Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 122

Temat: rosną obroty przy zmianie biegu

  1. #51
    banan1703's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    przeczyszczona przepustnica i adaptacja pomogly w opadaniu obrotów i ich falowaniu ponizej 1000 obrotow,ale za to teraz czasem gdy wrzucam na luz oborty spadna z wysokich na 1500 lub 1300 i utrzymują sie okolo 1 do 2 sekund po czym spadaja na wlasciwa wartosc czyli okolo 800. Czytalem,ze wiele osob mialo taki problem po czyszczeniu przepustnicy i kazdy radzil zrobic adaptacje,u mnie zrobili ja od razu po czyszczeniu,nie wiem moze musze zrobic ze 100 km,jesli dalej te obroty beda sie tak utrzymywac,adaptacje trzeba powtorzyc ?????

  2. #52
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie też obroty się zawieszają czasem na 1300-1500,zazwyczaj jak się zdusi trochę na 1 biegu. Adaptacje robiłem już kilka razy i nic. Czujnika sprzęgła w AGN nie ma.Spadające obroty lekko poniżej 800 po wciśnięciu gazu to prawdopodobnie wina układu zapłonowego. Temat podnoszących się obrotów to nadal dla wielu zagadka nie do rozwiązania

  3. #53
    banan1703's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ale jakaś przyczyna musi być skoro przed czyszczeniem przepustnic obroty byly za niskie a po czyszczeniu wiwszają sie na wyższych,czyli rozumiem to w ten sposób ,że czyszczenie spowodowało jakis odmienny skutek

  4. #54
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Sam sobie podnosi, żeby nie zgasnąć. Może to wina jakiegoś prymitywnego rozwiązania ale rzeczywiście ciężej to auto zgasić jest przez to. Podciąga przepustnica, bo u mnie czuć że nawet pedał się chowa trochę.

    Co do zmiany biegów, to da się zmienić tak, żeby nie podnosił, czy przytrzymywał obrotów. Puśćcie gaz wcześniej odrobinę (chyba tak to robię )

  5. #55

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Panowie, ja mam ten sam problem Ale pogodzic sie z tym trzeba bo jednak ten silnik tak ma I mysle ze jest to zrobione celowo, aby utrzymac pewną "dynamike" jazdy.

  6. #56
    banan1703's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    "adziu" ale masz tak od zawsze ,czy tak jak umnie ?? czyli wczesniej obroty spadały za nisko a po czyszczeniu przepustnicy są takie wysoki i mi sie nie chce wierzyc ,że to jest normalne. Zauważyłem tez ,że po tym czyszczeniu przepustnicy rano jak odpale auto to wczesniej miałem 1000 obrotów i po rozgrzaniu spadały na 800,a teraz na dzień dobry mam 1200/1300 i potem spada do 800.

  7. #57
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adziu Pokaż post
    Panowie, ja mam ten sam problem Ale pogodzic sie z tym trzeba bo jednak ten silnik tak ma I mysle ze jest to zrobione celowo, aby utrzymac pewną "dynamike" jazdy.
    Na pewno nie jest to celowe, niedługo dojdziemy do wniosku, że jak 5 bieg ciężko wchodzi to Audi pomyślało o tym, żeby nie rozwijać dużych prędkości bo będzie mniej wypadków A tak na poważnie, z forum wynika, że część AGNieszek nie ma tych problemów z obrotami.

  8. #58

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Według mnie to ciężki problem do rozwiązania...sam z tym walczę od pół roku...wymiana rozrządu filtrów świec płynów czyszczenia przepustnicy nie pomogły...Nadal borykam się z tym problemem. Powiem też że powoli zaczynam sie do tego przyzwyczajać...

  9. #59
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Też tak miałem że mi obroty podnosiło podczas zmiany biegów, pomogła wymiana przepustnicy na nową VDO
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  10. #60
    Moruso's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeszcze taka mała zależność. Nie wiem jak u was,ale u mnie na zimnym silniku nie podnosi obrotów przy zmianie biegów, dzieje się tak tylko na ciepłym.

Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •