Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 65

Temat: zderzak z S3 do A3 (1996-2003)

  1. #1
    davenam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Lightbulb zderzak z S3 do A3 (1996-2003)

    Witam serdecznie.
    W ostatnich dniach udalo mi sie zakupic zderzak przedni kompletny od S3 z 2000r. wraz z halogenami i spryskiwaczami xenon. Do tego dokupilem rowniez dwa blotniki przednie boczne i zawiozlem do znajomych mechanikow.

    Moje Audi to model 8L z 1998 roku na ktorym mialem oryginalny przedliftowy zderzak z dokladką plastikową ZDJECIE PRZED.

    Opisze problemy jakie wystapily podczas modyfikacji A3 -> S3:

    1. zdjecie przedniego zderzaka to raczej niewielki problem, zderzak trzyma sie glownie na zaczepach gornych widocznych po otwarciu maski.

    2. nastepnie nalezy odkrecic nadkola i odkrecic wszystkie sruby trzymajace blotniki i zdjac oba blotniki boczne.

    3. teraz zaczynaja sie pierwsze schody. mianowicie blotniki A3 sa u dołu dłuzsze i maja wygietą blachę która wchodzi pod samochod gdzie sie ja przymocowuje. Natomiast blotniki od S3 tego nie maja wiec trzeba odciąć / odspawać te zaczepy od oryginalnych blotnikow i domontowac (przykrecic lub przyspawac) do blotnikow od S3. To jesli chodzi o modyfikacje samych blotnikow.

    4. kolejny problem to nie pasujący zderzak, ktory nie chce wejsc na swoje miejsce gdyż gumowa odslona od wlotu powietrza wadzi nam. nalezy ja obciac do okola i wszedzie tam gdzie wadzi i blokuje nam zderzak.

    5. kolejny problem to hak holowniczy ktory z przodu rowniez przeszkadza w zamontowaniu zderzaka. wyjsca ogólnie były dwa - albo go wyciąć zupelnie, ale to wiązałoby sie z problemem przy ewentualnej potrzebie holowania auta... lub sposob jaki my zastosowalismy - odgiąc go tak zeby zamiast być pionowo , był poziomo. wówczas wystarczy tylko delikatne wycięcie miejsca w kratce halogenów i wszystko ładnie się składa.

    6. Nadkola nie pasują. Chłopaki próbowali je troche przesunąc blizej błotników ale wtedy powstaje szpara z drugiej strony, wiec domawiam oryginalne nadkola od S3.

    7. Paweł bez problemu dorobił mi instalacje do halogenów, wiec tu wystarczy wprawny elektryk samochodowy taki jak on.

    8. Na zbiornik do spryskiwaczy 5.3L z dwoma silniczkami dopiero czekam, wiec czy przy tym będa problemu to wam napisze jak dojdzie.

    Wszystkie czynnosci związane z przekładką A3 na S3 zajęły nam 1,5 dnia, ale to dzieki ogromnemu zaangazowaniu i fachowości znajomych mechaników.

    Chciałbym w tym miejscu zdecydowanie polecic zakład Auto Perfect przy ul. Morasko 11 w Poznaniu. Pracujacy tam fachowcy - Paweł i Darek znakomicie pracują, zawsze pomoga i nie ma rzeczy której nie potrafiliby zrobić. Ich specjalność to Car Audio, Alarmy, elektronika samochodowa, zakładanie HID-xenon, kamer i czujników cofania itp itd. a od dziś doszła im nowa sepcjalizacja - przekładanie A3 na S3
    Póki co mają juz wprawę na zamianie przodu - niedlugo , jak tylko kupie zderzak na tyl to i równiez to mi przemontują i będę mogł dopisać do tematu.
    Teraz pozostaje mi tylko jeszcze polakierowac te trzy elementy.

    Numery do chłopaków z Auto Perfect:
    +48 511 211 541
    +48 511 730 349


    A oto efekt przekładki A3 na S3 --> ZDJECIE PO.
    Ostatnio edytowany przez davenam - 16-04-08 o 15:42 Powód: literówki
    A3 8P Sportback S-line
    -----------------------------------
    https://www.staviori.pl

  2. #2
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    davenam nie napisales tylko jakie koszty za soba to pociagnelo.?

  3. #3
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Przerabialem podobny temat i mam pytanka:

    a co zrobiles z listwa plastikową ktora jest na blotniku od A3 - blotniki w S3 nie maja jej i wogole na samym dole jest całkiem inny profil blotnika (błotnik wchodzi w plastikowy prog), jesli mozesz pokaz na fotkach jak wygladaja modyfikacje w tym zakresie

    ps. u mnie w garazu leza blotniki ale zrezygnowalem z nich bo jednak troszke nie wyglada rozdmuchany przod z waskim tylem
    - a co do rozdmuchania tylnych błotników - to nie jest takie hop
    - no i wogole przydaly by sie jakies dystanse zeby wypełnic nadkola

  4. #4
    davenam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem. Rzeczywiscie jest plastikowa listwa wewnatrz, ale z tego co widzialem to chlopaki zamontowaly ją i pasowała. Jesli chodzi o doł błotnika tak jak napisałem - tą malą plastikową listewkę u dołu trzeba zdjąc i od oryginalnego odciac tam gdzie się kończy błotnik (a zaczynała ta listewka) i domontowac to do blotnika od S3 (u mnie chlopaki to przykręcili a blacharz jak podjade na lakierowanie mi to przyspawa dla pewnosci). Czy o to Ci chodzilo w pytaniu ?

    Jakbys potrzebowal pomocy w przeróbce to zapraszam do Poznania - z NS masz blisako - chłopaki juz wiedzą co i jak i na pewno pomogą a dużo naprawde nie biora.
    Dodano:


    KOSZTA: najwieksze koszta i czas to w ogole znalezienie zderzaka przód od S3 - co prawda jest ich sporo na allegro, ale znalezc kompletny razem z halogenami, kratkami, grillem i spryskiwaczami to nie tak latwo. Zderzak kosztowal mnie 1200 + blotniki 600, zbiornik do spryskiwaczy od S3 z silniczkami dostane gratis (koles ma mi dosłac) a dwa nadkola tez zamowilem za 100zl /szt. tak wiec sam koszt zestawu przedniego to bylo 2000zl.
    Koszt uslugi przerobienia w Auto Perfect to juz groszowe sprawy w porównaniu z zakupem. Chlopaki robia naprawde dobrze i tanio. Do tego stopnia sie staraja, ze ja im mowie ze cos wyglada juz dobrze i spoko, a oni ze nie i jeszcze poprawiaja - kazda szparka ma byc idealna, wszedzie równiutko i ładniutko. Polecam.
    ps. na priv moge podac numer do kolesia z Poznania - fanatyka Audi, co jezdzi czesto do niemiec na place i moze przywiezc zderzaki i co tam potrzeba jeszcze. Jest to bliski kolega chlopakow z Auto Perfect.
    Ostatnio edytowany przez davenam - 17-04-08 o 07:23 Powód: Automatyczne łączenie postów
    A3 8P Sportback S-line
    -----------------------------------
    https://www.staviori.pl

  5. #5
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Chodzi mi dokładnie o ten fragment zaznaczony na foto, w A3 jest tam listwa w S3 nie ma listy tylko błotnik wchodzi w próg.

    Juz mam zderzak od S zamontowany u siebie wiec ten etap juz mam za soba, wiadomo jak pojdzie do lakiernika to bedzie idealnie spasowane teraz jest ok ale mozna to jeszcze poprawic.
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	b?otnik forum.JPG 
Views:	386 
Size:	77.6 KB 
ID:	857  

  6. #6
    davenam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Exclamation

    wlasnie o to chodzi ze przy blotniku od S3 ponizej tej czarnej linii która zaznaczyłem trzeba odgiąć na prosto tą blache (ma ona okolo 2cm bo poźniej się jeszcze wygina w drugą stronę) i dalszą częśc odciąć.
    Do tej wygiętej na wprost blachy przykręcasz lub przyspawasz cały dół (tam gdzie się zaczyna czarna listewka) od błotnika A3.

    Ogólnie to tą czarna listewke z A3 można zdjąć - ona jest na bolec włożona - no i odcinasz w tym miejscu gdzie się ona zaczynała czyli tam gdzie się kończy błotnik A3 a zaczyna blacha.

    Ta listewka od A3 ma być zamontowana tam gdzie się kończy błotnik od S3 i zaczyna blacha a nie tam gdzie zaznaczyłeś na zdjęciu.
    Mam nadzieje ze już wszystko jasne

    A3 8P Sportback S-line
    -----------------------------------
    https://www.staviori.pl

  7. #7
    Old School Szczups's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Gratulacje udanego moda... A Twój stary zderzaczek leżly na mojej niuni jak ulał Kolor identyczny

  8. #8
    davenam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny


    hehe tylko dbaj o niego a grill zostawiles moj czy zalozyles swoj ?
    jakbys potrzebowal jeszcze dwa blotniki przednie i zderzak na tył to mow bo mam na zbyciu pozdrowionka i jak chcesz to zapraszamy na spot w Rosnówku w sobote
    A3 8P Sportback S-line
    -----------------------------------
    https://www.staviori.pl

  9. #9
    Old School Szczups's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zostawiłem Twój bo miałeś ładniejszy Co do tylnego zderzaka, to się zastanawiam bo mam wyłażące pajączki po szpachli już Jak coś to dam znać na pewno

  10. #10
    davenam's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    mam pytanko do tych co sie moze orientuja - o ile szerszy jest blotnik s3 , lub inaczej - jakie dystanse musialbym zalozyc zeby kolo bylo odpowiednio spasowane z blotnikiem s3 ?
    A3 8P Sportback S-line
    -----------------------------------
    https://www.staviori.pl

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •