Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 31

Temat: Ładownie akumulatora Audi a3 8P

  1. #21
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Raczej nie ale z ciekawości bym sprawdził jak to wyglada na alternatorów na zimnym
    Było: A3 8P 1.9TDI, 147KM by CS.
    Jest: A3 8V 1.4TFSI s-tronic, 165KM by KingSoft

    Nowa A3 8V - Czarnulka by komono!
    "Ile można spać? Trzeba forum ogarniać" - motto moderatora(ów)!

  2. #22
    djcoolpro's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa B.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam akumulator Centra 74 Ah,w maju minęło 3 lata od jego zakupu,przykładowo po dwóch dobach postoju auta multimetr wskazuje napięcie aku 12.55 V,czy w związku z tym warto,a może nawet trzeba go podładować ?
    Każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec....

  3. #23
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Przy takim napieciu nie ma takiej potrzeby.

  4. #24
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    U mnie tez zauwazylem problem z ładowaniem. Gdy odpale samochod, wlanczam swiatla, radio, ogrzewanie, i grzanie pupy obroty wzrastaja do ponad 1000 obr i ladowanie w okolicy 13,6 tylko ze grzanie pupy nie działa...
    Gdy przejade parenascie kilometrow dopiero odczuwam ze grzanie pupy działa...
    Gdy idpsle auto i powyłanczam wszystko, obroty na 850 obr i ładowanie 14,1...

    Alternator ?
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  5. #25
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    na drugi dzień po odebraniu auta od mechanika nie mogłem odpalić auta - padł aku. Pomyślałem, że może czasem mechanik słuchał radia podczas serwisu . Po naładowaniu i kilku dniach jazdy bez problemu dziś auto zapalillo znacznie ciężej niż zwykle... szybkie sprawdzenie i ładowanie na aku wynosi 13.9v przy włączonych odbiornikach - xenon, radio, klima. 14v na wyjściu z alternatora także spadek jest 0,1. po wyłączeniu odbiorników mam 14.1v. Pytanie: do wymiany akumulator, szczotki alternatora czy regulator napięcia? Aku nie wiem ile ma lat bo jeszcze go nie wymieniałem od kupna ale sprzedawca zapewniał, że jest świeży.

  6. #26
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    sprawdziłbym 2 rzeczy:
    - pobór prądu w stanie spoczynku tzn po zamknięciu auta (po 2-3 min) od uaktywnienia się alarmu jeśli masz. Pobór prądu nie powinien być większy niż 0,07A. Miernik wpinasz szeregowo w kabel plusowy a duga końcówka miernika do klemy + od akumulatora.
    - po nocy stania zmierz napięcie akumulatora powinno mieć około 12,30V i następnie zmierz napięcie w trakcie kręcenia rozrusznikiem napięcie na aku nie powinno być niższe niż 10V jeśli masz 8-9V aku masz już do wymiany.

  7. #27
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    ok, dzięki - sprawdzę jutro. Czytałem tez informacje, ze w 8p ladowanie jest ograniczanie i nie będzie aż tak wysokie jak w innych autach. to jest prawda, że nawet nowy alternator nie będzie ladowal 14.4v? Kolejny mit to kodowanie akumulatora - jest coś takiego?

    edit:
    przetestowałem i chyba znaalzłem przyczyne. Videorejestrować w lusterku z Chin kradnie prąd - 0.3A. Albo ma zwarcie albo nagrywa przez noc krótkie filmiki - nie zawsze stad był problem ze zdiagnozowaniem. Bez niego pobór prądu 0.03A

    Aku rano ma 12.3v-12.2v także zobaczymy jak długo jeszcze pożyje.

    Pytanie ogólne: Jakie macie ładowania w 8P? U mnie czy akumulator jest naładowany czy kompletnie rozładowany alternator ładuje 13.9V - 14.1V i ani "grama" więcej. w 8L miałem tak, że jak akumulator był bardzo rozładowany to ładował wiekszym prądem, aby jak najszybciej go naładować.
    Ostatnio edytowany przez mirek_miro - 05-10-17 o 08:53

  8. #28

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Błąd Alternatora/Akumulatora

    Cześć, tydzień temu po odpaleniu samochodu wyskoczył mi błąd alternatora mianowicie "alternator fault: battery is not being charged" dojechałem do domu 5 km zgasiłem auto odpaliłem i błąd znów się pojawił, przy następnych dwóch zgaszeniach i odpaleniach wyrzuciło już inny błąd "low battery charge: battery will be charged while driving" na następny dzień gdy poszedłem odpalić samochód nie pojawił się żaden błąd. Zmierzyłem napięcie na akumulatorze przy odpalonych światłach i załączonym grzaniu oraz dodawaniu gazu i miernik pokazywał między 14.3 a 14.88 przy wyłączonych światłach i grzaniu ok. 14.5V. Od tygodnia tylko raz pojawił się ponownie błąd ""low battery charge: battery will be charged while driving" wydaje mi się że wartości są odpowiednie, czy może regulator napięcia będzie do wymiany? Ewentualnie może gdzieś coś nie łączy? Dodam jeszcze że błędy te pojawiły się w momencie gdy auto odpalane były w godzinach wieczornych po 22 gdy na dworze jest już zimno, chciałbym mieć jakiś punkt zaczepienia przed oddaniem auta do elektryka żeby nie naciągnał na nie potrzebne koszta ponieważ nie mam akurat sprawdzonego elektryka. Samochód Audi A3 8P 1.8 TFSI 2011.



    Pozdrawiam

  9. #29
    BuX2's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    86 razy

    Domyślny

    Rozumiem, że samochód na ujemnej klemie ma sterownik kontroli akumulatora? Sprawdzałeś stan akumulatora testerem? Może być tak, że akumulator nie będzie chciał przyjmować ładunków.
    Gdy pytasz o poradę na forum, dostajesz odpowiedzi i go rozwiązujesz, to poinformuj o tym. Pomoże to innym rozeznać się z problemem.

  10. #30

    Data dołączenia
    Jul 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    stanu akumulatora nie sprawdzałem

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •