. I teraz druga sprawa jak ten znaczek przykleić, jakąś mocną taśmę polecicie, żeby mi nie zleciał po kilku godzinach? Aaa i czym można zerwać ten chrom?
    - podkład weź jakiś APP (jest ok do takich prac)
    - względnie możesz użyć czarnego matu i bezbarwnego lakieru APP - jak ze zwykłych spreji to chyba jedne z najsensowniejszych
    lub - jedziesz do mieszalni farb prosisz o nabicie w sprej czarnego połysku i dają tobie co trzeba i będzie ok (taka puszka to około 45 zł więc chyba drogo wyjdzie brać osobno czarny mat i bezbarwny lakier )
    APP sztuka to około 20 zł .... tu też możesz pójść na skróty i wziąć tylko podkład i czarny połysk ale wtedy nie uzyskasz efektu np: piano black gdzie nakłada się np z dwie warstwy czarnego i na to z 4-5 warstw bezbarwnego .... rozumiesz

    co do chromu to ja ściągałem ręcznie.... masakra , ale można też i jakimś środkiem ....pozbycie się go naprawdę dużo daje
    co do taśmy to 3M dwustronna nic innego nic lepszego

  10. #19
    QbaD98's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dbc
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny Kolor Logo Audi

    Witam wszystkich!
    Z racji ze sezon 2k17 zbliża się wielkimi krokami postanowiłem na nowy sezon odświeżyć moje i tak już wytyrane znaczki(loga) Audi na grillu oraz na tylnej klapie i nadać im świeżości a co za tym idzie możliwe i nowego koloru. I tu się zaczyna problem ponieważ mam czarne audi i zastanawiam się jaki kolor nada sie do tego typu modyfikacji. Czarny odpada, zlewa sie wszystko zbytnio, złoty raczej tez nie bo nie bd pasował do niczego z wyjątkiem zacisków. Znalazłem kiedyś coś takiego i myślę ze fajnie by to mogło wyglądać ale do końca nie wiem jaki to kolor szukałem ale idealnie takiego nie znalazłem. Wiec moje pytanie do was czy ktoś może wie co to za odcień, lub ewentualnie czekam na wasze propozycje co do koloru
    Ostatnio edytowany przez QbaD98 - 02-11-16 o 20:34

  11. #20
    Deroyter's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    .
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Wiem, że każdy ma swoje gusta ale jeżeli masz czarny kolor to tylko mogę sobie wyobraźić logo w czerni - tak wiem wszystko się zleje wtedy, jednym się podoba innym nie, co do reszty kolorów to wyjdzie Ci auto-pisanka - zrobisz jak uważasz. Ja przy swoim czerwonym kolorze pomalowałem przód i tył na czarno i podoba mi się efekt końcowy.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •